İçeriğe Yönlendir

Kararsızım Ne Tavsiye Edersiniz?

Korhan Şenörer

Recommended Posts

Erkan Işık
Korhan Şenörer yazdı:

Arkadaşlar merhaba, aracımı satılığa çıkardım ve arayan soran, favorilerine ekleyenler oluyor. Ne kadar sürede satarım bilemiyorum ama şimdiden yerine ne alacağımızı belirlemek istiyoruz ama çok kararsız kaldık. Maksimum bütçemiz 170 bin tl olacak. En önemli kriterimiz otomatik olması, tam otomatik yada triptonik farketmez. Motor hacminin 1.6'yı geçmemesi de tercih sebebi. Benzinli olarak aldığım her araca uygun bir lpg kiti taktırdığım için lpg uyumlu motor olması da önemli.  Gelelim aklımdaki modellere; şimdiye kadar içimde ukte olan ve istediğim marka ve segmentlere sahip oldum çok şükür ama bir Mercedes sahibi olmak nasip olmadı. B150 ve B 160 modelleri hep hoşuma gitmiştir. Bütçemize de uygun ama kısa bir araştırmada B serisinin başta şanzıman ve bir çok yüksek masraflı arıza çıkardığını okudum. Servis bakımlı olanlarda pek sorun yaşanmasa da öyle bir araç bulmak oldukça zor. Bu sevdadan vazgeçecek gibiyim. Çünkü Peugeot 5008'de de şanzıman arızası yaşamış ve 2,5 sene önce 3800 tl gibi bir masrafım olmuştu. Şanzıman konusunda Japon ve Kore gurubunun en sorunsuz marka olduğunu çok duydum. Aslında Stationwagon veya bagajı küçük olmayan hatchback tarzı bir araç istiyorum yani bagajı koltukları da yatırdığımda en iyi şekilde kullanmak açısından. Ancak, şanzıman konusunda Japon markalarına yönelince beni en çok etkileyen ve beğendiğim modelin Honda Civic sedan  olduğunu gördüm. Stationwagon veya büyük bagaja sahip tercihen C sınıfı hatchback araç tavsiyelerinizi alabilirmiyim. Bir de 2012-2013 model Honda Civic sedan hakkındaki görüşlerinizi almak isterim. Çok şey mi istedim ne?? 😊 Destan gibi yazı olmuş. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

sıfır honda citi alabilirsiniz, 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Karar verildi. 😊 2013 model Honda Civic Eco Elegance buldum bir tane. Ancak önden aldığı çokta büyük olmayan hasar nedeniyle airbag açmış ve tamir olmuş. Araç sahibi arkadaş ta yeni öğrendi. Kendisine, bir arkadaşımın aracı ile beraber geleceğimizi, araca mutlaka ekspertiz yaptıracağımı ve özellikle airbaglere baktıracağımı, orijinal değilse vaz geçeceğimi söyledim. Kendisi de, "Abi, sen geleceksin 500 tl eksper parası vereceksin, geliş, gidiş, yol, yemek paranız vs bin tl gibi bir para harcayacaksın. Airbaglerde bir sorun çıkarsa paran boşa gidecek. Ben de eşimi, çocuğumu taşıyorum bu araçta. Ben de merak ediyorum, ben sanayide airbag ustasına göstereyim, sana haber vereyim" dedi. Dün de aradı ve airbaglerin tamirli çıktığını ve çok mahçup olduğunu söyledi. Ben de mahçup olacak birşey yok, asıl bu davranışın için ben teşekkür ederim dedim ve helalleşerek araçtan vazgeçtim. 2012-2014 Civic Eco Elegance oldukça dolu ve bir çok özellik var. Zaten beğeniyordum, inceleyip içine de binince iyice hayran oldum. Stationwagon  isteğimden vazgeçtim, Gerçekten dış ve özellikle iç dizaynı çok hoşuma gitti. Tek olumsuz yanı yakıtı biraz fazla ama lpg'li olacak. Şimdilik arayışlarım devam ediyor. Allah herkesin gönlüne göre versin ve iyilerle karşılaştırısın inşallah. 

