İçeriğe Yönlendir

WhatsApp, Instagram ve Facebook'un Çökmesi (4 Ekim 2021)

Muhammet Ali Deli

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Çinliler Amerikanın internet ağının nasıl kırılgan olduğunu göstererek uyarılarını yapıyorlar. Amerikan ekonomisi doğrudan etkileniyor. Hisseler düşüyor. Avucumuzun içine aldık. Ayağını denk al diyorlar. 

Birileri silikon vadisinde Koral çalıştırmış diyorlar. 

https://mobile.twitter.com/__SecularHaze__/status/1445125402037456916/photo/1

bunu oroparka vale ile mi sokmuşlar

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)

https://cybermap.kaspersky.com/tr

Siber saldırıda Rusyaya karşı yoğunluk var 1.sırada rusya

2 brezilya

3 almanya

4 amerika

5 çin

Türkiye 18. şu an daha sakin

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Muhammet Ali Deli yazdı:

Acayip para kaybediyor şu an FB hisseleri. :D mark zuckerberg, meteor mu düştü binanın üstüne arkadaşım? 

Bilgi işlemci olarak böyle bir sistemin göcmesi imkansız gibi geliyor bana. Ciddi ciddi musktan işi öğrenip dump pump yapıyorlar diye düşünmeye başladım.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yok yok, bu bağımlılığa bir son vermeliyim. Başka bağımlılıklar edinmeliyim..

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

An itibarı ile, döndü üç silahsörler :)

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Bende sadece whatsup var. Diğerleri hiçbir şekilde yok.  O da ihtiyaç olunca bakıyorum.  Yoksa telefonu elime aldığım yok :D. Hanım beni arıyor sen telefonun internetin parasını ödemedin mi diyor dedim ne oldu facebook instagram ve wp giremiyorum dedi. Ee dedim ne olmuş. Acaba internet mi yok dedi.  Dedim internet yok ise bu çocuk telefondan çizgi filmi nasıl izliyor dedim. kısa süreli error :). Yolda yürürken kafası telefona gömülü olan bir millet görüyorum artık.  Benim tek düşündüğüm şey whatsupın sonu gelir mi? Mesela MSN gibi. 

MSN yi özledim yahu. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Telefondan fb sileli çok olmuştu. İnstagram hiç kullanmadım zaten. Wp kullanmaya devam ediyordum ama grupların bildirimleri hep sessizde. Sadece iş grubu açık, ona da akşam mesaj çok nadir gelir. Sosyal medya olarak beni etkileyen bir şey olmadı. Mesele şu ki, günlük yaşamı etkilemesin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile 2021 tahminleri şu şekilde:

face 1 saatlik geliri 10 milyon dolar. Türkiye 1 saatlik geliri 90 milyon dolar. kesintiden çok bu rakamları düşünmeli bence. apple a baktım ama hesaplamadım, dipvesile: kar zarar hesabı yapmayalım moral yerinde kalsın

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Dün akşam twitter da takılanlar hariç, çoğunluğun yatış saati kaçtı acaba?

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Umarım tez zamanda hepsi çökerde birdaha kullanıma açılmaz. 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Sarıkaya yazdı:

kore de yoklar mesela

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Çağlar Bayur yazdı:

kore de yoklar mesela

Kimyonu sevenler derneği kursak

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tamer Topaç yazdı:

Kimyonu sevenler derneği kursak

adamm adammm.. trampı nasıl da yürüttü güneyden kuzeye kadar , vesile ile ülkesine de abd yi ziyaret ettirmiş oldu :rofl: dahi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Çağlar Bayur yazdı:

kore de yoklar mesela

Başka nerde yok :D 

Ölsem gitsem, keşke feysbukda kullansaydımda öyle ölseydim. Gözüm açık gitmez. Gençlerimizi bunlar yetiştiriyor.

Arkadaşımın oğlu ilk,orta lisede herdaim okul birincisiydi. Bölgedeki özel okullar sıraya girmişti çocuğu almak için. İstanbulda tıp tutturdu. Okuldan atılma seviyesine geldi. 

