İçeriğe Yönlendir

Garip Bülbül...

Metin Mankal

Recommended Posts

Metin Mankal

Gerçi Neşet Baba öldükten sonra filminin yapılmasını istememişti ama ...Ne bileyim fragman çok iyi..Detaylar mükemmel..Yapımcı Mustafa Uslu zaten kendini kanıtlamış...Dört gözle bekliyorum filmi..Daha fragmanda gözlerim doldu yeminle...Çok  özledik seni be USTA...

• Beğen 19
  • Teşekkür 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Onun eserlerini ondan daha iyi çalıp okuyan belki onlarca icracı var ama hepsini toplasan yine de bir Neşet etmiyor. Nurlar içinde yatsın.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Köylüsü olarak bekliyorum dört gözle filmini ..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Vasiyet etmiş ama dinleyen olmamış galiba rahmetliyi saygısızlık başka bir şey değil...Neşet Ertaş'ın yaşadıklarını ve hayatını öyle bir filme anlatmak zaten mümkün değil bence.

https://www.haberturk.com/neset-ertas-in-ailesi-filme-izin-vermiyoruz-3174206  

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Gerçi Neşet Baba öldükten sonra filminin yapılmasını istememişti ama ...Ne bileyim fragman çok iyi..Detaylar mükemmel..Yapımcı Mustafa Uslu zaten kendini kanıtlamış...Dört gözle bekliyorum filmi..Daha fragmanda gözlerim doldu yeminle...Çok  özledik seni be USTA...

Bir kırşehirli olarak benim de gözlerim doldu hocam. Çok büyük insandı, her açıdan. Yattığı yer nur dolsun. 2022 yi bekle şimdi..
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Vasiyet etmiş ama dinleyen olmamış galiba rahmetliyi saygısızlık başka bir şey değil...Neşet Ertaş'ın yaşadıklarını ve hayatını öyle bir filme anlatmak zaten mümkün değil bence.

https://www.haberturk.com/neset-ertas-in-ailesi-filme-izin-vermiyoruz-3174206  

Buna çok üzüldüm açıkçası. Örneği var aslında. Müslüm Gürsesin hayat hikayesini bilmiyordum ve filmi gerçekten çok çarpıcıydı. Neşet Ertaşın vasiyeti varsa tabii diyecek bir şey yok.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dünyada en sık mahkemelik olanlar bu tip hayat hikayeleri imiş

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Oktay Göktaş yazdı:

Buna çok üzüldüm açıkçası. Örneği var aslında. Müslüm Gürsesin hayat hikayesini bilmiyordum ve filmi gerçekten çok çarpıcıydı. Neşet Ertaşın vasiyeti varsa tabii diyecek bir şey yok.

Müslüm Gürsesin filmini izleyince gerçekten çok üzülmüştüm ve Müslüm Gürsesi bir nebze anlamıştım. Allah rahmet eylesin.  Eminimki Neşet Ertaş ın filmide en az onun kadar etkileyici olur.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

İbo mort... :D

Rahmetli Neşet Ertaş'ın bu ayarı hiç gitmez aklımdan... :D

Çok büyük sanatçıydı, büyük derken sadece sesini kast etmiyorum, nazik kibar. Kendini beğenmiş değildi dinleyenlerine, onu sevenlere hep saygı gösterirdi...

Şimdi sanatçı olmuş, şimarık bebeleri görünce insan ister istemez "böyle olur mu " diyor Neşet baba gibi... :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Vasiyetini anlayabiliyorum ama Gerçek Sanatçılar topluma malolmuş değerlerdir. Hayatı kitap olmuş biri hele ki Neşet Ertaş ise ergeç film olur. Kitabın yayın haklarını alan biri başka bir ülkede film çekse (adli antlaşmalarımızın olmadığı ) ne olacak? 

Adamlar İstiklal marşımızın telif haklarını aldılar.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Arkadaşlar film Erol Parlak'ın kaleme aldığı Garip Bülbül isimli kitaptan esinlenilerek Erol Parlak danışmanlığında çekiliyor. Kendisi rahmetlinin her zaman yakınında olan akademik bir kimlik. Vasiyetiyle ilgili herhangi bir engel olsa ilk önce Erol Parlak karşı çıkardı. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Neşet Ertaş ile ilgili şunu da söylemek lazım. Kırşehir'in yaşlıları ve eskileri babası olan Muharrem Ertaş'ın sesinin ve sazının daha iyi olduğunu ancak reklam bilmediği için tanınmadığını, Neşet Ertaş'ın reklamı çok iyi yaptığını söylerler.. Neşet Ertaş mükemmel bir sanatçı ve kişilik ancak aklıma geldi paylaşmak istedim.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
Tayfun Aydın yazdı:

Neşet Ertaş ile ilgili şunu da söylemek lazım. Kırşehir'in yaşlıları ve eskileri babası olan Muharrem Ertaş'ın sesinin ve sazının daha iyi olduğunu ancak reklam bilmediği için tanınmadığını, Neşet Ertaş'ın reklamı çok iyi yaptığını söylerler.. Neşet Ertaş mükemmel bir sanatçı ve kişilik ancak aklıma geldi paylaşmak istedim.. 

Ancak o büyükler Neşet Ertaş'ın reklam peşinde olmadığını da bilir. Bayram Bilge Tokel Neşet'i Anlmanya'dan zorla getirdi. Bu tiraj ile şimdiye Türkiye'nin en zengin insanı olması lazımdı. Yerel ses sanatçılarından gördüğüm kadarıyla Neşet baba'nın şarkılarını seslendirenlere youtube da telif atılıyor. Hatta babayı canlandıran Bektaş Dolu'da bu mevzudan müzdarip.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Ahmet Ekici yazdı:

Ancak o büyükler Neşet Ertaş'ın reklam peşinde olmadığını da bilir. Bayram Bilge Tokel Neşet'i Anlmanya'dan zorla getirdi. Bu tiraj ile şimdiye Türkiye'nin en zengin insanı olması lazımdı. Yerel ses sanatçılarından gördüğüm kadarıyla Neşet baba'nın şarkılarını seslendirenlere youtube da telif atılıyor. Hatta babayı canlandıran Bektaş Dolu'da bu mevzudan müzdarip.

Tabii ki bilmez mi. Kırşehir de Neşet denince herkes dua ile ismini anar hocam. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Yalan Dünya şarkısı bu filmin özeti olsa gerek. 

"Ne yemek ne içmek ne tadım kaldı, Garip bülbül gibi feryadım kaldı" der ya şarkı sözlerinde...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Erkut Uysal

Aşk biterse yorulur insan, ben ne zaman ölürsem Neşet yoruldu desinler...

Bugun Neşet Baba'nın vefatının 9. Yılı Allah kabirini nur doldursun, mekanı cennet olsun...

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
İbrahim Arslan

İzlemek nasip olur umarım.

Allah rahmet eylesin son büyük ozanımıza.

Yeri asla dolmaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...