İçeriğe Yönlendir

Araç Farlarının Sürekli Yanması

İlyas Çeliksümer

Recommended Posts

İlyas Çeliksümer
(düzenlendi)

Araç çalışır vaziyetteyken kısa farların gece-gündüz açık durması akü ve ampullere zararı olur mu?

(Uzun yolda) 

tarihinde İlyas ÇELİKSÜMER tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Araç çalışır vaziyetteyken kısa farların gece-gündüz açık durması akü ve ampullere zararı olur mu?
(Uzun yolda) 
En fazla ampul keser diye dusunuyorum bir miktarda sarz dinamosuna yuk biner ama bir zarari olmaz bence
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Çalışır vaziyette iken far yakmak aküye bir zararı olmaz (eğer şarj dinamosu işini düzgün yapıyorsa). Gündüz de yakılırsa ampulün ömründen çalar.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı

Ampülün ömrü kısalır 

bende sabit açıktır

Pahalı philips extremvisiom osram nightbrekar tarzı ampüller ful açık kullanımda 7 8 ayda kesiyor

10 liralık olana bişe olmuyor eskiden heves vardı alırdım en iyisi die şimdi bi ampük tak diyip geçiyorum 10 liraya🥶

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Karşıdan gelen bazı koyu renk arabaları asfalttan farları açık olduğu zaman farkedebiliyorum. Can güvenliği için çok daha önemli.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Uzun yolda ve yağmurlarda  farların açık olması gerektiği hakkında bir bilgi okumuştum.  Araçların daha fark edilebilir olması yönünde. Bazı araçlara aynadan bakınca görmediğim zamanlar olunca farlardan çözüyorum olayı. Sürekli olmasada gerektiği zaman kullanmak daha mantıklı. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Far içlerinin ve camların kararmaması için mavi kılıflı ampüllerden alın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Hamit inan yazdı:

Far içlerinin ve camların kararmaması için mavi kılıflı ampüllerden alın.

Dışı renkli kaplama ampulde eğer kaliteli ürün alınmaz ise, kaplama kısa zamanda  eriyip far içini kirletecektir.(far içinde sararma vs)

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Yeni nesil araçlarda gündüz farları var, LED ya da değişik teknolojilerde. Maksat fark edilmek, özellikle Avrupa'da bazı ülkelerde farlar gece-gündüz açık. Uzun vadede ampuller değişmeli tabi, eskiyip ömrü bitecek.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Ampül ömrü 200 saat. Ampül erken ölecek ve farlar erkenden sararacak
Abi benim araca yaptığın gündüz farları maşallah halen sorunsuz çalışıyor. Arada ampul kesiyor o kadar
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Abi benim araca yaptığın gündüz farları maşallah halen sorunsuz çalışıyor. Arada ampul kesiyor o kadar

Longlive al bir daha kesmez. Audi A6 kullanıyor enfes ampül
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Longlive al bir daha kesmez. Audi A6 kullanıyor enfes ampül
1016 tip için tavsiye edeceğin ampul varmı abi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

O ne la

Japon tip diye hatırlıyorum.

Kangoo'da 1016 yoktu galiba. h4 olmalı sanki.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Servet Aydın yazdı:

O ne la

M.Ö. kalma üretici kodu. Şimdiki yüzyılda P21/5W deniyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...