İçeriğe Yönlendir

Audi A6 - Motor Durdurun, Yağ Seviyesini Kontrol Edin Sorunu

Halil Erdoğan

Recommended Posts

Metin Akbal

Ankara da Necati Kaygusuz usta veya Yahya usta Aydoğdu servis e gitmenizi öneririm.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

Motor yağı ısındıkca basıncı düşer. Mühtemelen yağ kalitesi bozuldu. 

bu denizaltı motorumu yahu? ne kadar fark edecekki.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Yağ bir senede 3-4 kere değişti, kesinlikle yağdan değil. 

Bakın siz hararet yaptınız demiyorum. Sizden önce arabayı aldığınız kişi hararet yapmış olamaz mı Bu birincisi.
İkincisi ise arabayı aldığımdan beri yapıyor demişsiniz ilk açıklamada.

Halil bey dediklerinizin bire bir aynısını yaşadım. Ve sizlere çözümü söyledim. Tabiki karar sizin. Siz üst kapağa basınç testi yaptırın ve orda da çıkacak benim dediklerim.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Arda abi birde sende önceki sahibi üst kapağı değiştirirken fazla conta sürülmüş fazla olan conta yağ kanallarını tıkadığı için yağ uyarısı veriyor diye hatırlıyorum

Oda var üst kapak açıldıktan sonra oda çıkmıştı. Sonra üst kapağı değiştirdik. Sorunu çözmüştük Mert.
Yorum bağlantısı
Halil Erdoğan
Arda Bülent Güzel yazdı:

Bakın siz hararet yaptınız demiyorum. Sizden önce arabayı aldığınız kişi hararet yapmış olamaz mı Bu birincisi.
İkincisi ise arabayı aldığımdan beri yapıyor demişsiniz ilk açıklamada.

Halil bey dediklerinizin bire bir aynısını yaşadım. Ve sizlere çözümü söyledim. Tabiki karar sizin. Siz üst kapağa basınç testi yaptırın ve orda da çıkacak benim dediklerim.

@Arda Bülent Güzel Arda Bey sabah tekrar sanayiye uğradım, özellikle sizin başınıza geleni anlatarak üst kapakta tamir değil değişim istediğimi söyledim. Geçen hafta bir caddy de benim aracımla aynı sorun varmış. Yağ müşürü ile takoz arasında bir yer temizlenince geçmiş. Önce o işlemi yapalım düzelmez ise kapak değişimi yapalım dediler. Temizleme işleminden sonrada üst kapak basınç testi yapılacak. Şimdi araç sanayide akşam alacağım bakalım.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Halil Erdoğan

Arda Bey araç sanayide muhtemelen hafta sonuna alacağım. Aldıktan sonra detaylı işlemleri yazacağım. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Halil Erdoğan

@Arda Bülent Güzel Bey diğer yapılan işlemlerin hiçbirinden sonuç alamadık arabanın üst kapağı sıfırı ile değişti. Cumartesi gününden itibaren kullanıyorum herhangi bir problem yok. 

Daha önce yapmış olduğumuz tüm masraflar boşaymış, keşke daha önce konu açsaydım bu kadar uğraşmazdım. 

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Halil Erdoğan yazdı:

@Arda Bülent Güzel Bey diğer yapılan işlemlerin hiçbirinden sonuç alamadık arabanın üst kapağı sıfırı ile değişti. Cumartesi gününden itibaren kullanıyorum herhangi bir problem yok. 

Daha önce yapmış olduğumuz tüm masraflar boşaymış, keşke daha önce konu açsaydım bu kadar uğraşmazdım. 

Geçmiş olsun toplam maliyet ne oldu? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
2 0 tdi ama üst kapak aluminyum ve hassas en ufak sıcaklık artışında kapak çöp oluyor

Aynen Mert. Sosyal medyada görüyorsunuzdur 300-320 km hız paylaşan Audileri. Bu süratle kullanılan araçlar belli bir zaman sonra üst kapak çöp oluyor.
[mention=1221]Arda Bülent Güzel[/mention] Bey diğer yapılan işlemlerin hiçbirinden sonuç alamadık arabanın üst kapağı sıfırı ile değişti. Cumartesi gününden itibaren kullanıyorum herhangi bir problem yok. 

Halil bey geçmiş olsun. İnşallah bir daha yaşamazsanız bu sorunu. Kapak açılmışken contalar ve bazı parçaları değiştirmişlerdir inşallah.
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Halil Erdoğan
Selim Bilgin yazdı:

Geçmiş olsun toplam maliyet ne oldu? 

