İçeriğe Yönlendir

Su Eksiltme

çağlar Tuncu

Recommended Posts

çağlar Tuncu

Merhabalar bu siteye 2 yil kadar once kaydoldum freelander jip sayesinde bana tek katkisi foruma kayit diyebilirim 😁bu arada servet abide bana cok yardımcı oldu isi rast gelsin bu arada bir sorum olacak 2003 bmw e 46 aracim var arac isindiktan sonra su akıtıyor alttan ama sürekli yapmiyor bi kacak veya borularda catlak vs olsa surekli yapmazmi bi yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Isındıktan sonra atıyorsa termosttattan sonraki bölümlere ve bence en başta termostat gövdesine bakmak lazım. Gövdede çatlak olabilir. Gövde sağlamsa ilerleyen yönlerinde hortum çatlağı veya kelepçe kısmından kaçak olabilir. 

Yorum bağlantısı
çağlar Tuncu

Bi sorum olacak kelepcelerde gevseme olsa surekli damlatma yapmaz mi bi arkadas tupden dolayida olabilir dedi de tahliyeden atiyor diye

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Ustaya göstermek lazım. Burdan ben daha fazla bir şey diyemem. Görmeden. Lpg denmiş. Lpgye de su hortumu bağlanıyoe bir yerde. 

Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Sürekli atması gerekmez su ısındıkça kapalı sistemdeki basınç artar ve bir yerlerde bir kaçak bir çatlak varsa oradan kendini atmaya çalışır. 

Bence Termostat gövdesine hortum bağlantı noktalarına ve radyatöre bir baktırın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Devirdaim olabilir, termostat olabilir, kaloriferi açınca sıcak hava veriyor mu içeri? Kalorifer bağlantı hortumu olabilir seçenek çok. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

servet hocam büyük bir  eksik bırakmış. freelander jip değildir ki? KJ jeep dir @Servet Aydın :)

radyatörün kenarı çatlamış olabilir. ben yaşamıştım. ısınıp basınç arttığında su kaçıyordu dışarı.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
servet hocam büyük bir  eksik bırakmış. freelander jip değildir ki? KJ jeep dir [mention=13526]Servet Aydın[/mention] [emoji4]

radyatörün kenarı çatlamış olabilir. ben yaşamıştım. ısınıp basınç arttığında su kaçıyordu dışarı.

Land Rover ciptir kj nedir? Bizi biz yapan yaşananlar ve sonsuz evrende bir nokta oluşumuzdur. Şimdi ben burada neden yazdım niçin yazdım. Yazdım da yazmadım mı dedim. Bunlar bir takım jeep lobisi uydurmaları. Land landdır ebabil bir kuştur
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
çağlar Tuncu

Bugun kaloriferi sicaga aldim ve calistirdim sicak uflemedi ve termik sadece donuyor rolantide usta ile gorustum termikden olabilir dedi 

Yorum bağlantısı
çağlar Tuncu

Merhabalar bugün arabami ustaya götürdüm ve kalorifer hortumunda yarilma oldugunu ve tup T borusu ve termik degismesi gerektiğini söyledi ve degistirdik simdi tek sknti arac sicak hava uflemiyor nedendir acaba

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Su seviyenizi kontrol ettiniz mi? Seviye tamam mı?

Havası alındı mı?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
çağlar Tuncu

Arac ustanin yanindan cikti koymustur heralde ve sordum suyuna vs baktin mi diye evet dedi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
çağlar Tuncu yazdı:

Arac ustanin yanindan cikti koymustur heralde ve sordum suyuna vs baktin mi diye evet dedi

Siz de bakın mutlaka.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Su antifiriz kontrolu mutlaka yapın. Olmazsa araba soğuktan sonra genleşme kabının kapağını açın sabaha kadar dursun sabah eksiltme varsa ekleyin. Kapağı kapatın. Sonra ara sıra kontrol edersiniz. 

Ekleme yaptıktan sonra sıcak hava veriyor mu kontrol edin

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...