İçeriğe Yönlendir

Sürekli Ters Yönden Gelen Araçlar - Fikir Ve Öneri

Oğuzkan Erışık

Recommended Posts

Murat Sahın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Birinin canına zarar gelmeden veya malına büyük bir zarar vermeden çözülmesini istiyorum abi. Kendi adıma arkada bebekle yola çıkıyoruz ve o düşünceyle evden çıkmak hiç hoş değil. 

Gençlik yıllarım, Çubukta oturuyoruz. Kendi arazimiz, kendi bahçemiz. Adamlar ön sokaktan geliyor, arkada yer alan sokağa dolanmamak için bizim bahçeden geçiyor arabaları ile. Durduruyorum, uyarıyorum, yok, umurlarında değil, hatta bazen tehdit ediyorlar falan. Elime bir beşe on tahta aldım. 5 cm olan kısmına 10 luk çivi çaktım 5 cm aralıklarla. Toprağa sadece çiviler açıkta kalacak şekilde gömdüm. Lastikleri patlayan (4 lastiğin her birine en az 2 delik açıldı) bir daha geçmedi. Maalesef toplumsal yapımız gereği cebimize zararı dokunmuyorsa kuralları çiğmenekten hiç çekinmiyoruz.

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erhan Doruk yazdı:

Bence değiştirmek için uğraşmayın, siz dkkatlice iki tarafa da bakın, hayatınıza devam edin. Ne zaman gelişmiş bir ülke olursak, böyle şeyleri konuşmayız. 

değiştirmek değil de tek yönlü yolda doğru tarafa gidebilmek isteğim sadece. zaten sabahın köründe çıkmışım okula. yoksa allahın gerizekalı moron şuursuzu değişmez bu saatten sonra.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

kapan ne kötü bişi dimi? sen hatırlatmasan

Haha.. kapan fena bişi.. 

Çekici bana gelirken artık sırıtarak geliyordu.. Lastikçiye mi abi diyordu.. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Caddelere büyükşehir belediyeleri bakar. Oraya yazdınız mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ters yönden giden araçlar ülkedeki adalet anlayışının bir sonucu. düzelmesi için adaletin düzelmesi adalet algısının düzelmesi gerek. Geçen gün şişlide ara yolda bir transporter ters yönde gidiyor dar ara yol. karşıdan iki tane otomobil geliyor. ben yayayım. şöföre burası ters yön beyefendi dedim. yaya olduğum için kavga olasılığı yok pek. karşı araçtakı kadın. diğer arkadaki erkek. Sana mı sorcaz nereye gideceğimizi biliyoz dedi bastı üzerlerine...onlar da mecburen geri gitti. ülkede adalet ve kültür bu seviyede.

arka arkaya iki arabayı geri iteledi neticede. kaba kuvvet. gitmesen iner tekmeler..

polis gelmez. gelse bişey yapmaz.. neyse ki öğrenciler salıverilmiş.

• Beğen 5
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Sani Gerşon yazdı:

Caddelere büyükşehir belediyeleri bakar. Oraya yazdınız mı?

Yazdım Sani abi. Bir tek muhtar kaldı yazmadığım ona da yarın uğrayıp görüşeceğim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

birini şikayet ettim böyle benzer bir durumda. polise gittim kenardaki. darp oldu mu dedi. olması mı lazım sizin bakmanız için dedim. allahından bulur o merak etme dedi.

• Beğen 3
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

birini şikayet ettim böyle benzer bir durumda. polise gittim kenardaki. darp oldu mu dedi. olması mı lazım sizin bakmanız için dedim. allahından bulur o merak etme dedi.

tam yeridir, ben de yangını söndürdüm diye ödeme yapmadı eksper raporunda, bıraksaydın mutfak komple yansa dediydi

Mehmet Göktürk yazdı:

ters yönden giden araçlar ülkedeki adalet anlayışının bir sonucu.

adac ülke trafik broşürü vardır, Türkiye için: yoldaki dğer araçlara ve akışa uyun, öndeki dönerse siz de dönün diye yazardı, yazı ile. adac üyelerine ve konsolos çalışanlarına tanıtım yapılan broşürdür.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Fırının önündeki refüje dönüş için yer açılsa problem çözülür sanki.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Nihat Palolu yazdı:

Fırının önündeki refüje dönüş için yer açılsa problem çözülür sanki.

