İçeriğe Yönlendir

Bir Devin Çöküşü (Yani Ben)

Erkut Uysal

Recommended Posts

Erkut Uysal

Merhaba değerli forumdaşlar... :)

Panik yok, çok şükür daha batmadım, iflas bayrağını çekmedim... :D

Bizde kendi çapımızda bir dev olduğumuz için konu başlığını bu şekilde yazmak istedim ve konuya bodozlama dalıyorum... 

İnsigniayı satışa koydum sarı siteye, arayan soran eden var... Ama bende de hayaller o biçim... :) İnsignia yı 240 versem 250 ye tamamlarım üzerine bir 200 daha eklerim, Mercedes E180, C180 Amg, Bmw 5.20i hatta xdrive, bunlardan vaz geçiyorum bi anda SuperB bakiyorum, rakamlar istedigim gibi, arabalar guzel falan derken, pufff diye benim hayaller suya battı... Çünkü Yan taraftan bir ses geldi...

"Banada araba alalım" 😮

Tabiki her erkeğin evinde son sözü söylediği gibi bende son sözümü söyledim

"Tamam hayatım :) "

Artık geri dönüş olmadığını biliyorum, o araba bir kere alindimi, bir daha tek arabaya geri dönülemeyeceğinin farkindayım ve o arabaya her haftasonu sızlanmadan benzinlige gidip benzini ben alacağımıda biliyorum, 3 sene sonra 

"Artik benim arabamı değiştirsek mi ? " diye bir soru ilede karşı karşıya kalacağımıda biliyorum... Bütün bunların hepsini biliyorum... :)

O yüzden beni kınamayın, şu yaralı ceylana acır gözlerle bakmayin... :D

Sıra araba almaya geldiğinde hanıma aşagıdaki araçlardan hangini almamız daha uygun buna karar vermemiz lazım... 

Otomatik tabiki şartımız, km 75 bini geçmicek, benzinli olması yeterli... Zaten ev ve ögretmen olduğu için okula gidip gelmek maksadı ile kullanacak, birde çocugu kayinvalideden alacak (küçük çocuğu olup anası, babası, kayinvalidesi, kayinpederi hayatta olanlar, onlarla çok iyi geçinsinler bakıcı parası bildiniz gibi değil... ) 

Boyalı parçaları olabilir... En önemlisi 120 bin TL ile max 140 bin TL arasında olması...

Peugeot 207 1.6 vti 

Nissan Micra 

Ford Fiesta

Fiat Punto ( bunu hanım beğenmiyor ama bütçeye çok uygun, burada onay görürse alırım kullanmak zorunda kalır diye dusunuyorum :))

Citroen C3 1.6 Vti

Opel Corsa 1.4, 1.2

Peugeot 208 1.4 Vti

Kia Picanto

Daha öncesinde tecrube var hanımda insignia yi falan kullaniyo cok sık olmasada... 

Yaptiğim arastirmalara göre bu meblaglar arasinda bize uygun arac bunlar... Fakat bunların motorları nedir ne degildir bilemiyorum... 

Sizlere zahmet bilenler bi yardimci olsun... :)

• Beğen 7
  • Mutlu 11
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sıfır aldım denebilecek bir seçenek, en azından gizli kazası arızası olmaz bu seçenekte

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Tam otomatik bir arac alin. Insignia sonrasi yokuslarda dur kalklarda eskiden alistigi surusu yapamaz ve basiniza eksir. 

bizim hanim mondeo, grand cherokee sonrasi annesinin c3 u kullanirken isyan ediyordu resmen. Tam otomatik bakin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Sami Demirpaz yazdı:

Tam otomatik bir arac alin. Insignia sonrasi yokuslarda dur kalklarda eskiden alistigi surusu yapamaz ve basiniza eksir. 

bizim hanim mondeo, grand cherokee sonrasi annesinin c3 u kullanirken isyan ediyordu resmen. Tam otomatik bakin. 

ben olsam isyanı bırak silahla kovalardım seni :) bu araçlardan sonra c3 kullansam 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Yaklaşık 6 sene fiat punto kullandık, 2 tanesi dizel 1 tanesi benzinliydi. Ben en ufak bir sorun yaşamadım ve severek kullandım. Bugün benzer bir araba alacak olsam düşünmeden punto alırım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Kolay gelsin zor bir süreç sizi bekliyor. Hanıma ilk araç olarak manuel corsa fiesta bakıyordum punto nasip oldu. Sonrasında sıfır fiesta aldık. Halen dah konuşuruz punto nun rahatlığı fiestada yok diye. Fiesta sert sağlam ve kemikli bir araç. Punto ise city modu ve koltuk rahatlığı ile rahat bir araçtı. Kesinlikle tavsiye ederim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

İlk başta ağlarken sona doğru oturduğum yerden düştüm [emoji23] [emoji23]
Kesinlikle C3 derim, hem ekonomik, hemde içi geniştir. Yedek parça ve tamirat olarak da üzmez.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Erkut Uysal yazdı:

Şimdiden hakkınızda hayırlısı olsun. Bence illa küçük araba olacak diye şartlamayın kendinizi.

