İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Bisiklet

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Bugüne kadar hep LPG'li araç kullanan ben, (her ne kadar az yaksa da) dizel Linea'nın yakıtı ile baş edemez oldum.

Ev-iş arası yürüyerek 20 dk. Araçla 5 dk falan sürüyor. Şu kadarcık yolda bile artık ne yakıyosa iliğimi kemiğimi sömürdü :)

2. el bir elektrikli bisiklet almak istiyorum. Bütçem maksimum 3.000 TL. Forumda kullananlar var mı? Alırken nelerine dikkat etmem lazım? Daha mı karlı olur? Kullananlar varsa tecrübelerinden faydalanmak isterim.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bisikletle gitmeye müsait bir yol ise dağ bisikleti gibi birşey neden bakılmıyor?(2. El 1000-1500 max) 

İkinci el bisikletin aküsü vs dert olabilir. Akü miyadını doldurmuşsa yenilemek vs derken ekstra masraf açar. Klasik bisiklet en temizi:)

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

3000-TL yakıta ver daha iyi. Masraf edeceğine en azından kendim yedim dersin. Elektrikli bisiklet yerine havalar iyi olduğunda scooterde iş görür. Al 50 cc bak keyfine.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Bana göre İkinci el elektrikli bisikletle en önemli konu Aküdür. Çünkü 4 yada 5 tane akü var ve tanesi 300 TL den başlıyor. Bu nedenle alacağınız bisikletin fiyatına akü maliyetini de göz önünde bulundurarak karar verin.

Babam 8 yıldır kullanıyor. İlk aküleri 3 sene anca dayandı. Daha sonra akü aldık 2 yılda ömrünü tamamladı. Tekrar akü aldık (5 adet) aldığımız akülerin bir tanesi 1 yıl sonra arıza yaptı. Sadece arızalı aküyü değiştirip o şekilde kullanıyor.
Akü zayıflayınca özellikle kış mevsiminde menzilli çok azalıyor. Hatta iki kişiyi zor götürüyor.

Şimdi böyle bir şey alacak olsak 50 cc motorsiklet alırdık.

8 yılda akü maliyeti dışında ufak tefek masrafı oldu.

Sıfırında garanti diye bir şey yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ahmet Caliskan yazdı:

Merhaba,

Bugüne kadar hep LPG'li araç kullanan ben, (her ne kadar az yaksa da) dizel Linea'nın yakıtı ile baş edemez oldum.

Ev-iş arası yürüyerek 20 dk. Araçla 5 dk falan sürüyor. Şu kadarcık yolda bile artık ne yakıyosa iliğimi kemiğimi sömürdü :)

2. el bir elektrikli bisiklet almak istiyorum. Bütçem maksimum 3.000 TL. Forumda kullananlar var mı? Alırken nelerine dikkat etmem lazım? Daha mı karlı olur? Kullananlar varsa tecrübelerinden faydalanmak isterim.

elektrikli bisiklet işinde bir kavram karmaşası var. bisikletteki kasıt mobilet gibi görünen yanına idareten pedal da eklenmiş ağır gövdeli bir şey mi, yoksa katlanır yada büyük kadrolu gerçekten bisiklet olup elektrik motoru da olan birşey mi. 5 senedir elektrikli bisikletlerimiz, 28" jant. kendim topladım. toplam 3 bisiklet var. varsa soruları cevaplayabilirim. hatta bunun konusu vardı sanki.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Elektrikli bisiklet başlıgına sadace alba marka derim incelemeniizde fayda var ca282c37f94886b7d34cba642baf4c44.jpg

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu ürünlerde unutulmamalıdır ki, yolda rampa varsa pedal kuvveti ister.

5dk'lık yolda Linea'nın çok yakması normaldir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Cem Işık yazdı:

Bisikletle gitmeye müsait bir yol ise dağ bisikleti gibi birşey neden bakılmıyor?(2. El 1000-1500 max) 

İkinci el bisikletin aküsü vs dert olabilir. Akü miyadını doldurmuşsa yenilemek vs derken ekstra masraf açar. Klasik bisiklet en temizi:)

Bisikletim var. Fakat takım elbiseyle pedal çevirmekten bu yaz 3 pantolon eskittim :D Bir de yağışlı havalarda her ne kadar çamurluk olsa da çamur sıçratmasına engel olamadım. Fakat elektrikli bisikletlerin tekerleri daha kapalı gördüğüm kadarıyla. Çamur sıçratmayacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Doğan Arşiray yazdı:

bisikletteki kasıt mobilet gibi görünen yanına idareten pedal da eklenmiş ağır gövdeli bir şey mi, yoksa katlanır yada büyük kadrolu gerçekten bisiklet olup elektrik motoru da olan birşey mi.

