İçeriğe Yönlendir

Kaput Filmi Nasıl İşe Yarar?

Murat Azalma

Recommended Posts

Murat Azalma

Müşterimizin arabasına yaklaşık 2 yıl önce kaput filmi uygulamıştık. geçen hafta kaputta pas şikayeti ile geldi. kaputta film olduğu için üstünde mi diye kontrol ettik ama etiketin kendisinde hasar oluşmuş. aracın park edildiği yer sanayi bölgesiymiş. son 1 ayda bu hale gelmiş kaput. üstüne bir şey döküldüğünü düşünüyoruz. filmi sökünce kaputa bir şey çıkmamasına müşteriden çok sevindik :)kullandığımız ürün PPF malzeme. sökerken vernik veya boya atması olmadı. Resimleri ekledim.  

https://www.hizliresim.com/il63qjn

https://www.hizliresim.com/bzkwhsi

https://www.hizliresim.com/l2b3ll

il63qjn.jpg

bzkwhsi.jpg

l2b3llq.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Aslında mantıklı ve güzel birşey bu. Kaputu yoldan gelen taş sıçramalarından koruduğu aşikar. Peki bunun karbonfiberi varmı? 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Fatih Sarıkaya yazdı:

Aslında mantıklı ve güzel birşey bu. Kaputu yoldan gelen taş sıçramalarından koruduğu aşikar. Peki bunun karbonfiberi varmı? 

taştan korumaz kardeş, zımba gibi deler ancak yan falan gelirse işte...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Fatih Sarıkaya yazdı:

Peki bunun karbonfiberi varmı? 

bu konuda bizde uygulama yok. ayrıca piyasada yapılır mı bilmiyorum..

Ali Cihangiroğlu yazdı:

taştan korumaz kardeş, zımba gibi deler ancak yan falan gelirse işte...

öndeki aracı attığı taşlardan yüksek oranda koruyor abi. hiç kaplama olmamasına göre yine de avantajlı

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Benim eski aracında vardı. Zamanla renk değişikliği yapıyor, sarı gibi bir hal alıyordu.  Bir solüsyonla siliyorlardı eski rengine dönüyordu.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Sarıkaya yazdı:

gibisi var, siyah pöti kareli

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

GTC de vardi faydası aşikar... Kaput filmini yıkamacılardan korumak lazim aslında... Yıkamacı tabancayi fazla yakin tutunca film kesildi resmen bir kısmı kalktı filmin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

PPF aslında bir hammadde ismi değil, dingilizlerin dilinden gelen peynt prodekşın filmden geliyor adı. Aslında doğrusu PU (poly ürethane) tabanlı fim. PU ciddi sağlam bir polimer bir yere stoper, ayak vs gibi sağlam bir darbe sönümleyici lazımsa ver PU hammaddeyi rahat et. Ancak kötü tarafı UV'den ciddi etkilenerek rengi sararır. Otomobil filmleri tam olarak PU olmayabilir. Ancak yine de öyle daş gelince vs delinmez. 

Sökerken hiç bir film akrilik temelli boyaya zarar veremez. Bir termosete kimyasal reaksiyon vermek öyle filmin yapacağı bir iş değil. Sökmeyi bilmiyorum demenin farklı bir yolu boyayı yakmış demektir. Isıtarak sökmek ve kalıntıyı doğru kimyasal ile temizlemek gerekir. Tiner hiç olmaz. Son zamanlarda narenciye temelli çözücüler kullanılıyor. (portakal kabuğundaki sıvı iyi bir çözücüdür)

• Beğen 7
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Başböyük

Kısa vadede işe yarıyor evet ama çok sıcak yerlerde kısa zamanda özelliğini kaybediyor ve sarararak görsel olarak çirkin bir görüntüye dönüşüyor. Bence yaptırılsa dahi max 2 yıl kullanıp değiştirilmelidir ve öncesinde mutlaka boya koruma ve/veya kaputa seramik kaplama yaptırılması uygun olacaktır. Bu sayede sökmesi hem kolay hem zararsız olacaktır.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Her zaman alabileceğimin en iyisini alırım... felsefem budur, sıfır sorun yaşarım, alabileceğim şey idare edecek ayarda kalıyorsada mecbur değilsem hiç almam.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Her zaman alabileceğimin en iyisini alırım... felsefem budur, sıfır sorun yaşarım, alabileceğim şey idare edecek ayarda kalıyorsada mecbur değilsem hiç almam.

bunu sürdürebilmek yürek ister. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Doğan Arşiray yazdı:

bunu sürdürebilmek yürek ister. :D

Ali abide stok durumu iyi sorun olmuyor 🤣

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Hiç sevmediğim uygulamalardan bu film konusu.Aracın kaputa film, koltuğa kılıf yok direksiyona kılıf, bu arabayı daha ne diye alıyoruz.2. sahibinde temiz vermek için mi?

Önceki aldığım aracımda vardı matlaşmış iğrenç bir hal almıştı.sıcak su ısıtıp kendim çok rahat söktüm ne bir iz kaldı ne leke.Ama araba sanki yeni gibi olmuştu.

Bu filmlere verilen paraya araba komple boyanır ama işte ülkemizde boya takıntısı yüzünden insanlar türlü türlü uygulamalara yöneliyor.

Ben şahsen herşeyi ile orjinal olmasını istiyorum aracımın varsın eskirse eskisin ama bende eskisin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Kaput filmi yanığı olan araçlarla dolu etraf. Bence gereksiz bir uygulama. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
ALİ SEYKAN yazdı:

Kaput filmi yanığı olan araçlarla dolu etraf. Bence gereksiz bir uygulama. 

uygulamayı yapan usta , uygulanan malzeme kalitesi ve nasıl söküldüğü çok önemli. biz her uygulamaya 5 yıl garanti veriyoruz. henüz bir sorun ile karşılaşmadık. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mert Gülkokan yazdı:

yılan derisi halini almış pvc kaput filmi

her sene değişmeli, ucuz birşeyde değil....

ben hep düzenli yıkarım aracımı, seramikte var, önceki aracımda aynıydı, neredeyse sıfıra yakın harelenmeyle ilk günki gibi canlı boyayla sattıydım Fiestayı, kaliteli koruma Uv koruması olsun korkma yıpranmaz o boya, taştan darbeden zaten kaçış yok, çok kötü hale gelince boyat gitsin ki yollarımız eskisi gibi taşlı mıcırlı değil artık, o taşlar kaputa boyanacak kadar hasar verene dek sen zaten 10 seneyi devirmiş olursun...

haa hiç bakmam arabama diyen adam kaplatsın, her sene değişmek kaydıyla tabii, film aracına bakmayan adam için uygun aslında, suyu bas devam et, korumaya falan gerek yok, yalnız bunun yan etkisi var, hele birde o filmin yıprandığını düşünki yıpranıyor berbat oluyor, yalnız o film sık sık değişecek, yoksa aman aman...

haa birde filmin bir faydası var, yanal gelen yani sıyırıp geçecek taşlardan koruyor, enazından bu tür temasta çizik olmuyor, tabii bunun olma sıklığı ve düzeyide ayrı konu, ender olacak şey bu.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...