İçeriğe Yönlendir

Zastava Yugo 850

İlkay Başaran

Recommended Posts

Önder Özcan

Hiç mi araba kalmadı projelik? Parçası ustası nispeten kolay bulunan?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İlkay BAŞARAN yazdı:

Abi haklısın ama geldi araç. O eşiği geçmiş yani.

Stop loss öneriyorum. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:

İlkay şimdi konuştum. Hiçbir parçası kalmadı der burada.

Bende bulamadım abi. Bende vardı bundan her parçasını da bulurdum Bursa'da macır bir parçacı vardı ne varsa getirtirdi. Rahmetli olmuş muhtemelen ulaşamadık. Hatta anımı yazayım bu araba ile.

Eşimle giyindik süslendik düğüne gidiyoruz. Bir çamura girdim kışın ağzımız yüzümüz, üzerimiz sıvama çamur oldu. Çok hızlı girmişim pedalların aralıklarından içeri aldı tüm pisliği. Eve dönüp yeniden hazırlandık. 

Birinde balıkesire gidiyorum kamyonu solladım yollar teş şerit o zaman. Sağa geçmiyor inat etti. kamyoncu ve karşıdan gelen uyanınca kazayı atlattım. Rot çıkmış. Bikere de önde makas var onu kaynatırken arabanın iç halısını tutuşturduk. 

• Beğen 3
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
İlkay BAŞARAN yazdı:

Bende bulamadım abi. Bende vardı bundan her parçasını da bulurdum Bursa'da macır bir parçacı vardı ne varsa getirtirdi. Rahmetli olmuş muhtemelen ulaşamadık. Hatta anımı yazayım bu araba ile.

Eşimle giyindik süslendik düğüne gidiyoruz. Bir çamura girdim kışın ağzımız yüzümüz, üzerimiz sıvama çamur oldu. Çok hızlı girmişim pedalların aralıklarından içeri aldı tüm pisliği. Eve dönüp yeniden hazırlandık. 

Birinde balıkesire gidiyorum kamyonu solladım yollar teş şerit o zaman. Sağa geçmiyor inat etti. kamyoncu ve karşıdan gelen uyanınca kazayı atlattım. Rot çıkmış. Bikere de önde makas var onu kaynatırken arabanın iç halısını tutuşturduk. 

Allah korumuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

En bombasını yazayım. Annem çalıştırdı eve gidecek dükkandayız. Dükkanın önü gidiş geliş ş.içi yol. Yol boş tam sol çık dönersin dedim. Annem çıktı tam sol toplamadı 1.tur, 2.tur, 3.tur dönüyor. Trafik durdu kimse korna çalmıyor annemi izliyorlar. 4.turda atlayıp durdurdum. Direksiyon taam solda takılı kalmış. Benzin bitene kadar dönecek müdahale etmesem paniklemiş kadın :D

Önder Özcan yazdı:

Hiç mi araba kalmadı projelik? Parçası ustası nispeten kolay bulunan?

Yürüse ustalık derdi yok abi. Avans tabancası bile olmadan ayar yapıyordum buna o derece kendin onar tarzında güzel araba da bu ölmüş :(

Çağlar Bayur yazdı:

proje derken? evrak ruhsat plaka var mı?, hiç bir zaman geç değildir zararın nersinden dönse kardır 5000tl zararla kapatmak 50 bin den iyidir

Ruhsat plaka var abi.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Merhaba,

Öncelikle arkadaşınızı hiç bilmediği bir araç ile  bu serüvene atılmasını çok çok tebrik ediyorum. :) Biz Twingo toplamak için bir kere bulaştık, tüm parçaları temin ettiğimiz halde sanayide herkes üzerimizden para kazandı. 12.000 e bize gelen aracın satışını 11.800 liraya yapmıştık :D 

Ben uluslararası nakliye sektöründe çalışıyorum ağırlıklı hattımız Bulgaristan fakat işler eskisi gibi değil , zor çok zor parça getirmek vs.

Bursa'da şahsi aracı ile gidip Bulgarda sağdan soldan parçalar getiren bir kaç şahıs var tanıdık fakat fiyatlarında bir garanti vermem. Afaki rakamlar talep edebilir.

İlkay BAŞARAN yazdı:

Van'dan çekici ile geldi.

