İçeriğe Yönlendir

Alınacak Ford Ka

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Şahsi kendim için, satmak değil, hurdası çıkanakadar binmek için bir ford ka almak istiyorum. Eskiden beri küçük arabaları severim. Yalnız bu araç hakkında hiç bir bilgim yok. Bu aracı devamlı kullanmayacağım. Arada lazım olursa, daha çok hobi olsun diye almak istiyorum. Vakit olduğu zamanlar uğraşmak için. Geçenlerde internetde bilgi edinirken adamın biri motor üskapağını zor uğraşlar sonucu buldum diyor. Zor bulunan parçaları varmı? Scorpioyu işletmiş biri olarak bunu hayli hayli işletirim diyorum ama scorpiodaki gibi çok enerjim yok. Sormak istediğim; Bana benzin döktürüp kendini yaktırırmı ? Mümkün mertebe çok temiz almak istiyorum. Bunların ön arka tampon yanakları siyah ama, araç rengine boyayanda var. Beni aydınlatın arkadaşlar. Ford ka bana almanca öğrenmeye yeni başlamış birinin hissiyatı gibi bir his veriyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Fatih Sarıkaya yazdı:

Geçenlerde internetde bilgi edinirken adamın biri motor üskapağını zor uğraşlar sonucu buldum diyor.

iyi sallamış, üst kapağa ihtyiacı olacak kadar yüklenmişse tank olsa dayanamaz. sıfırı ararsak bulunmayabilir doğrudur da niye arıyoruz? birşey olmaz ona balyozla falan girişilmedi ise. siyah tampoın ile boyalı tamponun yanak kısımları farklıdır, onlar zor bulunabilir ancak her şekilde tamir olur binilir.

ka ford un en basit arabasıdır, motoru anadol temelli yılların mekaniğidir, keyifli arabadır her türlü sorununu cevabı buraada bulunur, Sani mesela zaten kitap gibi yazar herşeyini

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Çağlar Bayur yazdı:

iyi sallamış, üst kapağa ihtyiacı olacak kadar yüklenmişse tank olsa dayanamaz. sıfırı ararsak bulunmayabilir doğrudur da niye arıyoruz? birşey olmaz ona balyozla falan girişilmedi ise. siyah tampoın ile boyalı tamponun yanak kısımları farklıdır, onlar zor bulunabilir ancak her şekilde tamir olur binilir.

ka ford un en basit arabasıdır, motoru anadol temelli yılların mekaniğidir, keyifli arabadır her türlü sorununu cevabı buraada bulunur, Sani mesela zaten kitap gibi yazar herşeyini

Çağlar abi kilometre maksimum nerelerde olmalı. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

Sani mesela zaten kitap gibi yazar herşeyini

Estağfurullah. Sen dururken bana laf düşer mi :friends:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Sarıkaya yazdı:

Çağlar abi kilometre maksimum nerelerde olmalı. 

km hanesi 5 li, hiçbiri bir türlü 100 bini aşamıyor :) km önemsiz, durumu önemli, yılda en az 10 bin km den hesap etsek gerçek km ler ortaya çıkar.

Sani Gerşon yazdı:

Estağfurullah. Sen dururken bana laf düşer mi :friends:

kullancıı her zaman daha pratik bilgi sunar

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Çağlar Bayur yazdı:

km hanesi 5 li, hiçbiri bir türlü 100 bini aşamıyor

O zaman 50 bindekilerin çoğu  palavra. 200,000 bin veya buna yakınlar normal. 

Alınca bol bol sorar dururum buralarda :D 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Sarıkaya yazdı:

O zaman 50 bindekilerin çoğu  palavra. 200,000 bin veya buna yakınlar normal. 

Alınca bol bol sorar dururum buralarda :D 

hemen hemen en az kullanılan ka lardan birisi bende idi, ilk sahibinden beri takipli, evvel zaman önce 160-180 binlerde idi....

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Musa Değerli

Yağsız kalıp gideni gördüm.Susuz kalıp gideni gördüm.KA gibi araba yok net.Bulamadığım parça olmadı o tamamen şehir efsanesi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Musa Değerli yazdı:

Yağsız kalıp gideni gördüm.Susuz kalıp gideni gördüm.KA gibi araba yok net.Bulamadığım parça olmadı o tamamen şehir efsanesi

toplasan zaten kaç adet parça var, efsaneler fena

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Millet ilk arabam olsun ayağımı yerden kessin diye alıyor.Sonra sanayideki ustaların eline bir düsüyor ayakları yerden kesiliyor.İşinin ehli ustaları tenzih ederim.Sanayinin %90 ı Tokat A.Ş [emoji3]

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tofaş müşürleri, rölanti valfi arasına karton pul yapıştırmalar, ıat sensörü karter yaınıda sallanıyor, hego zaten çoktan iptal.... subaplarda ayar da neymiş.. sonra bu motor neden tekliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Musa Değerli yazdı:

Sizin konuyu gördüm. Maşallah. :nazar: çok imrendim.

Bir ford ka alacağım. Ömür yeterse. Mümkün mertebe çok ama çok temiz. Adanada var birtane üstü açılan. Araç sıfır gibi. İnanamadım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...