Tam otomatik Focus kullanıyor eşim, çok memnun . Hatta kendisi der ki '' bayanları trafikte ufak arabayla daha fazla zora sokuyorlar '' yol verme vs. anlamında .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Çağlar Bayur yazdı:

sıfır aldım denebilecek bir seçenek, en azından gizli kazası arızası olmaz bu seçenekte

Çok güzel abi ama bu rakamlara pek çıkmak istemiyorum... Yani çizilecek boyanacak o araba, hiç bişey olmasa, düşük not alan öğrenci '' yaktın beni hoca diyip anahtarla çizecek '' :D

Umut Taşlı yazdı:

1.4 corsa d veya 1.4 e-hdi robotize c3.

Robotize ne oluyor acep ? 

Burak Kuşçu yazdı:

Yaklaşık 6 sene fiat punto kullandık, 2 tanesi dizel 1 tanesi benzinliydi. Ben en ufak bir sorun yaşamadım ve severek kullandım. Bugün benzer bir araba alacak olsam düşünmeden punto alırım. 

Bencede Punto ama... aması var işte... :)

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Fatih Evcin yazdı:

Şimdiden hakkınızda hayırlısı olsun. Bence illa küçük araba olacak diye şartlamayın kendinizi.

Tam otomatik Focus kullanıyor eşim, çok memnun . Hatta kendisi der ki '' bayanları trafikte ufak arabayla daha fazla zora sokuyorlar '' yol verme vs. anlamında .

Günlük gidiş ve gelişlerde 20 km den fazla yapmicak... Trafikte toplam günde yarım saat bile geçirmez... 

Eşiniz çok haklı trafikte öküz çok çünkü... Ama bizim sorunumuz okul çevresinde park yeri sıkıntısı çok... Geniş aracı her yere park edemez...

Alpay Sumer yazdı:

Hersey bir yana Simdi insignia da yalan oldu 😂

İnsignia yalan olmadı, hala duruyor... 

Yalan olanlar...

E180, C180 AMG, 5.20i, hayallerim, umutlarım :bye:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Çağlar Bayur yazdı:

Bütçe dahilindeyse budur.

Ya da 1,6 tam otomatik Fiestalar vardı. Çok sağlam onlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Erkut Uysal yazdı:

Merhaba değerli forumdaşlar... :)

Panik yok, çok şükür daha batmadım, iflas bayrağını çekmedim... :D

Bizde kendi çapımızda bir dev olduğumuz için konu başlığını bu şekilde yazmak istedim ve konuya bodozlama dalıyorum... 

İnsigniayı satışa koydum sarı siteye, arayan soran eden var... Ama bende de hayaller o biçim... :) İnsignia yı 240 versem 250 ye tamamlarım üzerine bir 200 daha eklerim, Mercedes E180, C180 Amg, Bmw 5.20i hatta xdrive, bunlardan vaz geçiyorum bi anda SuperB bakiyorum, rakamlar istedigim gibi, arabalar guzel falan derken, pufff diye benim hayaller suya battı... Çünkü Yan taraftan bir ses geldi...

"Banada araba alalım" 😮

Tabiki her erkeğin evinde son sözü söylediği gibi bende son sözümü söyledim

"Tamam hayatım :) "

Artık geri dönüş olmadığını biliyorum, o araba bir kere alindimi, bir daha tek arabaya geri dönülemeyeceğinin farkindayım ve o arabaya her haftasonu sızlanmadan benzinlige gidip benzini ben alacağımıda biliyorum, 3 sene sonra 

"Artik benim arabamı değiştirsek mi ? " diye bir soru ilede karşı karşıya kalacağımıda biliyorum... Bütün bunların hepsini biliyorum... :)

O yüzden beni kınamayın, şu yaralı ceylana acır gözlerle bakmayin... :D

Sıra araba almaya geldiğinde hanıma aşagıdaki araçlardan hangini almamız daha uygun buna karar vermemiz lazım... 

Otomatik tabiki şartımız, km 75 bini geçmicek, benzinli olması yeterli... Zaten ev ve ögretmen olduğu için okula gidip gelmek maksadı ile kullanacak, birde çocugu kayinvalideden alacak (küçük çocuğu olup anası, babası, kayinvalidesi, kayinpederi hayatta olanlar, onlarla çok iyi geçinsinler bakıcı parası bildiniz gibi değil... ) 

Boyalı parçaları olabilir... En önemlisi 120 bin TL ile max 140 bin TL arasında olması...

