İçeriğe Yönlendir

Lpg de Stop Etme

Uğur Kaya

Recommended Posts

Uğur Kaya

Herkese iyi günler aracı lpg de kullanırken akan trafikte başıma gelmedi ama özellikle dururken veya yavaşlarken akü ışığı yakarak stop ediyor akü diye düşünürken benzinde hicbir sıkıntı yok lpg ye alınca akü ışığı bazen yanıyor düşük devirlerde de stop  ediyor böyle bir sorunla karşılaşan oldumu acaba 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

akü ışığı araç stop ettiğinden yanıyor. lpg ayarınız hatalı veya araç bir yerden hava alıyor da olabilir.

Yorum bağlantısı
Uğur Kaya
Mehmet Cihat yazdı:

akü ışığı araç stop ettiğinden yanıyor. lpg ayarınız hatalı veya araç bir yerden hava alıyor da olabilir.

Geçen hafta lpg filtrelerini degistirdim ama ayar yatırmadım stabil çalışan sistemdi sanki ondan sonra olmaya başladı  anlamadık  çarşamba günü lpg ciye gideceğim belki başına gelen biri olmuştur diye bi yazayım dedim

Yorum bağlantısı
Uğur Kaya
Mehmet Cihat yazdı:

Bu arada akü ışığı stop.etmeden de yanıyor.araba devir yüksek olduğu için stop.etmiyor ara ara yanıp sönüyor 5-10 dk aralıklarla yanıp sonuyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Uğur Kaya yazdı:

Bu arada akü ışığı stop.etmeden de yanıyor.araba devir yüksek olduğu için stop.etmiyor ara ara yanıp sönüyor 5-10 dk aralıklarla yanıp sonuyor

benzinde de yapıyor mu yanıp sönmeyi ? 

Yorum bağlantısı
Uğur Kaya
Mehmet Cihat yazdı:

benzinde de yapıyor mu yanıp sönmeyi ? 

Yok hocam iki gün benzinde kullanıyorum sıkıntı yok lpg ye alınca oluşuyor ariza

Yorum bağlantısı
Uğur Kaya
Mehmet Cihat yazdı:

Bugün lpg ciye gittim önce hava alıyor dedi daha sonra enjektörlerin arızalı olduğunu söyledi değişmesi gerekiyormus 400 TL fiyat verdi atiker biraz pahalı geldi ama bakacağız artik

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Uğur Kaya yazdı:

Bugün lpg ciye gittim önce hava alıyor dedi daha sonra enjektörlerin arızalı olduğunu söyledi değişmesi gerekiyormus 400 TL fiyat verdi atiker biraz pahalı geldi ama bakacağız artik

atiker kırmızı enjektör ise internette 180 tl civarı bende babama alıp değiştirdim.

Yorum bağlantısı
Uğur Kaya
Mehmet Cihat yazdı:

atiker kırmızı enjektör ise internette 180 tl civarı bende babama alıp değiştirdim.

Aynen hocam kırmızı enjektör kendin mi degistirdin bu arada

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Uğur Kaya yazdı:

Aynen hocam kırmızı enjektör kendin mi degistirdin bu arada

evet çok basit bir işlem kendin değiştir abi, daha sonrasında çalışmasında bir sıkıntı hissedersen sadece lpg ayarı yaptırırsın. n11 de vs satanlar mevcut. 

Yorum bağlantısı
Uğur Kaya
Mehmet Cihat yazdı:

evet çok basit bir işlem kendin değiştir abi, daha sonrasında çalışmasında bir sıkıntı hissedersen sadece lpg ayarı yaptırırsın. n11 de vs satanlar mevcut. 

Elimden gelir hocam da neye göre alacağım acaba eski enjektörlerin üzerinde herhangi birşey yazarmi seri no felan yoksa universalmidir sistem fast olması lazim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...