İçeriğe Yönlendir

1.6 TDCI Trend Far Açılınca Sislerde Yanıyor

Lokman Koçak

Recommended Posts

Lokman Koçak

Merhaba araçta 2 ay önce sisler farlarla birlikte yanıyor. Sıkıntıyı çözemedim nerelere bakmam gerekiyor. Bu yüzden sigortası atmış değitirdim ve ön sisleri elektiriğini kestim. Şimdi arka sisler farla birlikte yanıyo. Far anahtarının her kademesinde sis açılıyor. Yardımcı olabilir misiniz.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam far anahtarını çıkarıp arkasında herhangi bir kablo teması , kopma vs. var mı bakmanızı öneririm..

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Araç sis farı olmayan modelse akıllı bir usta sisleri direk farlara bağlamış olabilir :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Ya bağlantılarında sorun var, (hattı farlarlardan vs çekildi zamanında)

Ya anahtarda kısadevre oluyor bozukluk var

Ya da GEM de sorun var. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Lokman Koçak

Bunların hepsine baktım anahtar test edildi kısa devre kontrolu yapıldı aracın arka tarafını kontrol ettim, ama ön tarafa bakamadım kabloları açmak istemedim. Bunun bir şeması yok mu montaj edilirken kullanılan.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

trend de sis farı olmaz sonradan takılmışsa, o zamanki yapılan bağlantılara bakmalı.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Şemaya gerek yok, muhtemelen tesisat hazır vardı ama röle sigorta falan uğraşmak yerine farların soketinden direk elektrik aldılar. Bir ihtimal far rölesinden almış olabilirler far anahtarı değiştirmemek için. Gem modülünü de söküp işlem var mı bakabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Lokman Koçak
Serkan Toker yazdı:

Şemaya gerek yok, muhtemelen tesisat hazır vardı ama röle sigorta falan uğraşmak yerine farların soketinden direk elektrik aldılar. Bir ihtimal far rölesinden almış olabilirler far anahtarı değiştirmemek için. Gem modülünü de söküp işlem var mı bakabilirsiniz..

Gem modülünü söktüm kartını kontrol ettim herhangi bir oynama yok.

Sislerin kablolaması orijinal gibi çünkü anahtara kadar geliyor birde bu arızadan önce sol ön sis farının üstü farın altı gelecek şekilde köpeğe çarpmıştı eşim tekerin önündeki kutu kırılmıştı içindeki kartta gözle görülür bi sıkıntı yoktu kutusunu değiştirmiştim burada sisle ilgili bir bağlantı varmı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Lokman Koçak yazdı:

sol ön sis farının üstü farın altı gelecek şekilde köpeğe çarpmıştı eşim tekerin önündeki kutu kırılmıştı içindeki kartta gözle görülür bi sıkıntı yoktu kutusunu değiştirmiştim burada sisle ilgili bir bağlantı varmı.

ve tam orada aracaın beyni var, o kutu az çatlar veya kırlır ise içeri su alır, bir süre sonra çok ciddi masraf çıkar. araç tdci ise. birçok hafifi kaza sonrası sene içinde anlamsız arıza çıkartan araçlarda hep böyle bir başlangıç kazası olur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...