İçeriğe Yönlendir

Ormanya

Adnan Çakır

Recommended Posts

Adnan Çakır

Link sadece örnektir.

Kocaeli belediyesi tarafından işletilen günü birlik ziyaret için piknik (mangal yakmak yasak), camp, karavan,botanik ve hayvanat bahçesi,otopark ( 18.09.2021) ücretli 10 TL .olan güzel bir mesire alanı.

Örnek bir kaç fotoğraf.fcba139ce5d340ea404b10690aabdb5e.jpg041439f34735140ab128eed203d506df.jpge37244df76cf77e4ff6e47de6d3cb1e9.jpg01daffc305595f43bd67288b647f9024.jpg5a06510c42b315030e9981225f40dd37.jpg85f0aeb9cfd23dcbc2208d68a72780d8.jpg19abc83e0ba869b27e1a0bcc5c65b483.jpg8c91c46a6a153ab2c8a575487af16056.jpgf2430cbd12ccb82694d786d38d3c52d7.jpg

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Okullara da gezi şirketleri bu tip geziler için geliyor son zamanlarda. Otobüs nasıl olacak dediğimizde normal eskisi gibi deniyor. Bu da velileri ve öğretmenleri korkutuyor. Bu sefer de kimse gitmek istemiyor. 

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Geçen sene idi sanırım bir pazar günü gitmiştik. Çocuklar çok güzel vakit geçirmişlerdi ben mangal yellerken.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

Biz de yaz başı gittik güzel yer baya yürüş yapılıyor 

Emin Önal yazdı:

Geçen sene idi sanırım bir pazar günü gitmiştik. Çocuklar çok güzel vakit geçirmişlerdi ben mangal yellerken.

Mangal yasaktı diye biliyorum sen nerede yaptın mangalı 

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Biz de yaz başı gittik güzel yer baya yürüş yapılıyor 
Mangal yasaktı diye biliyorum sen nerede yaptın mangalı 

Şimdi sordum da tüp yakmışız [emoji23]
Birşey yaktık çünkü [emoji1]
  • Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emin Önal yazdı:

Şimdi sordum da tüp yakmışız emoji23.png
Birşey yaktık çünkü emoji1.png

dumnasız hayat geçmez yahu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yürüyüş için mükemmel bir yer.. 

Hayvanat bahçesi güzel. Orman içinde de hayvanlar için ayrılmış bölümler var. 

Ücretsiz otopark da var diye hatırlıyorum. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
(düzenlendi)

2 veya 3 kere hafta sonunu İstanbul içinde öldürmek yerine gidip geldiğim bir yer. Çok güzel. Yürüyüş ve bisiklet binmek için güzel yolları var. Piknik tüpü getirebiliyorsunuz bir şeyler ısıtmak için. Alanın için de hayvanat bahçesi, hobbit evleri de var. Çocuklar küçük olduğu için ilerilere doğru gidemedim maalesef. Hafta sonları kalabalık olmasına rağmen biraz ileriye doğru gidince sakinleşiyor. Tek problem dönüş yolu olabiliyor. Özellikle hafta sonu İstanbula dönüş trafiği yoğun olabiliyor. 

Ayrıca az ilerisinde Sapanca Gölü de mevcut. Yalnız orası duman altı idi. Birkaç yıl önce. 

tarihinde Mehmet Yeter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Şöyle projelere hayranım...

Silivri için benzer bir proje hazırlamıştım... 

Çocuk köyü diye, her şey çocuklara özel olucak şekilde tasarlanmış, çocukların motor becerilerini geliştirecek donanımlara sahip bir alan... 

Mesela çocuklar için mutfak etkinliği, bağ, bahçe işleri, trafik eğitim alanı, anne baba ile birlikte çocuklar için tasarlanmış marangoz haneler, mesleklerin tanıtımı; itfayiyeci olmak gibi... Ama öyle projektör karşısında geçip anlatılmıcak... Bildiginiz çocuklar itfayiyeci kıyafeti giyecek ve onlar nasıl davranıyorsa o şekilde cocuklara tanitim yapılacak...

İşin içine aile bireylerini katmak çok önemli zaten çocuklar anne babayla az zaman geçiriyorlar iş tempsosundan burada birlikte vakit gecirsinler, tablet telefondan uzak... 

Çeşitli spor dallarının tanıtımı falan filan işte... :)

İlçe için bedavaya büyük reklam, İstanbuldan ve çevre illerden akın akın gelirler... 

Ama hayata geçiremedik tabi, kısmetse bi daha ki döneme... :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Gittim, çok güzel bir yer.

Oradan sapanca gölü kenarına geçmiştik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Erkut Uysal yazdı:

Şöyle projelere hayranım...

Silivri için benzer bir proje hazırlamıştım... 

Çocuk köyü diye, her şey çocuklara özel olucak şekilde tasarlanmış, çocukların motor becerilerini geliştirecek donanımlara sahip bir alan... 

Mesela çocuklar için mutfak etkinliği, bağ, bahçe işleri, trafik eğitim alanı, anne baba ile birlikte çocuklar için tasarlanmış marangoz haneler, mesleklerin tanıtımı; itfayiyeci olmak gibi... Ama öyle projektör karşısında geçip anlatılmıcak... Bildiginiz çocuklar itfayiyeci kıyafeti giyecek ve onlar nasıl davranıyorsa o şekilde cocuklara tanitim yapılacak...

İşin içine aile bireylerini katmak çok önemli zaten çocuklar anne babayla az zaman geçiriyorlar iş tempsosundan burada birlikte vakit gecirsinler, tablet telefondan uzak... 

Çeşitli spor dallarının tanıtımı falan filan işte... :)

İlçe için bedavaya büyük reklam, İstanbuldan ve çevre illerden akın akın gelirler... 

Ama hayata geçiremedik tabi, kısmetse bi daha ki döneme... :)

Kidzanya'da bu saydıklarınız mevcut. 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Ayhan Asil yazdı:

Kidzanya'da bu saydıklarınız mevcut. 

Aynen Ayhan abi... Ama ben bunun içine tarımıda katmayı planlamistim, mesela hobi bahçeleri yapılacak çocuklar oralarda ürün yetistirilecek... Hasad şenlikleri yapılacak gibi gibi... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Güzel bir yer çok da büyük. Birkaç hayvanın bulunduğu hayvanat bahçesi de var. Harici, ormanın içinde tellerle çevrili alanda şansınıza görebileceğiniz geyikler de var.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Erkut Uysal yazdı:

Aynen Ayhan abi... Ama ben bunun içine tarımıda katmayı planlamistim, mesela hobi bahçeleri yapılacak çocuklar oralarda ürün yetistirilecek... Hasad şenlikleri yapılacak gibi gibi... :)

Evet onlar da olsa harika olurdu. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...