İçeriğe Yönlendir

Bakım için Aldığım Fiyat Nasıl Sizce?

Murat Sahın

Recommended Posts

Murat Sahın

Selamlar, aşağıda belirteceğim işlemler için orjinal parçaları ile parça ve işçilik toplam 1700 lira fiyat aldım. Sizce nasıl?

EGR ve emme manifoldu sökülüp temizlenip toplanacak

Genleşme kabı değişecek

Soğutma sistemi temizlenip yeni antifiriz koyulacak

Şanzıman yağı değişecek

Motor yağı, yağ, hava, yakıt ve polen filtreleri değişecek

Ön arka fren balataları değişecek

Kızdırma bujileri değişecek

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Hangi markaların kullanılacağını bilmemekle beraber, bakım fiyatlarını gözönüne alırsak bence gayet makul bir rakam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ahmet Ekici yazdı:

Hangi markaların kullanılacağını bilmemekle beraber, bakım fiyatlarını gözönüne alırsak bence gayet makul bir rakam.

Hocam parçalar opar olacak, orjinal parçalar kullanılacak yani :) 

@Çağlar Bayur ne dersin abi? Eleman yetkili serviste usta, ayrıca kendine dükkan kurmuş, boş zamanlarında orada iş yapıyor. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Baya iyiymiş Murat hocam. 👍🏻 Kimse bu usta aklımda olsun Ankara'ya geldiğim zamanlarda uğrayım yanına. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
(düzenlendi)

cok iyi bende bu hafta parca siparisi verdim on disk ve balata ,yag filtresi, hava filtresi ve yag internetten en ucuza buldugum siteden 2500 lirayi buldu parcalar orjinal degil iscilik beles

tarihinde Mustafa Cerci tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

ne dersin abi

benim arka fren balatasının orjinali 1730 tl gerçek olan orjinali. bence rakam iyi

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

benim arka fren balatasının orjinali 1730 tl gerçek olan orjinali. bence rakam iyi

Abi araba ne? :shok:

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

İstanbul'da egr temizliği yapan bir usta var, internette bol videosu var hatta.. Bayramdan önce aradım Fiorino için 1000 TL fiyat vermişti. Periyodik bakım ve diğer ıvır zıvır ile birlikte bence çok uygun bir fiyat.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Yurdaer Elay yazdı:

İstanbul'da egr temizliği yapan bir usta var, internette bol videosu var hatta.. Bayramdan önce aradım Fiorino için 1000 TL fiyat vermişti. Periyodik bakım ve diğer ıvır zıvır ile birlikte bence çok uygun bir fiyat.

Ben gideyim, izin veremedim kendime bu hafta, haftaya halleder giderim. İşçilikten ve sonuçtan memnun kalırsam telefon numarasını veririm abi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Sen parçaları al bi mangal yak ben bedavaya yaparım

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Sen parçaları al bi mangal yak ben bedavaya yaparım

İzin kullanamıyorum ki :D  Benim işler çok değişti seninle görüştükten sonra. Benim müdür şirkete genel müdür oldu. Benim şefi Antalya şubesine gönderdi, beni şef yaptı. Tuttu DHMİ dahil her yerde yerine vekaleten yetkili kıldı bizim şube adına. Şubenin operasyon amiri oldum, ama tek kaldım. İşler pandemi öncesine göre %100 arttı, beklemiyorduk, ayda yükleriz dediğimiz uçak sayısını haftada yüklemeye başladık neredeyse. 

Anlayacağın nefes almaya vaktim yok :) En son dinlendiğimde aylardan Mayıs, mevsim ilkbahardı, öyle düşün :D 

Bu arada önce İzmir müdür yardımcılığı teklif etti, kabul etmedim, anlatmışımdır. En son seni Bodrum'a müdür göndereyim dedi, onu da kabul etmedim. Saçma sapan bir durumdayım yani. Sezon bitiyor, işçi çıkartmamak için direniyorum, onun telaşı bir yandan, sezon sonu geldi, hatasız kapatalım sezonu diye uğraşıyorum, onun telaşı bir yandan, uyku uyuyamıyorum. Akşam iş çıkışı sigara paketini ve çakmağı çöpe atıp bitirdiğim çayın karton bardağını da çantaya koymuşum, öyle düşün :D 

Sezon bitsin, mangal kolay. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Kullanılan parçalar orjinal veya orjinal yakın muadil ise güzel rakam. Eğer emme manifoldu gaz kelebeği maf ve map sensorlerinin sökülüp temizlenip geri takılması için Mayıs'ta 450 TL ödedim 450 de bakıma ödedim. Orjinal Opel parcalari ve motul 4 veya 5 litre yağ için..

