İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Bisiklet

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Muhammet Ali Deli

Alba iyidir. Mondialin motorunu da kullanan bir arkadaş vardı onlar da iyiymiş öyle diyordu. Geçen sene 9-10 bin lira civarıydı ama sıfırı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çamur olmaz paspas takarsın bizler eski bisancıyız küresel ısınma öncesi gençliğimizde tüm kış bisikletteydik

Bisan delüx

98EA35ED-3717-432A-8A99-592BE3996B7E.jpeg

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Mehmet Göktürk yazdı:

Çamur olmaz paspas takarsın bizler eski bisancıyız küresel ısınma öncesi gençliğimizde tüm kış bisikletteydik

Bisan delüx

98EA35ED-3717-432A-8A99-592BE3996B7E.jpeg

O zaman bisiklet değişmek gerek. Bendeki MTB. Şehir bisikletine geçmek lazım demek ki

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Göktürk yazdı:

yokuş çıkamaz pedal basman gerekir diyenlere yanıtım bu scooter değil bisiklettir. 7 viteslidir çıkamadığı dağ yoktur tabi pedalla da olur ama pedalsız da gayet iyi çıkar çıkıyor..

Hocam, scooter da çıkmıyor ki yokuş :)

250w olanlar Kabataş Cihangir rampasında bayılıyor. Bu sebeple dedim ki, elektrikli götürür ama pedal da gerekir.

Bilmeden demiyorum ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tayvan bunu yaparken , aynı tarih aralığında biz adalarda kullanmayı yasaklama peşindeyiz....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

Hocam, scooter da çıkmıyor ki yokuş :)

250w olanlar Kabataş Cihangir rampasında bayılıyor. Bu sebeple dedim ki, elektrikli götürür ama pedal da gerekir.

Bilmeden demiyorum ;)

pedal çeviriyorsun zaten çevir. scooter çıkamayabilir ama elektrikli bisiklette zaten pedal çevirmek esas mümkün olduğunca. "aa pedal çevirmek zorundasın" doğru bir yaklaşım değil zaten çevirmen lazım ve çevirmen iyi.

kabataş cihangir rampasını da pedal çeviriver artık biraz.

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
İlkay BAŞARAN yazdı:

Aslında baya yakıyormuş. 100 de 2.5 litre. 
50 cc için baya yüksek yakıt.

O kadar yüksek değil ama benzer hacimdeki japonlar 2lt'yi geçmiyor. 

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ahmet Caliskan yazdı:

Merhaba,

Bugüne kadar hep LPG'li araç kullanan ben, (her ne kadar az yaksa da) dizel Linea'nın yakıtı ile baş edemez oldum.

Ev-iş arası yürüyerek 20 dk. Araçla 5 dk falan sürüyor. Şu kadarcık yolda bile artık ne yakıyosa iliğimi kemiğimi sömürdü :)

2. el bir elektrikli bisiklet almak istiyorum. Bütçem maksimum 3.000 TL. Forumda kullananlar var mı? Alırken nelerine dikkat etmem lazım? Daha mı karlı olur? Kullananlar varsa tecrübelerinden faydalanmak isterim.

Ya sizin aracın motorunda sıkıntı var, ya da siz anlattıklarınızdan fazla geziyorsunuz. Tamam soğuk motorla kısa mesafede normalden fazla yakar ama öyle ilik sömüren bir tüketimi yok 1.3 multijetin. Günlük 10 km işe gidip gelseniz ve ortalama yakıt 10 litre olsa dolu depo ile 1 aydan fazla kullanırsınız. Kaldı ki multijet soğuk motorla bile şehiriçinde kullanıma göre en çok 7-8 litre yakar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

8 litre bile yaksa 2 kmde ,kmde 60kuruş desek  1,2 lira yapar. Git gel 2,5 lira olsun, ayda 2,5X20=50 TL yapmaz mı?