Sen bilinçli kullanıyorsun, herkes senin gibi o erdeme vakıf değil Çağlar abi :) Gençler kandırılmaya çok müsait. Her türlü idoolojiji rahatlıkla empoze edersin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

en ufak bir eksiklik hissetmedim. iş için olmasa, whatsup bile kullanmam ben.

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Fatih Sarıkaya yazdı:

Amen!

Doğan Arşiray yazdı:

en ufak bir eksiklik hissetmedim. iş için olmasa, whatsup bile kullanmam ben.

Al benden de o kadar üstat.. 

Çağlar Bayur yazdı:

face 1 saatlik geliri 10 milyon dolar. Türkiye 1 saatlik geliri 90 milyon dolar. kesintiden çok bu rakamları düşünmeli bence. apple a baktım ama hesaplamadım, dipvesile: kar zarar hesabı yapmayalım moral yerinde kalsın

Anlamı yok böyle bir karşılaştırmanın. 

Bir şeyi karşılaştırmak için aynı şey olması gerekir.

Mesela 2 arabayı karşılaştırabilirsiniz. 

2 meyveyi

2 ülkeyi

2 uygulamayı 

...

3-4-8-10 da olabilir bu karşılaştırılanların sayısı.

Ama bir ülkeyle bir uygulamayı karşılaştırmak koyunla armutu karşılaştırmak gibi bir şey. 

Türkiye ölçeğinde değil de ölçeği küçültürsek FB onlarca ülkeden daha fazla yıllık ciroya sahip. Çökme internetin bile yavaşlamasına sebep oldu dün gece.. Bu şirketler apayrı birer yapı. Her yapı kendi yapılarıyla karşılaştırılır.

Mesela Moritanya bir gün yıllık gelirde veya karda bizi geçerse moralim bozulur. FB veya Twitter'ın geçmesine gocunmam şahsen. Aynı şey değil çünkü. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Sarıkaya yazdı:

Gençler kandırılmaya çok müsait.

biz de aynıyız yahu, paramsı cüzdanı olmayan var mı? kime para havale ettiğimizi bilmediğimiz banknotlar ile sabun köpükleri satın alıyoruz

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Çağlar Bayur yazdı:

biz de aynıyız yahu, paramsı cüzdanı olmayan var mı? kime para havale ettiğimizi bilmediğimiz banknotlar ile sabun köpükleri satın alıyoruz

Ahahahah :rofl:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Muhammet Ali Deli yazdı:

Anlamı yok böyle bir karşılaştırmanın. 

para paradır, yoksa face yi kim yönetiyor umrumda olmaz mesela.

Muhammet Ali Deli yazdı:

Mesela Moritanya bir gün yıllık gelirde veya karda bizi geçerse moralim bozulur.

hollanda nın yüzölçümü  bazında karşılaştırınca tarım ihracatlarımız kahrediyor o zaman?

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Çağlar Bayur yazdı:

hollanda nın yüzölçümü  bazında karşılaştırınca tarım ihracatlarımız kahrediyor o zaman?

Şahsen ben kahroluyorum hocam bana bunlarla gel ama Almanya bizi kıskanıyorcular Hollanda da kim Afrika'da mı derler yüksek ihtimal. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Muhammet Ali Deli yazdı:

Afrika'da

vesile ile güney afrikadan covid sonrası kandaki pıhtılar ile ilgili müthiş bir bilimsel çalışma gelmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile güney afrikadan covid sonrası kandaki pıhtılar ile ilgili müthiş bir bilimsel çalışma gelmiş.

Güney Afrika Cumhuriyeti ise doğrudur diğerlerinden beklemem öyle bir çalışmayı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Çağlar Bayur yazdı:

Satılık ülke olsa alırlar :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Benim hiç Facebook hesabım olmadı Instagram hesabımda olmadı ne kaybettim ? hiçbirşey.Teknoloji yada iletişim karşıtıda değilim WhatsApp kullanıyor başarılı ve faydalıda buluyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...