İçeriğe Yönlendir

Yeni Kamp Bisikleti Konsepti

Cihat Küçükay

Recommended Posts

Cihat Küçükay

Alıntıdır.

Aşağıda linkini verdiğim bisiklet özellikle tek başına gezenler için ilginç geldi.

Cercle

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

sen binermisin onu de hele, ben binmem aga :D

bu ney yav solunda çamaşır askısı, yerim öyle kampı, ağaca asarım çamaşırı daha iyi :biggrin:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Benzerini burada görmüştüm. Hayattan bi beklentisi kalmamış olacak ki Türkiyede bisiklet turuna çıkmış demiştim. İngiliz bayrağı vardı.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
İlkay BAŞARAN yazdı:

Hayattan bi beklentisi kalmamış olacak ki Türkiyede bisiklet turuna çıkmış

Bende bunu motorla yapmak istiyorum :) Ne kafa dinlenir ama. Rahat konforlu 4 silindirli selesi güzel gazı açınca akan bir motorsiklet. Yanında hiçkimse olmayacak. Tek başına. Kafan nereye eserse oraya. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Fatih Sarıkaya yazdı:

Bende bunu motorla yapmak istiyorum :) Ne kafa dinlenir ama. Rahat konforlu 4 silindirli selesi güzel gazı açınca akan bir motorsiklet. Yanında hiçkimse olmayacak. Tek başına. Kafan nereye eserse oraya. 

Min 800 lük bir V2 olacak bence. O sayacak sen kullanırken dinleyeceksin. Mis :) Oturma pozisyonu da rahat.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
İlkay BAŞARAN yazdı:

Min 800 lük bir V2 olacak bence. O sayacak sen kullanırken dinleyeceksin. Mis :) Oturma pozisyonu da rahat.

Sele mutlaka rahat olmalı. Uzun km yapınca bunu hissediyorsun. Önceden tecrübelerim var. Selenin önemi büyük. Bir günde Antalyadan Adanaya gittim geldim. Onun öncesinde anadolu akdeniz turum vardı. Toroslar falan güzeldi. Çok yükseğe çıkınca hava daha başka oluyor. Ya kur çadırı yat. Yada in aşşağı otelde yat. Şimdi anılar depreşti. 2 silindirde olur. Motor güçlü olacak ama. Rampaya sardınmı banamısın demeyecek. Blog sorunsuz olmalı. En iyidi honda gibi cb650f olmadı 500f de olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sen binermisin onu de hele, ben binmem aga :D

bu ney yav solunda çamaşır askısı, yerim öyle kampı, ağaca asarım çamaşırı daha iyi :biggrin:

Aga yok, bana bisiklet yasak zaten 🤪

Ama çok ilginç geldi, eskiden tek teker içinde binilen motor vardı, ona benzettim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Fatih Sarıkaya yazdı:

Bende bunu motorla yapmak istiyorum

4 teker ve v8 olacaksa neden olmasın!

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Doğan Arşiray yazdı:

4 tekerle gidilemeyecek yerler oluyor. 2 teker buyüzden daha iyi. Hem hissiyat fazla hemde gittiğin yerlerin tadına araçdan inmeden varabilmek var.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Sürüş pozisyonu çok rahatsız duruyor. Bununla uzun yola gidilmez. Evden birkaç km ötedeki parka gidip kamp yapmış arkadaş. @Mert Gülkokan

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

ORV-SSV-MY22-Can-Am-Commander-DPS-700-Tu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gülkokan yazdı:

Bisiklet kadroları zaten güncel halini aldı farklı kadrolar iş yapmayacak hiç bir zaman

vesile ile hep merak ederim, bisiklette ön ve arka teker neden aynıdır? ön  tekeri daha ufak çap yapsak getirisi olmaz mı şehiriçi manevra için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile hep merak ederim, bisiklette ön ve arka teker neden aynıdır? ön  tekeri daha ufak çap yapsak getirisi olmaz mı şehiriçi manevra için.

taklaya gelmeyelim ?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

insan ergonomisine en uygun bisiklet yatar tip bisiklettir. recumbent. hatta benim onden cekisli bir deneysel bisiklet imalatim vardi. onden cekis zor mesele.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Doğan Arşiray yazdı:

insan ergonomisine en uygun bisiklet yatar tip bisiklettir. recumbent. hatta benim onden cekisli bir deneysel bisiklet imalatim vardi. onden cekis zor mesele.

Yeri geliyor hızlanmak için ayağa kalkıyoruz, bunda nasıl yapacağız? Yokuş çıkarken pedala kuvvetli basmak bu şekilde zor olmaz mı? Sanki aşağı doğru uygulanan kuvvet daha kolay gibi?

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Çok çirkin ve kötü bir pozisyona sahip bisiklet. Şahsen ben almam da binmem de...

Ama şöyle bir tanesi olursa hayır demezdim....

i1zxwa7.jpg

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erdem Doğan yazdı:

Yeri geliyor hızlanmak için ayağa kalkıyoruz, bunda nasıl yapacağız? Yokuş çıkarken pedala kuvvetli basmak bu şekilde zor olmaz mı? Sanki aşağı doğru uygulanan kuvvet daha kolay gibi?

mantık zaten tam olarak bacak kuvvetini alabilmek için sırtınızı kullanmanızda. normal bisiklette ayağa kalınca kendi ağırlığınızı da kaldırmak zorundasınız. recumbent bike diye youtube de izlerseniz verimlilik açısından üstünlüğünü fark edersiniz. ancak görülebilirliği düşük malesef. o nedenle bayrak vs takılıyor.

Çağlar Bayur yazdı:

bizdeki elektirklilerdne birinin arka tekeri önden daha küçük. pil paketine yer olsun diye o şekilde toplamıştım. tork artıyor sadece. ön teker ne kadar büyük olursa, yol bozuklukları o kadar az etkiler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...