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Evren Erakçora yazdı:

8 litre bile yaksa 2 kmde ,kmde 60kuruş desek  1,2 lira yapar. Git gel 2,5 lira olsun, ayda 2,5X20=50 TL yapmaz mı?

Muhtemelen haftasonları çok geziyor Ahmet Bey :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ebrar Tüfek yazdı:

Ben ilk önce multijeti lpgli bir araç ile değiştirirdim. 

:D 2 km yol için araba değişir mi kardeşim, bence çeteleyi yanlış tutuyor, ya da bir yerde yakıt kaçağı var. 2 km gidiş 2 km dönüş yolda, gidiş ve dönüş rampa iniş ve çıkışları birbirini nötrlerse, ortalamada 6 lt / 100 km yakar en fazla, o da haftada 30 gün işe gitse 120 km yapar. Bununda neticesi 7 litreden iki damla fazla motorin olur. 

Evren Erakçora yazdı:

Abi en fazla 8 litre yakabilir o yolda bir ayda. Mevcut fiyattan 42 tl yapar aylık tüketim. :) 

@Ahmet Caliskan aracı kontrol ettir, ayda 8 litre yakman gerek. Fazlasını yakıyorsan ya yol düşündüğünden daha uzun, ya da yakıt kaçağı var. Başka türlüsü mümkün değil. O kadar yolda man tgm kullansan gene dokunmaması lazım :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Murat Sahın yazdı:

:D 2 km yol için araba değişir mi kardeşim, bence çeteleyi yanlış tutuyor, ya da bir yerde yakıt kaçağı var. 2 km gidiş 2 km dönüş yolda, gidiş ve dönüş rampa iniş ve çıkışları birbirini nötrlerse, ortalamada 6 lt / 100 km yakar en fazla, o da haftada 30 gün işe gitse 120 km yapar. Bununda neticesi 7 litreden iki damla fazla motorin olur. 

Abi 2 km olarak düşünme, dizel arabanın masrafı benzinliye göre daha yüksek, ayrıca motorin benzine yaklaştı, dizelin bi avantajı kalmadı, alacaksın mis gibi lpgli araba, gazını koy devam et, 7 litre motorin değildir bencede hesapta hata var, Ahmet abi yakıt masrafından şikayetçi, ayda 7 litre mazotu güneş kremi diye sürüyor zaten araba :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Yurdaer Elay yazdı:

Muhtemelen haftasonları çok geziyor Ahmet Bey :) 

Bizim şirket aracı var 1.3 mtj fiorino. Şirketten nizamiye'ye gidip gelmek için kullanıyoruz. Mesafe 250 metre falan. Günde 10-15 kez gidiyoruz. Yani araç en fazla yakıtı nasıl kullanılırsa tüketir sorusunun canlı örneği. O şekilde bile en son ne zaman yakıt aldığımızı unutuyoruz, yakmıyor. Ama dpfsi doluyor sürekli :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ebrar Tüfek yazdı:

Abi 2 km olarak düşünme, dizel arabanın masrafı benzinliye göre daha yüksek, ayrıca motorin benzine yaklaştı, dizelin bi avantajı kalmadı, alacaksın mis gibi lpgli araba, gazını koy devam et, 7 litre motorin değildir bencede hesapta hata var, Ahmet abi yakıt masrafından şikayetçi, ayda 7 litre mazotu güneş kremi diye sürüyor zaten araba :D

Valla ben kullanıyorum, şirkettekiler ile toplamda 4 tane 1.3 mtjnin direksiyonuna oturuyorum her gün :) İstatistiksel olarak yakamaz. Senin güzel hatırın için 10 litre yaksa ayda 70 lira yapar. Ahmet dostum aracın masrafından şikayetçi olsa anlarım, ama şikayeti direkt yakıt temelli olunca, e her gün kullandığım araç, belirttiği şartlarda yakamaz rahatsız edecek kadar.