Tek merak ettiğim konu aracın parası çekici parasından fazla mıydı az mıydı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Fatih Evcin yazdı:

Merhaba,

Öncelikle arkadaşınızı hiç bilmediği bir araç ile  bu serüvene atılmasını çok çok tebrik ediyorum. :) Biz Twingo toplamak için bir kere bulaştık, tüm parçaları temin ettiğimiz halde sanayide herkes üzerimizden para kazandı. 12.000 e bize gelen aracın satışını 11.800 liraya yapmıştık :D 

Ben uluslararası nakliye sektöründe çalışıyorum ağırlıklı hattımız Bulgaristan fakat işler eskisi gibi değil , zor çok zor parça getirmek vs.

Bursa'da şahsi aracı ile gidip Bulgarda sağdan soldan parçalar getiren bir kaç şahıs var tanıdık fakat fiyatlarında bir garanti vermem. Afaki rakamlar talep edebilir.

Çok sevinirim Fatih hocam.

Fatih Evcin yazdı:

Merhaba,

Tek merak ettiğim konu aracın parası çekici parasından fazla mıydı az mıydı?

Vandan ayvalığa çekici ücreti çerez kaldı. Başka bişey yazmayayım. :)

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
İlkay BAŞARAN yazdı:

Çok sevinirim Fatih hocam.

Ben numaraya ulaşıp size ileteceğim, telefonda biraz ters türs konuşabilir ama paradan konu açılınca konuşması düzene girecektir.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Fatih Evcin yazdı:

Ben numaraya ulaşıp size ileteceğim, telefonda biraz ters türs konuşabilir ama paradan konu açılınca konuşması düzene girecektir.

Çultanahmetten arıyor ben. Siz nasıl diyor numara arkadaş verdi şeklinde girince olaya açılır o :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay BAŞARAN yazdı:

Vandan ayvalığa çekici ücreti çerez kaldı. Başka bişey yazmayayım.

satıcı şanslıymış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Çağlar Bayur yazdı:

satıcı şanslıymış

hem de ne şanssss

İlkay BAŞARAN yazdı:

Çultanahmetten arıyor ben. Siz nasıl diyor numara arkadaş verdi şeklinde girince olaya açılır o :D

özelden iletiyorum. Bahsettiğim adam bırakmış ama başka bir adam buldum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
İlkay Başaran

Gelişme yazayım. Bir tane daha aldı arkadaşım. :D
500d4bdf83f1f6f18feeb5c4a6905a37.jpgca0dd5a5a858a12a9fb4f0fe0a09384f.jpg

• Beğen 3
  • Mutlu 3
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arkadaş İnstagram yada Tiktok için yatırım yapıyor gibi. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
yedek parça içn  güzel plan
İkisinde de aynı parçalar eksik :D (şaka)
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

Parça bulamayınca araba bulmak. Ne bilim güzel macera. Orijinallik takıntısı yoksa. Bu tane bis alip uydururdum. Ama o da zor iş bu esnafla 

Bulgardan bı tane sağlam bulup kupayı tasis e terkedin dicem de o da yasak diyorlar, iş bu işi yapanlar var da çenccilik ile arasında ince bi cizgi var 😛

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlkay

Arkadaşının bu araçla bir anısı mı var ? 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
İlkay

Arkadaşının bu araçla bir anısı mı var ? 
Var abi. 2002 de galiba bende bundan vardı. Orjinaldi. 2010 du sanırım bu arkadaşım aldı benden. (Resmen zorla diyelim :) ) bir süre sonra satmak durumunda kaldı ama arabayı unutamadı. Bendeki ciddi güzeldi. Acaip keyifli bir araba. Anlatamam kullanman lazım.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Skoda favorit 136 L alıp restore edesim var. Size kolay gelsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İlkay Başaran

Evet araba hayata döndü. Muayeneye girecek. Daha ufak tefrk işleri var ama yürüyor artık. Ayrıntıları yazarım.

e9489ab1c218b3413b1ac40a37d6f28c.jpg327995716f2fd8cc4e7d98fbf01c96a9.jpg0b1fffd3bea5ceb521e3e4cecb2a255d.jpgc0768dbc2f93873c1d0b662556467e9f.jpgda988ba86e18c6d724dd32b28f502f99.jpg

.
7db6129044669adcb40617f59be945ba.jpg

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...