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Karar verildi. [emoji4] 2013 model Honda Civic Eco Elegance buldum bir tane. Ancak önden aldığı çokta büyük olmayan hasar nedeniyle airbag açmış ve tamir olmuş. Araç sahibi arkadaş ta yeni öğrendi. Kendisine, bir arkadaşımın aracı ile beraber geleceğimizi, araca mutlaka ekspertiz yaptıracağımı ve özellikle airbaglere baktıracağımı, orijinal değilse vaz geçeceğimi söyledim. Kendisi de, "Abi, sen geleceksin 500 tl eksper parası vereceksin, geliş, gidiş, yol, yemek paranız vs bin tl gibi bir para harcayacaksın. Airbaglerde bir sorun çıkarsa paran boşa gidecek. Ben de eşimi, çocuğumu taşıyorum bu araçta. Ben de merak ediyorum, ben sanayide airbag ustasına göstereyim, sana haber vereyim" dedi. Dün de aradı ve airbaglerin tamirli çıktığını ve çok mahçup olduğunu söyledi. Ben de mahçup olacak birşey yok, asıl bu davranışın için ben teşekkür ederim dedim ve helalleşerek araçtan vazgeçtim. 2012-2014 Civic Eco Elegance oldukça dolu ve bir çok özellik var. Zaten beğeniyordum, inceleyip içine de binince iyice hayran oldum. Stationwagon  isteğimden vazgeçtim, Gerçekten dış ve özellikle iç dizaynı çok hoşuma gitti. Tek olumsuz yanı yakıtı biraz fazla ama lpg'li olacak. Şimdilik arayışlarım devam ediyor. Allah herkesin gönlüne göre versin ve iyilerle karşılaştırısın inşallah. 
Allah herkesi senin gibi iyi niyetli insanlarla karşılaştırsın

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Fatih Keskin yazdı:

Allah herkesi senin gibi iyi niyetli insanlarla karşılaştırsın

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Amin. Gerçekten arkadaşın iyi niyeti beni çok etkiledi. Hala böyle insanların olması güzel birşey. 

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Korhan Şenörer yazdı:

Amin. Gerçekten arkadaşın iyi niyeti beni çok etkiledi. Hala böyle insanların olması güzel birşey. 

Bu arkadaş tanıdık mı?

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Fatih Keskin yazdı:

Bu arkadaş tanıdık mı?

Hayır. İlk kez tanıştık. 

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Korhan Şenörer yazdı:

Hayır. İlk kez tanıştık. 

Hava yastıklarının patlak olduğunu bildiğine yemin edebilirim ama ispatlayamam her şeyin hayırlısı olsun

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Fatih Keskin yazdı:

Hava yastıklarının patlak olduğunu bildiğine yemin edebilirim ama ispatlayamam her şeyin hayırlısı olsun

O konuda emin değilim ama en azından yedirirmiyim acaba, gelip bir baktırsın demedi en azından. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

FB7 Civic sahibi olarak genel anlamda memnunum. Test edip kullanmanız halinde olumlu-olumsuz yönde kanaatiniz mutlaka oluşacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
Korhan Şenörer yazdı:

Karar verildi. 😊 2013 model Honda Civic Eco Elegance buldum bir tane. Ancak önden aldığı çokta büyük olmayan hasar nedeniyle airbag açmış ve tamir olmuş. Araç sahibi arkadaş ta yeni öğrendi. Kendisine, bir arkadaşımın aracı ile beraber geleceğimizi, araca mutlaka ekspertiz yaptıracağımı ve özellikle airbaglere baktıracağımı, orijinal değilse vaz geçeceğimi söyledim. Kendisi de, "Abi, sen geleceksin 500 tl eksper parası vereceksin, geliş, gidiş, yol, yemek paranız vs bin tl gibi bir para harcayacaksın. Airbaglerde bir sorun çıkarsa paran boşa gidecek. Ben de eşimi, çocuğumu taşıyorum bu araçta. Ben de merak ediyorum, ben sanayide airbag ustasına göstereyim, sana haber vereyim" dedi. Dün de aradı ve airbaglerin tamirli çıktığını ve çok mahçup olduğunu söyledi. Ben de mahçup olacak birşey yok, asıl bu davranışın için ben teşekkür ederim dedim ve helalleşerek araçtan vazgeçtim. 2012-2014 Civic Eco Elegance oldukça dolu ve bir çok özellik var. Zaten beğeniyordum, inceleyip içine de binince iyice hayran oldum. Stationwagon  isteğimden vazgeçtim, Gerçekten dış ve özellikle iç dizaynı çok hoşuma gitti. Tek olumsuz yanı yakıtı biraz fazla ama lpg'li olacak. Şimdilik arayışlarım devam ediyor. Allah herkesin gönlüne göre versin ve iyilerle karşılaştırısın inşallah. 

Koray bey lpli bir araç alacaksın bacanak bizim orjinal fabrika çıkışlı lpgli civicde 150 binde motoru yedi bunuda hesapla alacaksan çevrenden temiz bir şey al 

Not ;araç servis bakımlı idi tüm bakımları servisde yapılmısdı oda servise güvendiginden ne olduysa detayı söyledi idi ama üst kapak dahil geçen sene degişmiş 20 bin tl fatura tuttu demişdi

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Recep Demirci yazdı:

FB7 Civic sahibi olarak genel anlamda memnunum. Test edip kullanmanız halinde olumlu-olumsuz yönde kanaatiniz mutlaka oluşacaktır.

