İçeriğe Yönlendir

Orjinal Motor Yağı Nereden Almak Lazım

Erkan Işık

Recommended Posts

Erkan Işık

Selam ,  arabaların bakımları üst üste geldi fiyatlar çarpı 2*3 olmus durumda, Bende evde degişime karar verdim fiestanın yagını degişdim  yagı ankaradan bir esnafdan  filtrelerde gecen sene fazla almısdım,  mazot filtresi ile poleni kaldı onlarıda bir ara degişcem ama fiestanın mazot filtresini degişmek gözüm kesmiyor çünkü havasını almak gerekiyor mazotu depodan güzel çektirmek gerekiyor , Bu arada passata  fiyat aldım servisden yakıt filtresi hariç 1400 tl fiyat verdiler,  castrol long life 2 alacaz 5 litre , yag 250-500 arası fiyat aynı kutuya sahip internetden sipariş vermeyede korkuyorum , fitre seti filtron marka 4 lü 235 tl yag konusunda yardımcı olabilcek arkadasımız varmı , bu arada bir sorum daha olcak şimdiye kadar araca castrol magnetec koyduk 10-40 arac acv motor kodlu etiket de 506 kod ama şimdiye kadar 505 yagı koyuldu ilk dolum yagıda 505 yagı idi  şimdi castrol onuda long life 2 5-30 öneriyor 10-40 dan 5-30 düşmeye gerek varmı?

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Castrolun önerdiğine göre değil aracın kitapçığında ne yazıyorsa onu kullanın. Castrolde sahte çok fazla. Bayisinden almaya çalışın. Döviz böyle giderse , dışarıdan gelen ürünlerin fiyatları sürekli artacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Erhan Doruk yazdı:

Castrolun önerdiğine göre değil aracın kitapçığında ne yazıyorsa onu kullanın. Castrolde sahte çok fazla. Bayisinden almaya çalışın. Döviz böyle giderse , dışarıdan gelen ürünlerin fiyatları sürekli artacak.

Erhan aracın ilk dolum yagı 15-40 veya 10-40  fabrikanın yapıstırgı etiket 506  fakat 506 ya hiç uyulmadı bu  aracda  200 bın km ye geldi  506 ya göre 5-30 longlife II koymak gerekiyor hem fiyat 2 katı vede 5-30 düşmüş olacak ayrıca söyle soruyorum longlifeler falan sadece ticari bir pazarlama stratejisimi 2001 yılında niye koymamıs o araca :))

Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Fiyatlar durmayacak, eve yağ stoğu bile yapmayı düşünüyorum. Mobil1 kendi sitesinde yetkili bayilerinin listesini veriyor. En yakın olanından 4-5 kutu 5-30 alıp bagaja koyacağım.

Yatırım tavsiyesidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

orjinal yağ derken ? 

Bence orjinal viskosite olmalı.

yağ markası olarak da bildik kaliteli her marka olur 

Benim önerim marka olarak ! liqui moly ve motul markalarını kullanabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behlül Baş

onlineyedekparca.com ben çok memnunum burdan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Yağın orj olmasından emin olmak istiyorsanız internette bilindik sitelerde satıcıya dikkat edin , işi sadece yağ ve benzeri ürünler ise soru cvp dan sorun yağın markası litresi yazar fatura gönderiyormusunuz diye , gönderiyor ise orj dir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ben distribütörü arayıp bana yakın mal verdikleri bayiler bilgisini alıp gidip oradan alıyordum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben distribütörü arayıp bana yakın mal verdikleri bayiler bilgisini alıp gidip oradan alıyordum. 

Emin olmanın tek yolu bu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

ben fz rulman diye bir satıcıdan alıyorum.