Mobilet gibi görünenler kastım. Çünkü normal bisiklet olanlar maalesef çamur sıçratıyor.

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

50 Cc kullanıcısı olarak ev ile işim arası git gel 6 km aşırı memnunum 1-1,5 TL günlük yol masrafım var. Alternatif olarak bütçeye biraz daha ek yapılıp 50 Cc düşünülebilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Bu ürünlerde unutulmamalıdır ki, yolda rampa varsa pedal kuvveti ister.
5dk'lık yolda Linea'nın çok yakması normaldir.
alba marka yukarda paylaştığım bisiklet hem tam elekterikli modu hemde pedela elektik motor desteği mevcut. hatta motor gücü okadar kuvvetli ki yetişkinler için öneririm. ben kullandım torkunu zaptetmek çocuklar için zor olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

20 dk yürüyorsanız normal bir yürüyüş hızı saatte 5 km dir.

Dolayısı ile yürüdüğünüz yol 1.5-2 km arası olması lazım.

Ben olsam her zaman yürürüm. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Sadece iş ve ev arası için yapacağınız masrafa değmez bence.günde git gel 5 km olsa sizin araç mak. 50 kuruş yakar 2.5 tl.haftada 5 gün desek. 12,5 tl 4 haftada 50 tl.Bence siz araba ile başka yerlerede uğradığınız için tüketim fazladır. Ayda 50 tl hadi abartalım 100 tl için bu yatırıma bence gerekyok gibi.Yinede siz bilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bilmeden kullanmadan konuşuluyor bazen.

elektrikli scooter almayın bisiklet alın. Tavsiye olarak alba marka yahut carraro öneririm. Benim goccia var 10 senedir biniyoruz. Aküler zaten lityum. Katlanır alın bagaja binaya asansöre girer.

yokuş çıkamaz pedal basman gerekir diyenlere yanıtım bu scooter değil bisiklettir. 7 viteslidir çıkamadığı dağ yoktur tabi pedalla da olur ama pedalsız da gayet iyi çıkar çıkıyor..

Ahmet Caliskan yazdı:

Mobilet gibi görünenler kastım. Çünkü normal bisiklet olanlar maalesef çamur sıçratıyor.

Scooter.. 50cc al

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
Onur Doğan yazdı:

50 Cc kullanıcısı olarak ev ile işim arası git gel 6 km aşırı memnunum 1-1,5 TL günlük yol masrafım var. Alternatif olarak bütçeye biraz daha ek yapılıp 50 Cc düşünülebilir. 

Marka yazabilirmisiniz lütfen?

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Harun Kocaçalışkan yazdı:

20 dk yürüyorsanız normal bir yürüyüş hızı saatte 5 km dir.

Dolayısı ile yürüdüğünüz yol 1.5-2 km arası olması lazım.

Ben olsam her zaman yürürüm. 

Şimdi baktım 2 km imiş.

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

İş yerim ile ev arası 4 km. 

Biraz paraya kıyıp arora capucino aldım 50cc. 1depo(5lt) ile 200km yol yapıyorum. Arabayı unuttum desem yeridir.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tevfik Işık yazdı:

İş yerim ile ev arası 4 km. 

Biraz paraya kıyıp arora capucino aldım 50cc. 1depo(5lt) ile 200km yol yapıyorum. Arabayı unuttum desem yeridir.

Aslında baya yakıyormuş. 100 de 2.5 litre. 
50 cc için baya yüksek yakıt.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bende bir 90 cc cub motor vardı o da 2.5 litre yakıyordu.

Ahmet Caliskan yazdı:

çamurluklı şehir bisikletleri var. diğerleri elektrikli bisiklet değil teknik olarak. elektrikli motorsiklet.

pedelec denir zaten pedallı ve normal bisiklet gibi görünenlerine.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...