İçeriğe Yönlendir

Connect 80'den Sonra Ses Yapma

Fevzi Göktaş

Recommended Posts

Fevzi Göktaş

Slm.

2006 model (Ford connect 99000 km de )aracım ön yürüyen sistem ses yapıyor diye birkaç defa gittiğim ustaya götürdüm. Sağ ön aks değiştirdi. Ses biraz kesil di ama şikayetim devam ediyor. Ustaya tekrar gittigim de benim yapabileceğim birşey yok rot balansçıya götür. Her zaman ki lastikcim ile test yaptığım da  rot balans ayarından değil dedi. 

Sorunum şu;

Araç 70-80 km hız gelince,gaza basınca lok lok diye ses yapıyor. Gazdan ayağıni çekince kesiyor. 100 km hız da boşta iken  yapmıyor. Gaza basınca yapıyor.

Ne yapabilirim.

Sağ ön aks sanayii yan ürünü takıldı.

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

İlk kalkışta da yapıyorsa şanzuman ya da motor takozu olabilir. Aks ta sıkıntı olsa gaza bastığınızda özellikle 80 km hızdan sonra titreme yapar.
Aks takılırken ya da ön düzen montajı esnasında işçilik / usta hatası olabilir.
Farklı bir tamirciye göstermekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fevzi Göktaş yazdı:

Araç 70-80 km hız gelince,gaza basınca lok lok diye ses yapıyor. Gazdan ayağıni çekince kesiyor.

aks kfası ses tarifi şanzıman tarafı da oalbilir

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Usta hatası nasıl olabilir, hepsini söktüm taktım diyor. Tam oturan birşey degil mi ki de aks hatası versin. Bu arada servis sağ ön aks için 5500 TL fiyat verdi.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Takılan aks standart ölçüde mi? Azıcık boşluk bile farkettirir. Yetkili servis kesin aks dedi mi?

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Yetkili servise gidemiyoruz. Sanayii de daha önce iş yaptırıp memnun kaldığım bir usta

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...