İçeriğe Yönlendir

Antifriz Değişimi İçin Akıl Danışma

Mehmet Cihat

Recommended Posts

Mehmet Cihat

Egeanın antifirizini değiştirmek istiyorum. Arabanın altı tamamen kapalı olduğu için radyatör alt hortumunu sökmek için muhafazayı sökmem gerekiyor. Açıkçası biraz üşeniyorum aklıma bir fikir geldi sizlere de danışmak istedim. Genleşme tankına dönüş hortumunu söksem daha sonra araç çalışırken yukardan temiz su doldurup su tamamen temiz geldikten sonra yeni antifirizi koyup hortumu yerine taksam nasıl olur ? 😀

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)

Bence olur neden olmasın. Hava da kalmaz. Fiestanın antifirizini bu yöntemle değiştirmiştim ben. Ama su koymamıştım. Direk 3 litre antifirizi doldurmaya başlamıştım. 

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Nihat Palolu yazdı:

Arada termostat olduğu için olmaz.

sıcakken yaparız orası sıkıntı olmaz da tamamlanmış olur mu :)

Sani Gerşon yazdı:

Jeep ve Fiat sanırım 5 yılda 1 değişim istiyor. Niye şimdiden?

evet 5 yıl ama can sıkıntısı işte :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sabit seviye kabının kapağı açıkken motoru çalıştırmayın ehil teknisyen değilseniz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mehmet Cihat yazdı:

sıcakken yaparız orası sıkıntı olmaz da tamamlanmış olur mu :)

Motor soğukken termostatsız yaparsanız olur. Termostatlı iken termostat açar kapatır hava yaptırırsanız radyatörü falan patlatır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
sabit seviye kabının kapağı açıkken motoru çalıştırmayın ehil teknisyen değilseniz.
Neden abi daha önce yaptığım için soruyorum zararı nedir[emoji1] clioda kapaksız sanayiye kadar gitmiştim hatta
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Sani Gerşon yazdı:

Jeep ve Fiat sanırım 5 yılda 1 değişim istiyor. Niye şimdiden?

Sorun yoksa bence de kullanım kılavuzuna göre yürümekte fayda var. Milli servet açısından :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bende scorpio varken otomatik şanzıman yağ değişimi videoları izlerdim. Adamlar araç çalışırken yağ değiştiriyordu. Bu ondan daha risksiz. Şöyle derler; Doğacak hasarda firmamız mesul değildir. Kaldırımda yürümenin bile riski var ama ehil kişilerden yardım almak elzem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mehmet Cihat yazdı:

temiz su doldurup

Saf su ile yapacaksan tamam da çeşme suyu sokma derim motora.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Saf su ile yapacaksan tamam da çeşme suyu sokma derim motora.
Abi orasını ayarlarız da pek olumlu yorum gelmedi muhafazayı söktürecekler bana [emoji1]
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Aslan usta dediğin gibi yapmış.

Bundan bahsediyordum tam video bulamamıştım abi [emoji1]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Benim rahmetli Göçmen ustam da böyle yapardı hiç sorunda yaşamadık.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Cihat yazdı:

Neden abi daha önce yaptığım için soruyorum zararı nediremoji1.png clioda kapaksız sanayiye kadar gitmiştim hatta

hava kalma riski yüzünden

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Bence uğraşma ehil birine git yapsın.

Riskli iş, dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım.

İçinde hava kalır başka bi yerden kaçak olur vs vs.

Araçda su işi en az yağ kadar mühim bi mesele.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Bence uğraşma ehil birine git yapsın.
Riskli iş, dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım.
İçinde hava kalır başka bi yerden kaçak olur vs vs.
Araçda su işi en az yağ kadar mühim bi mesele.
Hava kalsa kapaktan atmıyor mu zaten ? Yani radyatör alt hortumu söküp değiştirdiğimiz zamanda hava kalma durumu olmuyor mu ?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

her şekilde hava kalma riski olur, ehil eller gözler bunu anlayıp yeniden havasını alır. yani hava kalırsa herhangi bir uyarı yok, kalmış olduğunu radyatör köşe scıaklıklarından veya fanın açıp kapama aralğından anlar tecrübe ile.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
her şekilde hava kalma riski olur, ehil eller gözler bunu anlayıp yeniden havasını alır. yani hava kalırsa herhangi bir uyarı yok, kalmış olduğunu radyatör köşe scıaklıklarından veya fanın açıp kapama aralğından anlar tecrübe ile.
O konuda sıkıntı yok abi ilk antifiriz değişimimiz değil radyatör üst köşede hava alma tapasıda var
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Geri dönüş hortumunu sökerek risksiz ve zahmetsiz olarak değiştirebilirsiniz.Antifirinizi ölçtürüp öyle karar vermelisiniz.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mehmet Cihat yazdı:

Hava kalsa kapaktan atmıyor mu zaten ? Yani radyatör alt hortumu söküp değiştirdiğimiz zamanda hava kalma durumu olmuyor mu ?

Havayı kapaktan atmaz, havanın dışarı çıkması için içeriye su girmesi lazım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...