İçeriğe Yönlendir

Beyaz Eşya Seti Hakkında Yardım

Emre Demir

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

Yerli almaya gayret gösterin. En azından doğru düzgün bir muhatabınız ve yedek parça güvenceniz olur. Bunların dışında her şeyde yerli ürün kullanmaya dikkat etmek gerekiyor. Zira dün TV üreten fabrika bugün ihtiyaç halinde solunum cihazı üretir yarın bir gün savaş hali olur silah üretir. Bu tip şeyler gerçek anlamada milli meseledir.

Mert Gülkokan yazdı:

Kaynanaya 24 binlik yeni seri beko klima aldırdım
Lg kompresörü var diyor abi 10 sene garantili umarım memnun kalırlar

Klima zaten LG-Arçelik fabrikasının tabelasında bile yazıyor. Klima haricinde kartları biz yapıyoruz. Kompresörün zaten fabrikası ayrı motorun da fabrikası ayrı hepsi burada. Sac levha karabük demir çelik fabrikasından geliyor. boya yapıştırıcı vb kimyasalların bir bölümü ithal.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Yücel Meta yazdı:

Altus markasında kalitesiz malzeme kullanımı bilgiside yanlış. Altus'ta  alt versiyon üretiliyor  ve özellikle izalasyon malzemeleri takılmıyor,

Yaklaşık 10 gün önce evdeki bulaşık makinesini değiştirdim. Eski makine Hotpoint Ariston markaydı 2015 yılında almıştık. Tahminime göre kart arızası verdi. Bozulanın yerine gittim en ucuz ve az programlılardan bir Altus aldım. Vallahi eski makinemden çok çok daha sessiz çalışıyor şuan :) Çok şükür sıkıntı yok şuan canavar gibi çalışıyor:nazar: Memnunuz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Hüseyin Sönmez yazdı:

Kompresör, kart vb parçaların ithal olduğunu nereden biliyorsunuz? 

%100 yerli ve milli olduğunu mu söylüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Koray Demir yazdı:

Fark etmez. Çin imitasyon yaparak bu duruma geldi bunu unutmamak lazım. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Fark etmez. Çin imitasyon yaparak bu duruma geldi bunu unutmamak lazım. 

Çin bizim için iyi bir örnek mi yani?

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ne olursa olsun yerli üretim almak bze fayda sağlar. Yerli alınca onu üretenler , sevk edenler , hammadde üretenler ve aileleri ekmek yer. İthal alırsan para doğrudan yurtdışına gider ülkede sadece satıcı ve kargocu kazanır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Koray Demir yazdı:

Çin bizim için iyi bir örnek mi yani?

Kötü bir örnek mi? 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kötü bir örnek mi? 

İmitasyon bazında kötü, taşıma su ile değirmen dönmez.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Koray Demir yazdı:

İmitasyon bazında kötü, taşıma su ile değirmen dönmez.

Döndü işte. Uzaya gidiyorlar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Döndü işte. Uzaya gidiyorlar. 

Elin Çinlisi dediğimiz ufak tefek adamlar yazın 40 derece sıcaklıkta haftada 6 iş günü günde 12 saat çalışıyor üretiyor. Önce gaflet ve cehaletten kurtulmalı.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Koray Demir yazdı:

Elin Çinlisi dediğimiz ufak tefek adamlar yazın 40 derece sıcaklıkta haftada 6 iş günü günde 12 saat çalışıyor üretiyor. Önce gaflet ve cehaletten kurtulmalı.

Ne güzel işte. Örnek almamız lazım :) bizde rahatı gören kısa mesafeye müşteri almıyor

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)
Koray Demir yazdı:

Sanayide üretimde milli-milsiz, yerli-yersiz gibi tanımlar yoktur. İç kaynak veya dış kaynak destekli öz veya yabancı sermaye vardır. Marka değeri ve menşei önemlidir.

Öyle yüzde verip milli sloganıyla gidersek pancar bile yetiştiremeyiz.

Apple'ın değeri bizim ülkenin bütçesinden fazla ancak kendi ülkesinde bir tane fabrikası yok. Sanayi, üretim, kar zarar ilişkisi vb konularda bilgi sahibi olmak gerekir. 

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Hüseyin Sönmez yazdı:

Sanayide üretimde milli-milsiz, yerli-yersiz gibi tanımlar yoktur. İç kaynak veya dış kaynak destekli öz veya yabancı sermaye vardır. Marka değeri ve menşei önemlidir.

Öyle yüzde verip milli sloganıyla gidersek pancar bile yetiştiremeyiz.

Yerli üreticiden özellikle ağır toplardan beklentimiz çok daha büyük sitemimiz ondandır. Şahsi kar marjları kadar gelişim görmek isteriz.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Koray Demir yazdı:

Yerli üreticiden özellikle ağır toplardan beklentimiz çok daha büyük sitemimiz ondandır. Şahsi kar marjları kadar gelişim görmek isteriz.

Koç gibi kurumlarda sıkıntı yok. Problem kobi denilen işletmelerde. Gelir dengesini bunlar bozuyor. PAtorn dahil 10 kişi oluyor. 9'u asgari ücret kazanırken patron çok yüksek gelire sahip oluyor. Kazanc paylaşımı sıkıntılı. Gelir dengesizliği ülkede ekonomik sıkıntıya yol açıyor. Avrupa refahını kocaman bir orta sınıf olmasına borçlu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ

Yerli ve milli üretim meselesini anlamadan yorum yapana laf anlatmak zor. Bu iş dalga geçilecek bir konu değildir. Bir konu oldu mu hemen yerli ve milli mi hehehehee diye dalanlar kendince dalga geçenler önce üretim nedir tedarik nedir sistemin, tasarımın sahibi olmak nedir gibi konuları öğrensinler. Arçelik yerli ve milli markadır. Orada çalışan işçisinden mühendisinden temizlikçisinden servisteki elemanına kadar dolaylı dolaysız vereceğim para içeriye katkı sağlar. Ben ve ailem her daim beyaz eşyamızı bu sebeple Arçelik almışızdır. Ekmek kızartıcıya kadar. 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...