Teşekkür ederim Selim Bey. volan dahil 28.000

Çağlar Bayur yazdı:

üst kapaklara ne oluyor? 2.0 tdi dı değil mi?

2.0 TDI özellikle 177 liklerde bu problem varmış Çağlar Bey

Mert Gülkokan yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:
üst kapaklara ne oluyor? 2.0 tdi dı değil mi?

2 0 tdi ama üst kapak aluminyum ve hassas en ufak sıcaklık artışında kapak çöp oluyor

Arda Bülent Güzel yazdı:

Aynen Mert. Sosyal medyada görüyorsunuzdur 300-320 km hız paylaşan Audileri. Bu süratle kullanılan araçlar belli bir zaman sonra üst kapak çöp oluyor.
Halil bey geçmiş olsun. İnşallah bir daha yaşamazsanız bu sorunu. Kapak açılmışken contalar ve bazı parçaları değiştirmişlerdir inşallah.

Teşekkür ederim Arda Bey. Motor içerisinde baya bir parça değişti. Keçe vs bilimum parça. Volandan da ses geliyordu kalkışlarda çok rahatsız ediyordu. Hazır araba 1 hafta kalmışken onu da değiştirdim. O rakamın içerisinde volanda dahil.

Sefa Çelik yazdı:

Direk servise gitseniz hızlı ve "toplamda" daha ucuza mı çözülürdü?

Bununla geçmiş olsun. 

1 senedir harcadığım paralarla çok daha ucuza çıkardım Sefa Bey

• Beğen 3
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Halil Erdoğan yazdı:

2.0 TDI özellikle 177 liklerde

ben ben 140 lık alyorum :) çok geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Çok geçmiş olsun, masraflı da olsa çözülmesine çok sevindim. E ama anlamadığım bir şey var, 2.0 tdi A6 ımız var 140k km de basmayacaz mı uzun yolda?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Halil Erdoğan yazdı:

Teşekkür ederim Selim Bey. volan dahil 28.000

Vallahi üzüldüm geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Halil Erdoğan
Kerim Bilgehan Arbek yazdı:

Çok geçmiş olsun, masraflı da olsa çözülmesine çok sevindim. E ama anlamadığım bir şey var, 2.0 tdi A6 ımız var 140k km de basmayacaz mı uzun yolda?

😀 Teşekkür ederim Bilgehan Bey. 

Metin Akbal yazdı:

Vallahi üzüldüm geçmiş olsun.

Teşekkür ederim Metin Bey.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Geçmiş olsun. Masraflı da olsa sorunun çözülmesi güzel olmuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Neyseki çözülmüş bunla geçmiş  olsun. Arada bende 8-9 yaşındaki premium araçlara (a6, a5) bakarım alsammı diye sonra bu masraflar aklıma gelince kapatıyorum ilanları. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Basacanda 280-300 km hızda yarım saat gitmecen.
1 senedir harcadığım paralarla çok daha ucuza çıkardım Sefa Bey

Motorunuz sıfır gibi oldu. Güle güle kullanın. Bu saatten sonra keyif alırsınız umarım. Motorun bazı parçaları alışana kadar zorlamayın. Bazı parçalar sıfır bazıları daha eski olduğu için sıkıntı çıkabilir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Arda Bülent Güzel yazdı:

nerde o yol :wub: bişi denicem

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

nerde o yol :wub: bişi denicem

pikapla deneyekmi o yolda arkayada yük flan koymadan heycan olsun

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
Sefa Çelik yazdı:

Bilgehan basss. Bidaha mı gelicen dünyaya, ahaha 😆

Vallahi haklısın abi devam o zaman 😎

Arda Bülent Güzel yazdı:

Motorunuz sıfır gibi oldu. Güle güle kullanın. Bu saatten sonra keyif alırsınız umarım. Motorun bazı parçaları alışana kadar zorlamayın. Bazı parçalar sıfır bazıları daha eski olduğu için sıkıntı çıkabilir.

Hangi A6 2.0 TDI 280 - 300 görüyor ki  en azından benimki görmüyor 😄 benim maksimum bastığım 170-180 o açıdan sorun olur mu diye sormuştum 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

pikapla deneyekmi o yolda arkayada yük flan koymadan heycan olsun

kamyonetler az öteye yahu

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Alüminyum neden olmasın ki, sonuçta alaşım olacak. Ne zararı var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...