Fırının 4 bina altında dönüş var zaten o yüzden açmazlar. Açılsa da siteye girenler yine tersten girer. Saat gece 3 olur 4 olur kimsenin olmadığından emin olursun girersin siteye tersten. Ama sabah ve akşam o kalabalıkta göre göre de girmezsin. İnsan olarak çözülmez bence yaptırım lazım. Bir kamera her şeyi çözer burada. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

tam yeridir, ben de yangını söndürdüm diye ödeme yapmadı eksper raporunda, bıraksaydın mutfak komple yansa dediydi

Hay senin B12’ne 😅

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hay senin B12’ne 😅

Bulaşık makinesi içinden yanmaya başlıyor. Çağlar abi söndürüyor. Sigorta bu yanmamış diye ödeme yapmıyor diye okumuştum. Bende kendi B12’mi ölçeyim, doğru mu hatırlıyorum 🤣

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Mehmet Göktürk yazdı:

Şahsen ben hiç Allah'ından bulan birine rastlamadım. Yada çarpılan birisine.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir

Ters yön levhasının olduğu yere kimse görmeden, " Dikkat Fahri Müfettiş " tabelası koyun. Bak nasıl çözülüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Yalnızca zayıflar adalet istermiş sözü geldi aklıma. Para olsa hummer h1 alır kendi yolumuzu açardık heryerde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
İlkay BAŞARAN yazdı:

Yalnızca zayıflar adalet istermiş sözü geldi aklıma. Para olsa hummer h1 alır kendi yolumuzu açardık heryerde.

land roverle yaklaşamıyorlar doğru ama ters yol işinde durum farklı. belki siyah audi daha etkili.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ülkece zihniyetimiz bozuk. Dalaman’da şöyle bir durum var. Sabahları çocuğu okula götürüyorum. Bir tane fırının tam önünde adam 2. hatta 3. olarak park ediyor yetmiyor bir de kapıyı sonuna kadar açıyor ayı desem ayı bu kadar değildir. Geçerken bir de bakıyorum 5-10 metre ilerisi bomboş. 🤦🏻‍♂️

Herkes “2 dk şuradan geçivereyim” “2 dk fırının önünde duruvereyim” “2 dk doktora bişi söylicem” “2 dk 2dk” diye diye memleketi çekilmez hale getirdik. Dedim ya, zihniyet bozuk. 2 dakika da olsa kimsenin zamanını çalmayacaksın, kimsenin hakkını 2 dk da olsa gasp etmeyeceksin…

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

land roverle yaklaşamıyorlar doğru ama ters yol işinde durum farklı. belki siyah audi daha etkili.

Serçe ile cadde üzerinde yer arayarak gitsek indirir döverler. Siyah e sınıfı yeni bir araba ile aynı hareketi yapsak çıt çıkmaz beklerler arkamızda hatta yardım edelim adama diyen çıkar.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay BAŞARAN yazdı:

Serçe ile cadde üzerinde yer arayarak gitsek indirir döverler. Siyah e sınıfı yeni bir araba ile aynı hareketi yapsak çıt çıkmaz beklerler arkamızda hatta yardım edelim adama diyen çıkar.

25 dak önce benzeri oldu, kasıntı bir 5 li alt üst etti trafiği, pastaneye girecek diye, herkes sus pus bekliyor, gerekli korna ve selektöre acımadım bol doz verdim, 50 mt sonra garibim kangoo ile ürün dağıtımı yapacak, kavşak üstünlüğü de onda, kimse yol vermedi..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

herkes sus pus bekliyor, gerekli korna ve selektöre acımadım bol doz verdim,

Bu işler risklidir aman diyelim trafikte en okumuşundan cahiline varana değin katil potansiyeli olan sürücü sayısı oldukça fazladır canınızdan ve sevdiklerinizden değerli değil. Korna cinayeti;

https://m.haberturk.com/korna-calip-yol-isteyen-surucuyu-oldurdu-2476504-amp

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Koray Demir yazdı:

Bu işler risklidir aman diyelim

gaz pedalımın altı dolu duman duman kaçarken önünü görüp takip edemez :rofl: pastane tayfası bizi yıldıramaz

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

gaz pedalımın altı dolu duman duman kaçarken önünü görüp takip edemez :rofl: pastane tayfası bizi yıldıramaz

Uno'nun kornası neden güçsüz anladım, aydınlanma geldi birden.

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

Demek mermiden hızlı araba da yapmışlar 😃

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Koray Demir yazdı:

Demek mermiden hızlı araba da yapmışlar 😃

slalom mode açınca o da var :rofl:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

E-5ten yan yola bağlantı yapacağız birde ne görelim karşımdan araba geliyor. Eskiden geri geri gelip e-5e girerlerdi; ama artık direk üzerimize sürüyorlar. Burun buruna... 

Yaşım 38 ben daha medeni bir istanbul görebileceğimi düşünmüyorum. Belki çocuğum görür ya da en azından görebilmesi için elimden geleni yapıyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...