İçeriğe Yönlendir

Mondeo MK4 Araç Hantallığı

Ali ÖZCAN

Recommended Posts

Ali ÖZCAN

Merhaba arkadaşlar, 2011 model 1.6 tdci makyajlı kasa aracım var, düz yolda ne kadar zorlasan zorla araç 180 i çok zor görüyor, Van da çalışıyorum, buradaki ustalar sıkıntıyı bulamadılar. Haliyle yarış yapacak değiliz ama neden böyle oluyor ,ileri de başka arızaların çıkmasından endişe duyuyorum, Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
(düzenlendi)

Dizel araç için 180 son hız normal değil mi, fabrika verisi nedir acaba?

tarihinde M. Asım Kahraman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Selim Bilgin yazdı:

Mezopotamya eşeği derken?

Düzeltildi, uygun olmamış.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Otomatik mi manüel mi bilmiyorum ama top speed 187-190 olan bir aracın kaç km yapmasını bekliyorsunuz ki?

Sıkıntınız son hız mi yoksa 180 en çok çok yavaş çıkması mı?

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Van 1700m rakımda. Bunun anlamı motor kabaca %15 daha düşük güç üretiyor demektir. Turbo sistemi mekanik vgt. Elektronik olsa turbo basıncı deniz seviyesindeki kadar basınç üretir.

Otomatik mi manüel mi bilmiyorum ama top speed 187-190 olan bir aracın kaç km yapmasını bekliyorsunuz ki?
Sıkıntınız son hız mi yoksa 180 en çok çok yavaş çıkması mı?

Mk4 2xx üstü hızı görüyor normal yolda
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali ÖZCAN
Selim Bilgin yazdı:

Mezopotamya eşeği derken?

Bildiğimiz Eşek, yada eşeğin başka bir türü,eline tornavida alan kendisini usta sanıyor

M. Asım Kahraman yazdı:

Dizel araç için 180 son hız normal değil mi, fabrika verisi nedir acaba?

sanırım 180 ama.kimi arkadaşlar daha da hızlı gittiğini söylüyorlar,Focus un peşinden bile gidemedim,ben 180 dedim ama yetişemedim.

Servet Aydın yazdı:

Van 1700m rakımda. Bunun anlamı motor kabaca %15 daha düşük güç üretiyor demektir. Turbo sistemi mekanik vgt. Elektronik olsa turbo basıncı deniz seviyesindeki kadar basınç üretir.

araç manuel , 1.6 TDCİ
Mk4 2xx üstü hızı görüyor normal yolda

Yorum bağlantısı
Ali ÖZCAN
Ali ÖZCAN yazdı:

Bildiğimiz Eşek, yada eşeğin başka bir türü,eline tornavida alan kendisini usta sanıyor

sanırım 180 ama.kimi arkadaşlar daha da hızlı gittiğini söylüyorlar,Focus un peşinden bile gidemedim,ben 180 dedim ama yetişemedim.

Ali ÖZCAN yazdı:

yani bir sıkıntı yok mu diyorsunuz

araç kalkarken biraz hantallık var,motor deviri 1500 ve üzerine çıkınca çok seri, bu durum normal mi peki

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Emme mannifoldu, egr gibi parçalar kurum bağlamış olabilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Ali ÖZCAN yazdı:

motor deviri 1500 ve üzerine çıkınca

TDCİ motor torku buradan sonra verir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Aynı araçtan kullandım rakımdan olabilir, düz yolda 190~210 hızları görür. Focus ile kuyaslarken 300 kg ağır olduğunu dikkate almak lazım. Ayrıca baskı balata bitmeye başlayınca araç çelişten düşer. Mondeoda filtrelere özellikle yakıt filtresinin orjinal olmasına dikkat edin.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Focus yazılımlı olamazmı birde 300 kg fark var aralarında. Bu bile yeter. Aracınızın 11 yaşında olduğunuda unutmayın. Focus kaç modeldi. Bir çok etken belirler araç hızlarını.
İkincisi araç 230 çıksa ne yapacaksınız. Yapmayın Allah aşkına bu hızlara çıkan arabaların lastikleri kibrit kutusu kadar yere temas ederler.
Sevdiklerinizi düşünün ve 120 kg hızı geçmeyin lütfen.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

öncelikle denemelik 0-100km/h hızlanma yapın kaç saniyede çıkıyor, başlangıç olarak bir fikrimiz olur, 11 saniye civarı ise normal, 14 ler falan ise sorun var net.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
Ali ÖZCAN yazdı:

Merhaba arkadaşlar, 2011 model 1.6 tdci makyajlı kasa aracım var, düz yolda ne kadar zorlasan zorla araç 180 i çok zor görüyor, Van da çalışıyorum, buradaki ustalar sıkıntıyı bulamadılar. Haliyle yarış yapacak değiliz ama neden böyle oluyor ,ileri de başka arızaların çıkmasından endişe duyuyorum, Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

Ya ne görecek zaten  180 belkide limitidir düzde passatlarda 180-hadi bilemedin 190 ha araba gitmiyorsa alt devirlerde cansız basdınmı gaza toplamıyorsa çok farklı nedenler olabilir diger şikayetlerin nedir mesela, hantanlık istemiyorsan 2000 motor audi a4 177 ps veya a6 alacaksın 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali ÖZCAN
Arda Bülent Güzel yazdı:

Focus yazılımlı olamazmı birde 300 kg fark var aralarında. Bu bile yeter. Aracınızın 11 yaşında olduğunuda unutmayın. Focus kaç modeldi. Bir çok etken belirler araç hızlarını.
İkincisi araç 230 çıksa ne yapacaksınız. Yapmayın Allah aşkına bu hızlara çıkan arabaların lastikleri kibrit kutusu kadar yere temas ederler.
Sevdiklerinizi düşünün ve 120 kg hızı geçmeyin lütfen.

Arda bey, güzel tavsiye ve temennileriniz için çok teşekkür ederim, artık 110 km geçmemeye özen gösteriyorum,hem aracın kontrolü daha kolay,hem yakıt tasarrufu sağlıyor,tekrar teşekkür ederim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Ali ÖZCAN

Dizel partikül filtresini söktürür temizletince aeaba Canavar oldu MaşAllah, fakat partikül filtresi kutusunun içindeki minik minik delikli tuğla gibi olan parçayı,usta ince uzun matkapla 3_4 delik açtı,tıkanmasın diye,bu seferde hafiften beyaz duman atmaya başladı,enjektörleri,turboyu vs kontrol ettim sıkıntı yok şükür,sadece o delikten dolayıymış,zaten usta ben söylemeden filtresine içini deldirdin mi yoksa dedi,şimdi o deliklerin biraz kurum bağlamasını tıkanmasını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Yalnız bu iş biraz karadüzen gibi olmuş geçicidir bu tekrar eskiye döner o delikler de tıkanınca.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Çağatay Kılınç yazdı:

Yalnız bu iş biraz karadüzen gibi olmuş geçicidir bu tekrar eskiye döner o delikler de tıkanınca.

tıkanmaz zira tıkayan şey kül, kül de rejenerasyon sonrası oluşan bir ürün

Yorum bağlantısı
Ali ÖZCAN

Sökülüp işş boşaltılıyor ses artıyormuş,deliklerin tıkanması epey bir sürer,tamamen sökemedik ama,ilaç,gs, yağı vs ile ve basınçlı su ile epeyce temizledik.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert Gülkokan yazdı:

308 sahibi ses arttığı için şikayetçi çok pişmanım yazmış montajdan kaynaklı bir sorun olabilir

Ben cüzi miktarda yazılım da yaptırınca hiç bir olumsuz etki görmedim. 
İyi ki yaptırmışım.  Neydi o öyle, her şehir içinden sonra yarım saat 3000 devir sür.  
Gideceğin yere varırsın, kontak kapatamazsın. Yavaşlasan hızlı sür, hızlansan yavaş sür der.  

Yorum bağlantısı
Ali ÖZCAN
Mehmet Ozyurek yazdı:

Dpf'i iptal edince ses artmıyor. Beyaz duman da olmuyor. 

Peki Mehmet hocam, benim araç rolanti de çalışınca neden kokulu ve beyaz duman veriyor,usta partikül filtresi deldirdim ondan diyor enjektör leride bilgisayara bağladı gayet normal ,çekişinde falan da sıkıntı kalmadı,acaba beyaz duman için ne yapabiliriz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali ÖZCAN yazdı:

Peki Mehmet hocam, benim araç rolanti de çalışınca neden kokulu ve beyaz duman veriyor,usta partikül filtresi deldirdim ondan diyor enjektör leride bilgisayara bağladı gayet normal ,çekişinde falan da sıkıntı kalmadı,acaba beyaz duman için ne yapabiliriz

Ben dpf kaynaklı olduğunu düşünüyorum. 
Filtreyi deldiniz ama sistem çalışmaya çalışıyor. 
Filtreyi boşalttırıp yazılımdan iptal ettirin. 
Yapan usta delikler yeterli genişlikte diyorsa.  Direk yazılımdan iptal ettirin. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...