İçeriğe Yönlendir

Plakayı Yapıştırma

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Plakalık kullanmadan plakayı nasıl sabitleyebilirim? Nette ve forumda 3M çift taraflı bant ve silikon önerilerini gördüm. Bant tavsiye edilse de en nihayetinde bir bant oluşu "yağmurda çamurda tazyikli suda dayanmaz bu" izlenimi oluştu. Silikonda da "yarın bi gün plakayı söksek (insan plakayı niye söker bilmiyorum ama söz konusu ben olunca her şey başıma gelebilir) boyayla birlikte sökülür diye çekiniyorum.

Nasıl bir yöntem önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Biraz bant sonra fındık büyüklüğünde 2-3 yere siyah silikonla güzel yapışıyor. Ön tampon için plakaya biraz şekil vermek iyi oluyor. Sökmesi her türlü kolay, ben ezik büzük söküp notere verdim. Zaten onlarda çöpe atıyorlar..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Çift taraflı bantların outdoor kullanım için olan slikon yapılı (bez değil) olanları var, şeffaf oluyorlar genelde. Onları plakanın arkasına su akışını engellemeyecek şekilde dikey olarak yapıştırırsan, kuruyana kadar da maske bandıyla desteklersen hiç bir şey olmaz. Ben Alfa'da yamuk plaka yerine bile yapıştırdım, sorun yaşamadım.

Vesileyle güzel arabaydı. :nargile:

shell1.jpeg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Sökerken misina ile sökülür onu düşünme, bant silikon kullandım bütün araçlarımızda, problem yaşamadım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Plakayı yapıştırma plakalikli kullan. Geri yanasanlar en azından plakalıktan gelen citirtiya duruyorlar.

Harici ise çift taraflı akrilik bant yeterli oluyor eskiden öyle yapistirmistim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Plaka için değil ama şundan kullanmıştım, oldukça sağlam.. 1.5 metresi 5.5 kg taşıyor(muş) :)

20190428091729XKT3F1GEUVXR6_full.jpg

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Plakaya dikey şekilde 4-5 parça şeffaf, çift taraflı bant uygulanır, her iki bant arasına fındık tanesi boyutunda iki adet Dayson (siyah silikon) uygulanır, o şekilde yapıştırılır, ardından bir gün boyunca sökülmemek kaydıyla plakanın köşelerine bant çekilir, sapasağlam olur.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Sühan Bozdağ yazdı:

Plakayı yapıştırmak muayenede sorun olmaz mı? 

Plaka olması gereken yerde kalsın da , isterse mıknatısla tutsun dert etmezler muayenede.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Dyson Extra Siyah silikon ile yukarıdan aşağıya doğru 4 yerden çekin taş gibi olur.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Plakalık ses yapıyor , bagaj kapağını kapatırken  bile ses yapsa hemen sökerim. Dyson ile yapıştırdım ben, sökmem gerekirse ne yaparım bilmem. Milimetrik yamuk yapıştırmışım, taktıktan 2 saat sonra ferkettim,  sökmeye niyetlendim bagaj kapağı geliyordu az kaldı, bıraktım öylece:)

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Plaka düşerse büyük sıkıntı, ben sadece çift taraflı banta güvenemem açıkçası, az da olsa mastik türü birşey içimi rahatlatır.

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

ben plakayı tutacak kadar sağlam bir çift taraflı bant ile hiç karşılaşmadım, hatta bu sebeple 2 defa plaka kaybettim. zeminde hizalama ve tutunmayı sağlamak için çift taraflı bant, Kalan bölgeleri de silikon ile besleyerek yapıştırıyorum. sökerken boya kalksa bile benim için pek problem değil sonuçta aynı yere tekrar plaka gelecek.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Hiç macera aramazdım ben olsam. Hele bagajda bas falan varsa eyvah eyvah.

Yorum bağlantısı
İsa Acar
Ahmet Caliskan yazdı:

.... (insan plakayı niye söker bilmiyorum ama ....

Mevcut arabamın plakasını sökemediğim (vakit yoktu ve kesinlikle sökülmedi yerinden, her tarafını yamulttum ama ayrılmadı bir türlü) için değiştiremedim maalesef, şimdi al sat yapmadan plaka değiştirmenin yolunu arıyorum :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yurdaer Elay yazdı:

Plaka için değil ama şundan kullanmıştım, oldukça sağlam.. 1.5 metresi 5.5 kg taşıyor(muş) :)

20190428091729XKT3F1GEUVXR6_full.jpg

İşte 100 gram plakayı taşımıyor.. 

Yıkarken sökülüyor genelde. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Anlaşıldı, siyah silikondan başka çare yok galiba. Küçük küçük nokta kadar silikon sıkıp yapıştıracağız artık.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mehmet Ozyurek yazdı:

İşte 100 gram plakayı taşımıyor.. 

Yıkarken sökülüyor genelde. 

Suyun aşındırmayacağı şey yok. Hele bir de tazyikli ise :) 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Nohut tanesinden az büyük olarak 8-10 yere uygularsanız yeterli gelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...