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Murat Sahın yazdı:

Ben gideyim, izin veremedim kendime bu hafta, haftaya halleder giderim. İşçilikten ve sonuçtan memnun kalırsam telefon numarasını veririm abi :) 

Benim usta da Fiat yetkiliden ayrılma, Ostim OSB'de kendi dükkanını açmış. Tek başına çalışıyor, çırağı bile yok. Web sayfasından baktım son gittiğimden beri fiyatlar artmış sanki.

Yakıt filtresi hariç periyodik bakım 680 TL

Ön balata değişimi işçilik dahil 300-375 TL

Senin usta artı olarak antifriz, genleşme kabı, şanzıman yağı ve kızdırma bujilerini değişecek ve bir de üstüne manifold, egr temizliği yapacak. Yedek parçalar OPAR diyorsun. Yani çok fazla piyasa bilgim yok ama eğer sallabaş iş yapmıyorsa 1700 TL çok iyi rakam. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Sahın yazdı:

İzin kullanamıyorum ki :D  Benim işler çok değişti seninle görüştükten sonra. Benim müdür şirkete genel müdür oldu. Benim şefi Antalya şubesine gönderdi, beni şef yaptı. Tuttu DHMİ dahil her yerde yerine vekaleten yetkili kıldı bizim şube adına. Şubenin operasyon amiri oldum, ama tek kaldım. İşler pandemi öncesine göre %100 arttı, beklemiyorduk, ayda yükleriz dediğimiz uçak sayısını haftada yüklemeye başladık neredeyse. 

Anlayacağın nefes almaya vaktim yok :) En son dinlendiğimde aylardan Mayıs, mevsim ilkbahardı, öyle düşün :D 

Bu arada önce İzmir müdür yardımcılığı teklif etti, kabul etmedim, anlatmışımdır. En son seni Bodrum'a müdür göndereyim dedi, onu da kabul etmedim. Saçma sapan bir durumdayım yani. Sezon bitiyor, işçi çıkartmamak için direniyorum, onun telaşı bir yandan, sezon sonu geldi, hatasız kapatalım sezonu diye uğraşıyorum, onun telaşı bir yandan, uyku uyuyamıyorum. Akşam iş çıkışı sigara paketini ve çakmağı çöpe atıp bitirdiğim çayın karton bardağını da çantaya koymuşum, öyle düşün :D 

Sezon bitsin, mangal kolay. 

Naptın ya kendim yaşamış gibi yoruldum. 

1700 çok iyi rakam bence. Bakıma sadece 350-600 arası isteniyor. Oda parça maliyetine göre. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Gök yazdı:

rakam güzel. parça orjinal olayına yorumum yok malesef

Esas derdim egr ve emme manifold temizliği aslında, bizim araçlarda kronik olarak egr açık pozisyonda takılıyor kurumdan dolayı, öyle olunca emmeyi de dolduruyor kurum ile. Araçta özellikle sabahları siyah duman var, düzgün yakamıyor yakıtı. Ani gazlamalarda da aynı. Artık işi bırakmış olan tamirci arkadaş ile görüştüm enjektör mü yoksa turbo mu diye, inceledi, kullandı, dinledi, turbon iyi, enjektörden olsa yakıtı artırır, emme dolu egr açık muhtemelen, temizlet, dene, düzelmezse enjektöre o zaman bakarsın dedi :) 6 aydır emme manifoldunu sökecek bir usta bulamadım, sökmeye gerek yok, egryi iptal ederiz emmeye dışardan würth sıkarız diyorlar, onu da ben istemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Rakam iyi ama tümünün orjinal olduğuna emin olun. Başında durun.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

5 lt motul specific 5w30, mann filtre(yağ, polen(karbonlu), yakıt ve hava) 720 + 80 tl işçilikle 800 tl mal ettim.

Kendımle kıyaslarsam fıyat bence uygun parçaların orjinal olup olmadıgını ve yağın markasını ıyı araştırırdım.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Az önce sadece yağ ve yağ filtresi değiştirdim 500 lira...Rakam pek hoşuma gitmedi ama neyse...Yağ Castrol 5 30 start stop filtre Fil filtre...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...