Bizim boludan az önce filtreleri aldım bosch bayisi 1,6 cay motor passat karbon polen  filtre+yag+yakıt+hava  filtresi bosch olarak  270 tl verdim 30-40 pahalı oldu önemli degil castrol yaga da       5-30 long life edge II yaga da 450 bana oluru dedım 430 olur dedi yag degişimi :))  sanırım 700 tl tutacak :)) kaçıs yok servısde yakıt filtresi hariç 1400 tl demişdi orjinal bosch yedek parça balata disk vs lazım olursa yardımcı olurum arkadaslara 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

sahte yağ almak için bayağı çapa sarf etmek lazım ama nasıl oluyorsa durum bu noktalara gelmiş. en basitinden n11 vb sitelerde onaylı satıcılar var, atıyorum mobil . onaylı olmayıp yorumlarından yola çıkılabilecek mağazalar da var, ben motul yağları hep buradan alırım misal: https://www.n11.com/magaza/tozlumadeniyag . distribütörlere bu siteler dışında ulaşmak da kolay yukarıda yazıldığı gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Umut Taşlı yazdı:

sahte yağ almak için bayağı çapa sarf etmek lazım ama nasıl oluyorsa durum bu noktalara gelmiş. en basitinden n11 vb sitelerde onaylı satıcılar var, atıyorum mobil . onaylı olmayıp yorumlarından yola çıkılabilecek mağazalar da var, ben motul yağları hep buradan alırım misal: https://www.n11.com/magaza/tozlumadeniyag . distribütörlere bu siteler dışında ulaşmak da kolay yukarıda yazıldığı gibi.

Teşekkür ettim buranın fiyatlarına bakdım kötü degil 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

N11 ve Hepsiburada da mekato satıcısı var güvenilirdir senelerdir alırım bir sıkıntı yaşamadım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Mert Gülkokan yazdı:

Bana castrol satan yetkili satıcı söylerseniz direk onun sitesinden alayım peder beye castrol 5w30 a5 göndereceğim her sene

Ben boludan elimle bidigim esnafdan alacam Baya büyük esnaf hem işi yagcılık olan bir yer degil 430 dedi 5 lt ye 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
Erkan Işık yazdı:

Ben boludan elimle bidigim esnafdan alacam Baya büyük esnaf hem işi yagcılık olan bir yer degil 430 dedi 5 lt ye 

pahalı 430 tl hemde baya pahalı 300 civarı edge 5 litre hepsiburada da

https://www.hepsiburada.com/castrol-edge-5w-30-ll-uretim-yili-2021-p-HBCV0000036WGN

https://www.hepsiburada.com/castrol-edge-5w-30-ll-5-litre-motor-yagi-uretim-yili-2020-p-HBV0000019GI0

https://www.hepsiburada.com/motul-8100-x-clean-efe-5w-30-5-litre-motor-yagi-uretim-yili-2021-p-HBV00000H4BYY

adınıza e faturalı 

https://urun.n11.com/motor-yagi/motul-8100-x-clean-efe-5w-30-100-sentetik-arac-yag-5l-2021-urt-P389027009

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Murat Öngür
Erkan Işık yazdı:

Murat sahte yag şikayetlerini gördükden sonra 100 lira fazla vermeye razı oldum 

eyw bir şey diyemem . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Talha Bilgi

Arkadaşlar motor yağı alayım diyorum seçimden sonra olası kur hareketliliğinden etkilenmemek adına 8 litre alacağım en az... Kararsız olmakla birlikte 10w40 koyayım diyorum. Shell alırsam petrollerde 725 TL ama hepsiburadada puanı yüksek bir satıcıda 426 TL, onlineyedekparça.com'da 480 TL, Mobil alırsam cleanpex.com.tr'de 602 TL.... Luqi koyayım dedim 850 TL... Sizce hangi satın alımı deneyeyim ? Hepsiburada müthiş ucuz ama .... Bilemedim nacizane tavsiyeniz nedir ?

Yorum bağlantısı
Ali Gök

petrolden alırdım. total petrolden elf marka alıyorum kaç defadır hep memnunum kim uğraşırki elf marka sahte üretmeye inşallah öyle bir deli yoktur

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Talha Bilgi yazdı:

puanı yüksek bir satıcıda

geri iade veya şikayet sonrası puan verilemyior, bize sahte konserve geldi iade ettik lakin yorum yazamadık mesela

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...