Sizce olumsuz yönleri nelerdir?

Erkan Işık yazdı:

Koray bey lpli bir araç alacaksın bacanak bizim orjinal fabrika çıkışlı lpgli civicde 150 binde motoru yedi bunuda hesapla alacaksan çevrenden temiz bir şey al 

Not ;araç servis bakımlı idi tüm bakımları servisde yapılmısdı oda servise güvendiginden ne olduysa detayı söyledi idi ama üst kapak dahil geçen sene degişmiş 20 bin tl fatura tuttu demişdi

Araçların geçmişini çoğu zaman bilemiyoruz. Güzelim araçları kimler nasıl kullanıyor, neler yapıyorlar bilemiyoruz. Ancak ekspertizler bu konuda biraz fikir verebiliyor. İkinci elde bu riskler her zaman var 👍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci
Korhan Şenörer yazdı:

Sizce olumsuz yönleri nelerdir?

Araçların geçmişini çoğu zaman bilemiyoruz. Güzelim araçları kimler nasıl kullanıyor, neler yapıyorlar bilemiyoruz. Ancak ekspertizler bu konuda biraz fikir verebiliyor. İkinci elde bu riskler her zaman var 👍

Atmosferik motor rampada tatsız kalıyor normalde iyi. Devir çeviriyor hızlı devirleniyor rampada bir nebze avantaj sağlıyor. Malzeme kalitesi kötü değil iyi değil daha iyi olmalı vasat kalıyor tokluk hissi yok. Yol sesi alıyor ama çok fazla beni rahatsız etmiyor.Konfor öyle aman aman değil ama kötüde değil. Tabi herkesin önceki bindiği arabasından sonra nasıl hissiyat verir kişiden kişiye değişir. 2. elinin hızlı olmasıda çok iyi avantaj en azından tecrübe edilmek istenilse ve beğenilmese elden çıkarmak satmak zor olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Korhan Şenörer yazdı:

Bence arkadaş bu airbag olayından haberdarmış. Sizin net tavrınız sebebiyle problem yaşamaktansa açıklamak zorunda kalmış.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Honda civic iç malzeme kalite anlamında dışarıdan görüldüğü gibi değil. Buna dikkat edin. Sürüp deneyin derim. 

Sonuçta honda ama gördüğüm 5 civic’ten 4’ü acayip modifiyeli olunca polis dahil çoğu kişide apaçi zibidi arabası olarak algılanıyor. Meclis dışarı, normal kullanıcıları elbette var. Ben otoyol’a bağlantı bölgesinde oturuyorum. Zaman zaman polis çevirme yapıyor. Ne zaman geçsem bmw ve civic hep çevrilmiş kenarda polis kontrolünde oluyor. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Korhan Şenörer yazdı:

Meehaba. 

Aynı ilana tekrar bakar mısınız? Adam ilanı güncelleyip air-bag'lerin tamirli olduğunu yazmış mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

airbag açmış aracı almazdım. sadece airbag kendi kendine açılmaz. başka yerler de dağılır eğilir bükülür.

çooooooooooook ucuz olması gerek ancak. 

bence kendi aracınıza binmeye devam edin. 

170 bin harcayacak olsam mükemmel bir düşük km E200 mersedes alırım 2001 model. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

airbag açmış aracı almazdım. sadece airbag kendi kendine açılmaz. başka yerler de dağılır eğilir bükülür.

çooooooooooook ucuz olması gerek ancak. 

bence kendi aracınıza binmeye devam edin. 

170 bin harcayacak olsam mükemmel bir düşük km E200 mersedes alırım 2001 model. 

Çoğunun sacı çürümüş. Pas kaynak çürük bakımsızlık özensizlik dolu. Temiz bakımlı bulunursa da o fiyat değil

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Çağlar Bayur yazdı:

Benz bir dönem rusyadan saç ithal etti, hayatının hatası oldu. hangi kasa hangi model bilmem

E kasada ilk çift farlı  olanlar diye hatırlıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Mehmet Göktürk yazdı:

Her 200 km de bir lpg tankını doldurmak gerekiyor.

Sahsen 190 bin tl parayi bir araca verecek olsam asla bu kadar eski araba almam. Kralı olsa yine etmez o parayi benim gozumde.

Tabii tercih meselesi. Herkesin tercihi baska oluyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...