İçeriğe Yönlendir

Citroen C4 2021 Yeni Anlayış

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Rastlantı eseri dikkatimi çeken bir model oldu, üreteni fransa da suv demese de bizdeki distribütörün sayfasında suv denmekte...

Yeni bir araba yapmış citroen , sonra ismi ne olsun diye düşünürken, buna da  C4 diyelim demişler gibi bir şey, bir önceki C4 ile uzaktan alakası yok. İç dizaynda bu sefer abidik şeyler yapmamış, uçuk sabit direksiyon göbeği falan koymamamışlar. avrupa tasarım anlayışına pararlel hareket etmiş, citoren adeti olarak bir uçukluk yapıp: opsiyon listesinde sağ yolcu için tablet masası koymuşlar .

İçi dışarıdan görüldüğünden daha ferah, zamane tasarımlaırnın ortak sorunu olan: arkadaki kafasını arka sütuna çarpmıyor ancak dış omuz çizgisi de güzelce aşağı iniyor. önden ve arkadan görünüm sürü segmentinden uzak değişik. arka camı bölen spoiler güzel bir detay.

En önemlisi, yeni amortisör sistemi, mekanik bir tasarım ile darbeyi sönümlemeyi yumuşak halde başarırken aynı zamanda virajda da dalgalı denizdeki tekne gibi yüzmüyor.direksiyonda  yönlendirme çok başarılı. motor seçenekleri bol, beygir seçenekleri de, en donanımsız versiyonu bile bazı markaların orta üst donanımına denk geliyor, baz modeliive bir üst modeli %50 ötv ye de şu an giriyor.

Benim en hoşuma giden yanı bu dış ölçüye sığdırılmış başarılı iç mekan ölçü ve kullanım alanları.

citroen-c4-puretech-130-2021-im-test.jpg

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Yeldan yazdı:

Şu ön kapıda ki deliğimsi şey ne işe yarıyor bi anlasam.

sürüden ayrılmasnı sağlıyor otoparkta, süs o , vesile ile fransada önden arkadan sağdan soldan ittirmek bir gelenektir, otoparkta. sıkışık yerden çıkarken boyayı koruyorlar.

vesile ile fransda camların kapalı park halinde isen araban, ev statüsüne girer

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Hemen fiyatlari ekleyelim, bayide var midir acaba?

Versiyonlar Donanım Model Yılı Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı (TL) Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (TL)
1.2 PureTech
100 HP - 6 İleri Manuel
Feel 2021 237.000 TL 230.000 TL
1.2 PureTech
130 HP - EAT8
Feel Bold
Shine
2021
2021
337.000 TL
357.000 TL
332.000 TL
352.000 TL
1.2 PureTech
155 HP - EAT8
Shine Bold 2021 377.000 TL 372.000 TL
1.5 BlueHDi
130 HP - EAT8
Feel Bold
Shine Bold
2021
2021
357.000 TL
397.000 TL
352.000 TL
392.000 TL
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
(düzenlendi)

Dış spor çizgileri hoş, ama bu görünüm için caanım bagaj hacmini yemişler.
İçerisi biraz köşeli ve sert malzemeden yapılmış gibi, ama citroen tasarımlarını beğenenler, alışıp sevebilir.
Güncel fiyatlarının, Mayıs' daki lansman fiyatlarından pek uzağa gidememiş olması, sevindirici..

EAT8 farkı olarak, 100bin TL takdir edilmiş olması ise, üzücü :)

https://tr.motor1.com/news/505702/citroen-c4-turkiyede-2021/

tarihinde Kerem Kurluva tarafından düzenlendi
link eklendi.
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Mert Yeldan yazdı:

Yuksek diye ayak mı basılıyor acaba 🤔

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçen aylarda araç bakarken AVM'de denk geldik, diğer araçlar arasında en çok hoşumuza giden bu model olmuştu, bütçe olmadığı için bakmakla yetindik 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

Geçen aylarda araç bakarken AVM'de denk geldik, diğer araçlar arasında en çok hoşumuza giden bu model olmuştu, bütçe olmadığı için bakmakla yetindik 😊

bir alt bütçede yeni sandero güzel duruyor derim

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

bir alt bütçede yeni sandero güzel duruyor derim

2008i alınca kurtardım araç bakmaktan 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Çok çirkin araba ya. Bunun tasarımını hiç beğenmiyorum. Eski C4 çıktığı yıllarda 2006 2007 döneminde kral araçtı (tasarım yönünden) . 

Pejo tasarımlarını beğeniyorum da Citroen iyice zıvanadan çıkardı araçları. Beğenen beğenir lafım yok ama bence çok çirkin özellikle önü. 

Pejo da 2 sene sonra sıfırdan değiştirirse tasarımı tekrar fransızlardan harbi bir cacık olmaz diyeceğim. Fransızlar içinde en iyisini Reno yapıyor tasarımla çok fazla oynamayarak. Kendine has bir üslup edindi o yönde ilerliyorlar. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sefa Çelik yazdı:

ikinci eli düşmüyor. 

120bin km de tdi dsg satmaya çalışan ile hiç sohbet ettin mi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Fransızlar işte bu nedenle kaybediyor. 
Almanlar işte bu nedenle kazanıyor. 

Adım gibi eminim, 3 sene sonra citroen bu araba ile uzaktan yakından alakası olmayan C4'ün kralını yapacak. Bu arabanın yüzünü kendi eliyle yaşlandıracak. İkinci elini kendi eliyle düşürecek. Tıpkı böyle değişik birşey yaparak şuan mevcut C4'ü durduk yere yaşlandırdığı gibi.

Almanlar kasa ile fazla oynamayarak doğru yapıyor. 10 yaşında bile alsan sıfırından pek farkı olmuyor. Araç yaşlanmıyor, ikinci eli düşmüyor. 
Sefa bey maalesef bizim gibi parası değer kaybeden ülkeler için haklısınız. Ama Avrupa da adam alıyor 3 yıl binip yenisini alıyor. Modelin dış ic görünümünün değişmesi onları bağlamıyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Citroen buhran geçiriyor uzun süredir. İçindeki neyse çıkaramadı söyleyemedi rahatlayamadı bi türlü. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Bende buna sulanmıştım ama bütçe yetmedi maalesef 🤔

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mert Yeldan yazdı:

su dolunca kolayca boşalsın diyedir.

Muhammet Ali Deli yazdı:

Çok çirkin araba ya. Bunun tasarımını hiç beğenmiyorum.

yakında görünce benim fikrim değişti. aynı rengi vardı bayide.

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Geçenlerde araç fiyatı istediğim için sanıyorum bir abone listesine almışlar. Cumartesi günü C3 ve C4 kampanyalı fiyatları geldi. Aha alıyorum sanki diyerek bir heyecan yaptım ve özellik incelemeye, karşılaştırma yapmaya başladım. Hedefim olan benzin + EAT 8 kombinasyonu için ilave 100.000 TL ve üzerine çıkan fark gelince pek bir üzüldüm. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Deniz Kom yazdı:

benzin + EAT 8 kombinasyonu

bayide, listelerde olmayan bir orta donanım vardı,230+50 bin tl ye geliyordu. belki de tekti bilmiyorum ancak iyi seçenekti

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...