İçeriğe Yönlendir

Peugeot 206 Marş Sorunu

Selahattin ER

Recommended Posts

Selahattin ER

Selamlar. Peugeot 206 X-DESIGN 2004 model bir aracım var. İki sefer başıma gelen ve çözemediğim bir problemim var. Sorun arabanın marş alırken bir kaç saniye çalışıp sonrasında stop etmesi ile başlıyor araca tekrar marş bastığımda sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve istisna durumlar hariç gün içerisinde bir daha sorun çıkartmıyor. Bir süre bu şekilde devam ettikten sonra araç artık hiç bir şekilde marş almayacak duruma geliyor. Kontağı çevirdikten sonra göstergeler, teyp devreye giriyor kontaktan ÇIT sesi geliyor fakat hiç bir şekilde araba çalışmıyor. İlk kez bu şekilde olduğunda marş ustası kömürlerinin değişmesi gerektiğini söyleyip değiştirdi bir ay kadar sorunsuz çalıştıktan sonra başta anlattığım gibi araç kademe kademe marş problemleri yaratıp en sonunda marş almayacak duruma geldi. Kontağı çevirdiğimde yanan Akü göstergesi marş için döndürdüğümde hiç sönmüyor. Akü kablolarını kontrol ettim gözüme çarpan bir sıkıntı göremedim. Bununla ilgili tecrübesi bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum. Teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Selahattin ER
Çağlar Bayur yazdı:

motor nedir

HDI 1.4

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selahattin ER yazdı:

Sorun arabanın marş alırken bir kaç saniye çalışıp sonrasında stop etmesi ile başlıyor

marş motoru ile ilgisi olmaz bunun, mazot geri kaçıyordur, benzer konu vardı, vakvakta veya hortumunda kaçak vardır, iğne değili kadar yerden hava alıyorsa bunu yapar

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Ah bu 1.4 hdi motorlar ne zaman ne yapacağı belli olmuyorki. Ben biraz uğraştıkdan sonra aracın beynine kadar gittim beyin değişince sorun çözüldü.

Yanlız benim arıza biraz farklı idi. Aracın ilk çalışmasında sorun yoktu. Araç ilk çalıştırmada çalışıyor stop edip tekrar çalıştırdığımda çalışmıyordu. Ve bunu her zaman yapmiyordu. 

Araca sıra ile yaptıklarımız benim konuda var buraya da ufaktan yazayım.

Aracın yakıt hortumları değişti.

Pompa ve enjektorler test edildi 

Krank sensörü değişti 

En son 4 5 tane Beyinci gezdikten sonra beyin değişti sorun çözüldü. Şükürler olsun o günden beri sorun kalmadı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...