Peugeot 207 1.6 vti 

Nissan Micra 

Ford Fiesta

Fiat Punto ( bunu hanım beğenmiyor ama bütçeye çok uygun, burada onay görürse alırım kullanmak zorunda kalır diye dusunuyorum :))

Citroen C3 1.6 Vti

Opel Corsa 1.4, 1.2

Peugeot 208 1.4 Vti

Kia Picanto

Daha öncesinde tecrube var hanımda insignia yi falan kullaniyo cok sık olmasada... 

Yaptiğim arastirmalara göre bu meblaglar arasinda bize uygun arac bunlar... Fakat bunların motorları nedir ne degildir bilemiyorum... 

Sevgili Erkut, sen araba almayı ertele yenge hanıma git  bir adet style fabia al :) sonrası pahabiçilemez. Sana etkiside pahabiçilemez :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Oğuzkan Erışık

Erkut abi şimdiden hayırlı olsun gönlünüzce bir araç bulursunuz umarım.

Benim tavsiyem vti motordan uzak durun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Erkut Uysal yazdı:

Günlük gidiş ve gelişlerde 20 km den fazla yapmicak... Trafikte toplam günde yarım saat bile geçirmez... 

Eşiniz çok haklı trafikte öküz çok çünkü... Ama bizim sorunumuz okul çevresinde park yeri sıkıntısı çok... Geniş aracı her yere park edemez...

park olarak düşünmemiştim :) 

yukarıdaki araçlardan da en çok göze hitap eden C3 gibi duruyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Erkut Uysal yazdı:

Hocam sırasıyla,

1 - Nissan Micra

2 - Ford Fiesta 

3 - Suzuki Swift 

Bonus olarak: Reno Clio öneririm. Yeni nesil benzinli turbo motorlu bir clioyu da seçeneklerinize ekleyebilirsiniz. Kullananlar memnun. Yollarda çok kadın sürücü görüyorum Clio içinde. 

Benim hanım suzuki swift kullandı sonra Fiesta şimdi de focus kullanıyor. Meganı alınca fiestayı satıp focusu verdim ona. Ama küçük araç istiyor her ne kadar istemesem de Focusu satıp Clio ya da Fiesta almayı planlıyorum ben de. Swiftin de tadı ayrı ama çok güzel araçtı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hüseyin Sönmez

Hanımda Daihatsu Teios vardı. Daş gibi. Tam otomatik, yüksek ve sağlam bence fiyat aralığıba da bakarsanız iyi bir seçenek olur. Ayrıca 2. Eli çok kuvvetli kolay satılabiliyor. KM olarak yüsek olabilir ama bu tip araçlarda 100 bin daha yeni sayılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Benim hanımın 1.2 TSi DSG Polo’su var. Gayet memnun. Bence pratik bir araç. Polo da düşünülebilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Zor bir süreç, şimdiden hayırlı olsun diyelim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Oğuzkan Erışık yazdı:

Erkut abi şimdiden hayırlı olsun gönlünüzce bir araç bulursunuz umarım.

Benim tavsiyem vti motordan uzak durun. 

Mert Gülkokan yazdı:

Pejo citroen de 1.6 vti motordan uzak durun derim
Bir dost... emoji1787.png

Bu serzeniş, bu haykırış, bu tepki neden ?

1.6 VTİ motor ne etti size de bunca yakarış... ? :D 

Buyurun anlatın Lütfen... 

Fatih Sarıkaya yazdı:

Sevgili Erkut, sen araba almayı ertele yenge hanıma git  bir adet style fabia al :) sonrası pahabiçilemez. Sana etkiside pahabiçilemez :) 

Fabia ya laf eden bizden değildir abi... Lakin o meblalara çıkmak bana göre hoş değil... :D 

Muhammet Ali Deli yazdı:

Hocam sırasıyla,

1 - Nissan Micra

2 - Ford Fiesta 

3 - Suzuki Swift 

Bonus olarak: Reno Clio öneririm. Yeni nesil benzinli turbo motorlu bir clioyu da seçeneklerinize ekleyebilirsiniz. Kullananlar memnun. Yollarda çok kadın sürücü görüyorum Clio içinde. 

Benim hanım suzuki swift kullandı sonra Fiesta şimdi de focus kullanıyor. Meganı alınca fiestayı satıp focusu verdim ona. Ama küçük araç istiyor her ne kadar istemesem de Focusu satıp Clio ya da Fiesta almayı planlıyorum ben de. Swiftin de tadı ayrı ama çok güzel araçtı :)

Muhammet Ali Swift düşünmemiştim, bir inceleyeyim... ;) 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bunların içinde tam otomatik var mı ?

Varsa onu al..

Yoksa C3 al.. Çok şık, Kullanıcı da en çok bu yönüne bakacaktır :)

Tam otomatik olduğunu nasıl anlicam emmi ? Neye bakıcam ?

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

2009-2012 arası Fiestalar tam otomatik. Makyajlı 2013 sonrası powershift şanzıman

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...