İçeriğe Yönlendir

Kat Malikine İcra

Erhan Doruk

Recommended Posts

Nihat Palolu
Çağlar Bayur yazdı:

toplantı defteri noter onaylılık şart, gider defteri isteğe bağlı şart değil, fatura kesin şart değil apartmana ait kaşeli gider makbuzu da olabilir, basit işletme hükümlerine tabii

Apartmana iş yapacak firmanın vergi türüne bakmak gerekiyor. Gerçek gelir mükellefinin fatura kesmeyip apartmanın gider makbuzunu imzalaması yasak.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bu kişinin tc sine ulaşılamazsa dava açılamaması bir eksiklik değil mi. Ben mi yanlış düşünüyorum. Yani bu dairenin sahibi ödemeyi yapmıyor diye başvurulduğunda aslında eksik kısmın yani tc no kısmının tamamlanması gerekmez mi adliye tarafından. Yani bu adam dairenin sahibi. Kiracısı da var. Olmaz tc sini bulacaksın yoksa parayı alamazsın biraz saçma değil mi. Ödemeyen suçlu değil tc ye ulaşamayan suçlu gibi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Nihat Palolu yazdı:

Gerçek gelir mükellefinin fatura kesmeyip apartmanın gider makbuzunu imzalaması yasak.

teoride mi pratikte mi

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Çağlar Bayur yazdı:

teoride mi pratikte mi

Yasaklar çiğnenmek içindir abi :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benzer durumla eski binada karşılaşmıştım. Bir toplantı çağrı belgesi hazırladım. Kapıcıya elden imza karşılığı dağıttırdım. Pusulada gündem maddelerinde ödenmeyen aidatlar için avukata vekalet verilmesi, açılış saygı duruşu vs yazıyordu. İlk gelen borçlu daireydi ve direk daha oturmadan aidatın tamamını ödedi. Ciddiyetinizi gösterir diye düşünüyorum..

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Toker yazdı:

saygı duruşu vs yazıyordu.

bundan çekinmiş olabilir, nasıl duruyorsan artık

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çağlar Bayur yazdı:

bundan çekinmiş olabilir, nasıl duruyorsan artık

Yıllar sonra bir anlaşmazlık sonucu kapıma gelip bina yönetimini mahkemeye vereceğim dedi. Adliyenin adresini mi sormaya geldin dedim.. 😀 Ben zaten bina bütçesinden 1.000 lira mahkeme masrafı için ayırdım buyur ver dedim, veremedi. 😂

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Profesyonel site yönetimlerinden bilgi aldınız mı? Bu durumları çözmek onların işlerinin bir parçası. Muhtemelen bu sıkıntının da çözümünü bulmuşlardır. 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Erhan Doruk

Kiracıdan ev sahibinin tc sini alamadım. Paylaşmıyor. Ne kadar saçma bir sistemimiz var. Aslında zorunlu durumlarda icra dairesi bu bilgileri doğrulayarak işlem yapmalı.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Kiracıdan ev sahibinin tc sini alamadım. Paylaşmıyor. Ne kadar saçma bir sistemimiz var. Aslında zorunlu durumlarda icra dairesi bu bilgileri doğrulayarak işlem yapmalı.
En yogun devlet kurumlarindan biri cok islem var gercekten o yuzden bence icra baslatmayi güclestiriyorlar
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erhan Doruk yazdı:

tapuya şerh koydurun :seytan: sonrasını o düşünsün yıllar geçse de

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Erhan Doruk yazdı:

Kiracıyı muhatap alın. Seve seve ev sahibini getirtir bence

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Apartman karar defterine kurul kararı alarak biz şu maddeyi eklemiştik:

"Demirbaş giderlerini ödemeyen ev sahiplerinin borçları mevcut kiracılardan kiraya mahsuben tahsil edilir"

Fakat bu madde ne kadar hukuka uygundur bilmiyorum, benzer durumda bir ev sahibi var binaya yaptığımız tadilattan payına düşen rakamı ödemiyor. Kiracıya ilgili maddeyi gösterip kiranın bir kısmını yönetim hesabına ev sahibi adına yatırın diyoruz, adam ben kiramı eksik yollamam başıma dert alamam diyor.

Bu yöntemle tahsil etmek hukuken uygun mu?

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Kargocu arkadaşınız varsa telefon numarasından tcsini bulur. Herhalde adına kargo gelmiştir şimdiye kadar [emoji854]
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
M. Asım Kahraman yazdı:

"Demirbaş giderlerini ödemeyen ev sahiplerinin borçları mevcut kiracılardan kiraya mahsuben tahsil edilir"

Fakat bu madde ne kadar hukuka uygundur bilmiyorum, benzer durumda bir ev sahibi var binaya yaptığımız tadilattan payına düşen rakamı ödemiyor. Kiracıya ilgili maddeyi gösterip kiranın bir kısmını yönetim hesabına ev sahibi adına yatırın diyoruz, adam ben kiramı eksik yollamam başıma dert alamam diyor.

Uygun olacağını sanmıyorum. Ancak ev sahibi öde derse, onun adına ödeyebilir.

Demirbaş giderlerini ev sahibi apt yönetimine ödemekle yükümlü, kiracıda ev sahibine kirayı ödemekle yükümlü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
M. Asım Kahraman yazdı:

Ev sahibi “kiramı az ödedin” diye icra takibi

başlatsa ve hatta akabinde tahliye davası açsa ne olacak kiracının durumu?Hukuk sistemimizde 2x2 = 4 olmuyor. 
Bu kararın geçerli olmasının tek şartı mal sahibine de ilgili karar altına imza attırmak.  Aksi takdirde işe yaramayacaktır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...