İçeriğe Yönlendir

ADAC 2021 Kış Lastikleri Testleri

Evren Erakçora

Recommended Posts

Evren Erakçora

Yeni kış lastiği testleri yayınlanmış.

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/winterreifen/225-50-r17/

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/winterreifen/195-65-r15/

Bu sene Dunlop lar en üst sırada fakat bu Dunlop modelleri sanırım ülkemizde yok. Bizdeki Dunlop markalar farklı diye biliyorum. 

Lassa , ve Petlas testlerde yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

eskisi gibi değil, internasyonal dolaşımdaki lastikler bizim coğrafya da yok, olsa da alan olmaz, az olur yani %1 falan , rus mişlenleri falan gelmişti bir ara

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Ülkemizde bazı lastikleri bulmak çok zor, örneğin vredestain, maxxis, eca tesar gibi lastikler testlerde güzel puan alıyorlar, fiyatlarına bi bakayım diyorum ne fiyat ne lastik yok. 

Çağlar Bayur yazdı:

eskisi gibi değil, internasyonal dolaşımdaki lastikler bizim coğrafya da yok, olsa da alan olmaz, az olur yani %1 falan , rus mişlenleri falan gelmişti bir ara

Haklısın abi, adam michelini bi bellemiş, yumuşak lastik diyor başka bişey bilmiyor. Testlerde şu marka michelinden iyi diyorum, yok abi diyor. Alan olmazsa geyiren de olmuyor demekki. Conti iyi tutuldu bari buralarda. Doğuda conti alacam deyince ordaki ustaların çoğu conti bizim yollara uygun değil diyordu. Lan mis gibi asfalt neyi uygun değil. Anlatamadım tabi.velhasılı neye nasıl inanılıyorsa öyle gidiyor. Testlere de sen ben biz bakıyoruz anca.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1 takım viking zar zor bulmuştum, sesi orta seviyede yağmurda buzda sıknıtısızdı, resmi ithalatı yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Bizdeki dunloplar Çankırı üretimi, tecrübeyle sabittir, ikinci sezonda akıbeti petlastan farksız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Ülkemizde bazı lastikleri bulmak çok zor, örneğin vredestain, maxxis, eca tesar gibi lastikler testlerde güzel puan alıyorlar, fiyatlarına bi bakayım diyorum ne fiyat ne lastik yok. 

Haklısın abi, adam michelini bi bellemiş, yumuşak lastik diyor başka bişey bilmiyor. Testlerde şu marka michelinden iyi diyorum, yok abi diyor. Alan olmazsa geyiren de olmuyor demekki. Conti iyi tutuldu bari buralarda. Doğuda conti alacam deyince ordaki ustaların çoğu conti bizim yollara uygun değil diyordu. Lan mis gibi asfalt neyi uygun değil. Anlatamadım tabi.velhasılı neye nasıl inanılıyorsa öyle gidiyor. Testlere de sen ben biz bakıyoruz anca.

Kuru zeminde iyi tutan lastikler, kullanırken insanda iyi etki bırakıyor ve gerçekten yumuşak hissettiriyor. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Gördüklerim içinden, blizzak lm005 ve nokian wd5 bulunabilir ülkemizde. Diğerleri pek yok gibi. Goodyear da var ama eski serisi, 9+ olanını bulamadım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma

lm005 testi ne istinaden bunlardan bana ve kardeşimin arabasına aldık 2 takım. geçen seneye kadar pırelli snowcontrol 3 kullanıyordum. bu sene kar yağarsa yada ıslak zeminde bunları deneyimleyeceğiz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Murat Azalma yazdı:

lm005 testi ne istinaden bunlardan bana ve kardeşimin arabasına aldık 2 takım. geçen seneye kadar pırelli snowcontrol 3 kullanıyordum. bu sene kar yağarsa yada ıslak zeminde bunları deneyimleyeceğiz.

Ben nokianda karar kıldım. wd4 ile wd5 arasında kararsızım ama 4 çok iyi ona eminim.  :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

Ben nokianda karar kıldım. wd4 ile wd5 arasında kararsızım ama 4 çok iyi ona eminim.  :) 

wd4 ü yaz kış kullanmıştım, başarılı idi

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Çağlar Bayur yazdı:

wd4 ü yaz kış kullanmıştım, başarılı idi

Çaglar abi ben boludayım biliyorsun kıslıkda yaklasık 7 senedir nexen kullanıyorum cok memnunum eskitemedim , yalnız iki modeli var kışlık ın biri sert abi bir modeli daha var daha çok 4 mevsim tarzı hatta geçen sene michelinle test ettik aynı yerde buz kar karısık passatda takılı idi arkdasında mercedes c180  michelin aynı yerde iki sefer sert fren yapdık benımkı 10 metre de durduysa michelin 15 metrede durdu nexenden çok memnunum 4 mevsim tarzı isteyenler varsa modeli bulup resmini koyabılrıım artık eskisin diye transporterın altına takdım :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Laufen alacam sanırım lineaya, 4 lastik 1250 tlye buldum internette, 2020 üretimi ama bu paraya 4 tane sıfır kışlık lastik bulamam sanırım. Hem de testlerdeki performansı da fena değil.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Laufen alacam sanırım lineaya, 4 lastik 1250 tlye buldum internette, 2020 üretimi ama bu paraya 4 tane sıfır kışlık lastik bulamam sanırım. Hem de testlerdeki performansı da fena değil.

hankokun yan sanayisi endonozya üretimi geliyor ebat ne alacaksın 

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Erkan Işık yazdı:

hankokun yan sanayisi endonozya üretimi geliyor ebat ne alacaksın 

195 65 15

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Nokian çivili lastikte kullandım, şimdi fiestada wrd4, mondeoda wrd5 var ikisinide kesinlikle tavsiye ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...