İçeriğe Yönlendir

Opel Astra G Gaz Kelebeği Sorunu ve Yakıt Tasarrufu

Selim Yılmaztürk

Recommended Posts

Selim Yılmaztürk

Merhaba arkadaşlar, Opel Astra 1.4 club otomatik aracım var. Araba çalıştığında sallanıyor, yolda giderken örneğin 80 km hızdayken stop ediyordu. Beyinci bir ustaya getirdim İstanbul Akınsal sanayi sitesinde, map sensörünü değiştirdi. Fakat bu sefer de 100 km'ye 55 TL'lik lpg yakıt harcıyor bugün itibariyle. Geçen muayene kontrolü için bir usta baktı gaz kelebeği tıkanmış o yüzden yapıyor dedi. Sonrasında araştırma yapmaya başladım, şu anda yaptığım araştırmalara göre boğaz kelebeği de denilen bu parçadan dolayı olabileceğini düşünüyorum. Başına böyle bir durum gelen var mı? Temizletmek yeterli olur mu çünkü yenileri biraz pahalı.

Okuduğum yazı bu: https://www.yedekparca.com.tr/blog/icerik/gaz-kelebegi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Selim Yılmaztürk yazdı:

örneğin 80 km hızdayken stop ediyordu.

gaz kelebeği arızası böyle bir şey yapmaz

Selim Yılmaztürk yazdı:

Geçen muayene kontrolü için bir usta baktı gaz kelebeği tıkanmış o yüzden yapıyor dedi.

çok saçma açıklmaa dudum ama bu ilk 10 a girer yani? nesi tıkanmış?

vesile ile iyi bir opel ustası bulun beyinciye falan gitmeyin

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Selim Yılmaztürk yazdı:

Merhaba arkadaşlar, Opel Astra 1.4 club otomatik aracım var. Araba çalıştığında sallanıyor, yolda giderken örneğin 80 km hızdayken stop ediyordu. Beyinci bir ustaya getirdim İstanbul Akınsal sanayi sitesinde, map sensörünü değiştirdi. Fakat bu sefer de 100 km'ye 55 TL'lik lpg yakıt harcıyor bugün itibariyle. Geçen muayene kontrolü için bir usta baktı gaz kelebeği tıkanmış o yüzden yapıyor dedi. Sonrasında araştırma yapmaya başladım, şu anda yaptığım araştırmalara göre boğaz kelebeği de denilen bu parçadan dolayı olabileceğini düşünüyorum. Başına böyle bir durum gelen var mı? Temizletmek yeterli olur mu çünkü yenileri biraz pahalı.

Okuduğum yazı bu: https://www.yedekparca.com.tr/blog/icerik/gaz-kelebegi

Lpg 5 tl desek 55 tl ye 11 lt lpg eder. İstanbul içi normal değerler. 2001 1.6 otomatik kullanıyorum ben de. 

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Yılmaztürk

Tam anlatamamışım kusura bakmayın :)

Araç yolda giderken stop ediyordu beyin arızası diye usta map sensörünü değiştirdi. Egr ile map sensörü aynı herhalde. O zaman da ilk çalıştırmada sallanma oluyordu ve 2. çalıştırmada hareket ediyordu araç. Muayene öncesi usta baktığında gaz kelebeğini temizlet dedi. Ben sallanmayı beyin kaynaklı düşündüm ilk başta. Sonrasında gaz kelebeği sebep oluyor dedi usta. Araştırma yaptığımda gaz kelebeği problemi çıkıyor karşıma.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Yılmaztürk yazdı:

Tam anlatamamışım kusura bakmayın :)

Araç yolda giderken stop ediyordu beyin arızası diye usta map sensörünü değiştirdi. Egr ile map sensörü aynı herhalde. O zaman da ilk çalıştırmada sallanma oluyordu ve 2. çalıştırmada hareket ediyordu araç. Muayene öncesi usta baktığında gaz kelebeğini temizlet dedi. Ben sallanmayı beyin kaynaklı düşündüm ilk başta. Sonrasında gaz kelebeği sebep oluyor dedi usta. Araştırma yaptığımda gaz kelebeği problemi çıkıyor karşıma.

iyi bir usta bulun, egr başka map başka bambaşka parça ve görevi yapar, burun akıntısı vs. olunca ilk olarak ameliyat olmayız, önce ıhlamur, sonra şurup diye gider tedavi yöntemleri. beyin son duraktır

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...