İçeriğe Yönlendir

Auris - Park Sensörü

Serkan Gülderen

Recommended Posts

Serkan Gülderen

2013 otomatik auris te park sensörleri mevcut ancak R konumuna alınca ince bir bip sesi haricinde sensörleden Bi cisme yaklaşınca ses gelmiyor.

Park sensörünün beyni bu araçta nerede olduğunu nette de bulamadım. Var mı bir fikri olan?

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Serkan Gülderen yazdı:

2013 otomatik auris te park sensörleri mevcut ancak R konumuna alınca ince bir bip sesi haricinde sensörleden Bi cisme yaklaşınca ses gelmiyor.

Park sensörünün beyni bu araçta nerede olduğunu nette de bulamadım. Var mı bir fikri olan?

Orjinal sensör mü sonradan mı taktınız? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Serkan Gülderen yazdı:
Oğuzkan Erışık yazdı:
Orjinal sensör mü sonradan mı taktınız? 

Orijinal

geri vitese takınca gelen sesi takip edin. genelde bagaj döşemesi içinde oluyor

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Sensör orijinal değil galiba sonradan da takılmış olabilir. Geriye takınca ince tek bip sesi şöför emniyet kemeri direği içinden geliyor. Bu aracın kendi uyarısı sanırım. Park kiti için bagajı araştırcam ama açık hiç yer yok.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Toyota servisi tarafından takıldıysa Cenmax kullanmış olabilirler. Beyin bagajda sol tarafta döşemenin altında olabilir.

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Toyota servisi tarafından takıldıysa Cenmax kullanmış olabilirler. Beyin bagajda sol tarafta döşemenin altında olabilir.
Muhtemelen hediye olarak takılmış. Sensör kafalarından belli Döşemeyi kaldırıp bakmak gerk.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma

fabrikasyon değil bayi montaj olabilir. bagajda sol alt tarafta döşeme içerisinde. muhtemelen modül bozuktur. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Araç premium donanım değilse fabrikasyon değildir. 

Sensörün gözlerinden biri kopuktur fişi çıkmıştır vs o zaman çalışmaz. 

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Araç premium donanım değilse fabrikasyon değildir. 

Sensörün gözlerinden biri kopuktur fişi çıkmıştır vs o zaman çalışmaz. 
Aynenn advance donanım.
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Advance donanımlarda orijinal olarak park sensörü yok. Ben de dışarda taktırmıştım. Acaba sesi mi kısık komple?

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Advance donanımlarda orijinal olarak park sensörü yok. Ben de dışarda taktırmıştım. Acaba sesi mi kısık komple?
Sesin çıktığı buzzer(hoparlör) nerede acaba macit bey. Ayrıca araç otomatik geri vitese takınca ince bir bip sesi şöför kemer direği içinden geliyor. Bu ses sensör sesi değil sanırım sadace geri uyarı sesi olsa gerek.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Genelde bagajda sol taraf döşeme içinde oluyor. Bozulmuş olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Cevaplar için tşk. Dediğiniz gibi bagaj solunda beyne ulaştım. Sensörleden bir tanesi arızalıymış onu değiştirdim ancak sensör kararsız uyarı verdiğini farkettim. Muhtemelen bagağda nemden devre oksitlenmiş devreyi temizleyip lehimleri tazelesemde sonuç değişmedi.
Bende diğer aracım focusun park sensör beynini geçici olarak aurise aktardım. Aracı Eşim kullandığı için bende park sensör süz Bi müddet idare edecem. [emoji846]
Ayrıca bozulan sensörün markası cyclone marka imiş.
Bana şuan sadece park sensör beyni lazım elinde fazla olan yada tavsiye edebileğiniz park kiti hakkında yorumlarına ihtiyacım olacak tşk.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...