Motorin benzin farkından az yakmıyor bu arada, benim son 500 km'nin ortalaması 5 litre, yarısı şehir içi. Motorini litre bazında az yakıyor. Önceki aracım astra g 1.6 ekotekti, bundan az yakmıyordu. Zaten boşa kafa yoruyoruz, araba giderken yakıt üretecek değil ya, zaten az yakıyor. Çok yakan araç değil pahalı olan yakıt :) 

Bu arada, lpgli araca geçiş yaparsa belirttiği yolu hep benzinle gidip gelecek, araba hiç gaza geçmeyecek. Bence yeni nesil turbo benzinli motorlar daha tutumlu olur. Ama ne yaparsa yapsın, alacağı hiç bir araç linea'dan belirgin şekilde az yakmayacak :D  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Valla ben kullanıyorum, şirkettekiler ile toplamda 4 tane 1.3 mtjnin direksiyonuna oturuyorum her gün [emoji4] İstatistiksel olarak yakamaz. Senin güzel hatırın için 10 litre yaksa ayda 70 lira yapar. Ahmet dostum aracın masrafından şikayetçi olsa anlarım, ama şikayeti direkt yakıt temelli olunca, e her gün kullandığım araç, belirttiği şartlarda yakamaz rahatsız edecek kadar.

Motorin benzin farkından az yakmıyor bu arada, benim son 500 km'nin ortalaması 5 litre, yarısı şehir içi. Motorini litre bazında az yakıyor. Önceki aracım astra g 1.6 ekotekti, bundan az yakmıyordu. Zaten boşa kafa yoruyoruz, araba giderken yakıt üretecek değil ya, zaten az yakıyor. Çok yakan araç değil pahalı olan yakıt [emoji4] 

Bu arada, lpgli araca geçiş yaparsa belirttiği yolu hep benzinle gidip gelecek, araba hiç gaza geçmeyecek. Bence yeni nesil turbo benzinli motorlar daha tutumlu olur. Ama ne yaparsa yapsın, alacağı hiç bir araç linea'dan belirgin şekilde az yakmayacak [emoji3]  
Yok be abi, sıcaklık ayarını düşüreceksin benim araba lpgye geçmesi en fazla 1 dakika.

Bu arada bizim dükkanda da 1.3 mjet linea var, aşşağıdaki foto benim evden işe giderken ki yakıt tüketimim, boş yol dümdüz 13 km. Yine de benzin/benzinlpg ciyim. Dizelden artık soğudum. Dumanlı kesicili yüklü dizel yapmadıkça, aile arabası olarak almam.

73fdf909f93c91d30a1ecc10314003d3.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ebrar Tüfek yazdı:

Yok be abi, sıcaklık ayarını düşüreceksin benim araba lpgye geçmesi en fazla 1 dakika.

Bu arada bizim dükkanda da 1.3 mjet linea var, aşşağıdaki foto benim evden işe giderken ki yakıt tüketimim, boş yol dümdüz 13 km. Yine de benzin/benzinlpg ciyim. Dizelden artık soğudum. Dumanlı kesicili yüklü dizel yapmadıkça, aile arabası olarak almam.

73fdf909f93c91d30a1ecc10314003d3.jpg

E 1 dk'da 2 km yolu gidersin zaten :D 

Şaka bir yana, çok km yapılmayacaksa dizel gerçekten anlamsız. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet Caliskan yazdı:

Şimdi baktım 2 km imiş.

Yürü yürü :)

20 dakikalık yolu 25 dakikada yürürsen terlemezsin de, 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Murat Sahın yazdı:

E 1 dk'da 2 km yolu gidersin zaten :D 

Şaka bir yana, çok km yapılmayacaksa dizel gerçekten anlamsız. 

Onu diyorum abi, 2 dk kontak açıp kapatacaksa dizel hep zarar, arabaya da zararz cebine de.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...