İçeriğe Yönlendir

Katalizöre Alternatif

Gökhan DOĞAN

Recommended Posts

Gökhan DOĞAN

Merhabalar herkese hayırlı aksamlar,

2003 benzinli fiestamın km ye bağlı olarak (270 bin) katalizörü kırdırmıştım. acemice oldu sonradan pişman oldum tabi.. işçiliği zor olduğu için kesip kırdırmak zorunda kalmıştım. şu an lpg ye gelen zamlardan sonra benzinde kullanayım dedim fakat benzin kullanımında da baş ağrısı olacak derecede koku gelmekte..

soru şu, bu durumda ne yapılabilirim sıfır katalizör orjinal manifold ile birlikte 3 bin küsür civarında.. üniversal olanlar var uygun fiyata onu düşünüyorum ama onda da yine işçilik zor travers falan sökülmesi lazım.. biz bu üniversal katalizörü aracın orjinalinde orta susturucu olmadığı için ortaya bir yere konumlandırsak koku sorunu ve gerçek bir katalizör görevi görür mü? ya da sadece koku işini halletmek için ortaya küçük bir susturucu konumlandırsak bu iş görür mü teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kat olsa da koku ile ilgisi olmaz. koku süzmek gibi bir görevi yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Çağlar Bayur yazdı:

kat olsa da koku ile ilgisi olmaz. koku süzmek gibi bir görevi yok

lpg de sorun yoktu abi.. benzinde koku gelme sebebi ne olabilir ?

Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN

bildiğim kadarıyla yok abi.. rampa aşağı yüksek viteste ayağı gazdan çekince geliyor koku genelde

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

Normalde koku gelecek olsa tüpte gelir 

bilemedim bişe diyemiycem ama bende katalizör boş araba vardı ama bazen tüpte koku olurdu benzinde pek olmazdı

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
İlkay BAŞARAN yazdı:

Benzin kokusu mu geliyor.

Evet

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Çiğ yani yanmamış benzin kokusuysa çok dikkatli olun derim. Eski arabamda başıma geldi. Hortum çatlamış. Lpg varken benzin pompasını pasif eden sistem var mıydı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
İlkay BAŞARAN yazdı:

Çiğ yani yanmamış benzin kokusuysa çok dikkatli olun derim. Eski arabamda başıma geldi. Hortum çatlamış. Lpg varken benzin pompasını pasif eden sistem var mıydı?

yok hayır normal sıralı sistem.. lpg tankının vanasını kapattım benzinde kullanmaya başladım su an.. lpg sistem mevcut halen daha

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Gökhan DOĞAN yazdı:

lpg de sorun yoktu abi.. benzinde koku gelme sebebi ne olabilir ?

lpg devrede iken benzin kesici vs birşey var mı sonradan takılmış?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Çağlar Bayur yazdı:

lpg devrede iken benzin kesici vs birşey var mı sonradan takılmış?

hayır abi

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Araç benzini yeterince yakamıyordur,  yaktığı gazı atamıyordur, bu nedenle de içeri koku gelebilir. Birde katalizörü söktükten sonra iyi kaynatmamış olabilirler. Orada kaçak varsa da içeri koku gelebilir.

1. Ateşleme sistemi kontrol

2. Egsoz kontrol

3. Egsoz manifoltu kontrol

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

katalitik olmayan araçlarda eski arabalardaki gibi egzos kokusu olur. herkes unutmuş anlaşılan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...