İçeriğe Yönlendir

İstanbul Anadolu Yakası Alfa Ustası

Nurefşan Samutoğlu

Recommended Posts

Nurefşan Samutoğlu

Merhaba, bugün bütçemize uygun olduğu için bir alfa romeo 156 1.6 ts araç satın aldık. Bu arabadan anlayan tavsiye edebileceğiniz usta var mıdır? Genel bakımlarını yaptırmak için gitmek istiyoruz. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Nurefşan Samutoğlu yazdı:

Merhaba, bugün bütçemize uygun olduğu için bir alfa romeo 156 1.6 ts araç satın aldık. Bu arabadan anlayan tavsiye edebileceğiniz usta var mıdır? Genel bakımlarını yaptırmak için gitmek istiyoruz. 

İnşallah bütçenin yarısı kadarına almışsınızdır.  
Güle güle kullanın. 

Bunu bilecek bir kaç arkadaş tanıyorum ben. Birazdan damlarlar :) 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Hayırlı olsun.

Sadece bütçe için aldıysanız beklentinizi karşılar mı bilmiyorum, ama otomobil olarak hakkını fazlasıyla verir.

Alfa Sportivo ya da Carium - Bostancı

Maslak Alfa - Maslak

Bunlardan birine gidebilirsiniz.

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Nurefşan Samutoğlu

Bundan 1 önceki aracımız peugeot 106 idi. Tek kapılı otomatik araçtı. Şanzuman vs problem çıkartınca onu sattık. 1 ay içinde eşim doğum yapacak. Acilen 4 kapı sedan bebek arabasının sığabileceği bir araç almamız gerekiyordu. Bugün 13 14 araç gezdim ama içime sinen olmadı. Bu araç daha çok içime sindi. Ama ustasını bulamadım Sultanbeyli sanayide. 42000 tlye aldık. Gidişi vs. Problemli değil ama vites geçişleri biraz zorluyor. O yüzden düzgün bir ustada masraf yapıp adam edebiliriz diye düşündük alırken. Hata mı etmişiz 😔

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir

Bundan 1 önceki aracımız peugeot 106 idi. Tek kapılı otomatik araçtı. Şanzuman vs problem çıkartınca onu sattık. 1 ay içinde eşim doğum yapacak. Acilen 4 kapı sedan bebek arabasının sığabileceği bir araç almamız gerekiyordu. Bugün 13 14 araç gezdim ama içime sinen olmadı. Bu araç daha çok içime sindi. Ama ustasını bulamadım Sultanbeyli sanayide. 42000 tlye aldık. Gidişi vs. Problemli değil ama vites geçişleri biraz zorluyor. O yüzden düzgün bir ustada masraf yapıp adam edebiliriz diye düşündük alırken. Hata mı etmişiz 😔

Alınmış alınmıştır. Hayırlı olsun. Allah kaza bela görmeden binmek nasip etsin.:nazar:

Yorum bağlantısı
Nurefşan Samutoğlu

Amin inşallah 😊 biz aracı çok beğendik. Peugeot dan sonra çok güvenli geldi. Bir de şu vites geçiş zorluğunu çözebilirsek harika olacak yarın gidicez carium a. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

O zaman kolay hallolur vites problemi, bakımdan sonra paylaşın da biz de görelim Alfa'yı.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mehmet Göktürk yazdı:

sportivo bostancı..

Ecevit usta orada mıydı? Hatırlayamadım

Yorum bağlantısı
Murat Azalma

Ama ustasını bulamadım Sultanbeyli sanayide.

hayırlı olsun aracınız. S.beyli sanayide genel olarak usta bulmak zor. alfaya has durum değil. hatta kendini usta, çırak , parçacı olarak tanıtanlara itibar etmeyiniz diye uyarı mesajı geliyor sanayiye girince  :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Cem Işık yazdı:

Ecevit usta orada mıydı? Hatırlayamadım

Yok abi o Alfist Servis olması lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Murat Azalma yazdı:

hayırlı olsun aracınız. S.beyli sanayide genel olarak usta bulmak zor. alfaya has durum değil. hatta kendini usta, çırak , parçacı olarak tanıtanlara itibar etmeyiniz diye uyarı mesajı geliyor sanayiye girince  :) 

sultanbeyli sanayiye birkaç sefer kablo vs almak için gittim. Enteresan yer. Kim kime dum duma bir yer. Uzak durmak lazım olabildiğince ordan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Mehmet Göktürk yazdı:

sultanbeyli sanayiye birkaç sefer kablo vs almak için gittim. Enteresan yer. Kim kime dum duma bir yer. Uzak durmak lazım olabildiğince ordan.

içine çeken bir karadelik gibi hocam . girince bir şeyleri bozmadan çıkamıyorsunuz .

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Nurefşan Samutoğlu

Varyatör değişimi veya temizliği gerekiyormuş. Bir de debriyaj sertliği için baskı balata. Zeki Usta bu şekilde bilgi verdi. Pazartesi inşallah yaptıracağız

Yorum bağlantısı
Nurefşan Samutoğlu

Biz bugün arabayı kullanırken araba 1. Viteste tak tak tak vurdu. Kenara çektik. Doğum olacağı için acil usta araştırıp Kartal oto sanayide şen otoyu bulduk. Google yorumlardan iyi diye yorum yapmışlar. Ama ustaya çekici ile götürdük. Sizce  Şenol usta nasıldır. Tanıyanınız var mı 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Biz bugün arabayı kullanırken araba 1. Viteste tak tak tak vurdu. Kenara çektik. Doğum olacağı için acil usta araştırıp Kartal oto sanayide şen otoyu bulduk. Google yorumlardan iyi diye yorum yapmışlar. Ama ustaya çekici ile götürdük. Sizce  Şenol usta nasıldır. Tanıyanınız var mı 

O arabayı Alfa servisi dışında bir yerde yaptırmayın. Carium’a gitmiştiniz zaten. Doğru adres orası. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

İstanbul da ikamet ederken senelerce Sultanbeyli sanayisinde Hasan Ustaya gittim. Terbiyesi, efendiligi, çok iyi işçilik fiyatı, hoş sohbeti, guler yüzü ile sadece benim değil okulda ki bütün arkadaşlarımızın uğrak yeri idi. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sportivo yılmaz usta bı de üstte bı yer daha var Metin miydi adı. Üstteki daha çok 156 bakıyor. Sportivo biraz daha elitisttir. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Metin değil zeki usta imiş bostancı da 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Metin değil zeki usta imiş bostancı da 

Zeki usta Carium servis idi sanırım

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Cem Işık yazdı:

Zeki usta Carium servis idi sanırım

Heh o hep 156 vs bakıyor onlar 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Gökmen

Alfa ya bakan ustalara götürün aracınızı.Arkadaşlar özel servisler için öneride bulunmuşlar.Ben olsam alfa'yı tanımayan bir ustaya asla elletmem o aracı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...