İçeriğe Yönlendir

Almayı Hayal Ettiğim Focus'u Aldım

Ersel  Yıldız

Recommended Posts

Ersel  Yıldız
(düzenlendi)

2010 lu yılların başından beri gözüme hep hoş gelen ve dolu paketlerine heves ettiğim ve bu süreçte birkaç araç alıp satmama rağmen kendisini almanın bir türlü nasip olmadığı focus 2.5 1.6tdci hb titianium aracına en sonunda sahip oldum. Efendim aracımızı dört senedir kullanan ve üçüncü sahibi olan hemşehrimden aldım. Beni bu aracı almaya teşvik eden hususlardan bir tanesi de son iki sahibinin yetkili servis çalışanı olması ve bakımlarının çoğunun orada yapılması idi. Aracım 2010 model 159.000km de değişensiz ve dört parça boyalı. Gelsin fotoğraflar..

s98jj5d.jpg

p9o3ewp.jpg

mfq2kov.jpg

o6x9ubu.jpg

Adetimizdir her araç aldığımızın ilk haftası lastiğimiz patlar. Nazar mıdır, kasıtlı iş midir bilemedim doğrusu.. Allah yine de kem gözlerden korusun. Vesile ile sizden de alırız bir maşallah :)

sbexczn.jpg

Sizin de dikkatinizi çektiği üzere sol arka kapı ve çamurlukta boya rengi tutmamış. Bu arada bu şekilde boyayan usta kör olmuş. Allah şifasını versin. İlk olarak kapı ve çamurluğu tekrar boyamakla başladık. Henüz bitmiş hali yok. Yarın teslim alacağız:

5ixufmk.jpg

crr6jni.jpg

Bir sonraki işimiz yağ bakımı ve triger seti değişimi olacak. Rolantideyken devirdaim pompası uğultu yapıyor. Teşhisi konuldu. Parçaları sipariş ettik. Resimleri bilahare paylaşırız.

Son olarak aracın jantlarının araca gölge düşürdüğünü düşünüyorum. Boyatıp boyatmama konusunda kararsızım. Boyarsam kendim boyayacağım. Jant boyamayla ilgili geçmiş tecrübelerim ve başarılı sonuçlarım var. Ancak jant 20 kollu olduğundan zımpara canımı çıkarır diye üşenmiyor da değilim. Bu konuda sizlerin fikirlerini de almak istiyorum.

tarihinde Ersel Yıldız tarafından düzenlendi
düzeltme
  • Beğen 43
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Kazasız belasız güzel günlerde kullanın. Jantlar siyah olunca boğmuş aracı, gun metal renk jant yakışır buna:)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Hayal edilen aracın alınması kadar mutlu eden birsey yoktur. Güle güle kullanın.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Maşallah Allah kaza bela vermesin cümlemize hayırlı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Hayırlı olsun güzel makina.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

hayirli olsun gule gule kazasiz belasiz kullanirsiniz insallah :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gerçek bir focus.. Güle güle kullanın.. 

Orijinal jant ile çok şık olacak. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Hayırlı olsun, güle güle kullanın :nazar: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

Hayırlı olsun çok güzel bir araç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Maşallah...

Allah kaza bela vermesin, keyifle kullanın inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Hayırlı olsun.
Efsane bir arabadir focus.
Sakıncası yoksa ne kadar a mal oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız güle güle kullanın  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Hayalinize kavustugunuz icin sizin adiniza cok sevindim... Gule gule kullanin... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:nazar: bu çok kollu jantları folyo kapladım canım çıktı, boyamaya kalkmayın derim, lakin birisi boyasın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

hayirli olsun araciniz, hb si gerçekten çok hoş bu kasanın. umarım boyanan yerlerde tekrar ton farki olmaz. c sutununun yarisina kadar maskeleme yapmalari tuhafima gitti. o kisimda ton farki olmayacak mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız
Fırat Önal yazdı:

Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Focus 2 candır.

Gelen ses bu mu?

https://www.youtube.com/watch?v=_jpTq8ktHGY

Tipkisinin aynisi.  Pierburg marka siparis ettik. Sokulmusken triger setini de degistirecegim. 

Abdullah Aladı yazdı:

Hayırlı olsun.
Efsane bir arabadir focus.
Sakıncası yoksa ne kadar a mal oldu.

Tesekkurler. Masraflariyla 130 u gectik diyelim

özer Yıldız yazdı:

Uğultu sorunu devirdaimden olacağı gibi triger bilyasından da olabilir. İna yada skf tavsiye ederim,hayırlı olsun,kaça aldınız?

Triger setini ina, devirdaimi de pierburg marka siparis gectik

Çağlar Bayur yazdı:

:nazar: bu çok kollu jantları folyo kapladım canım çıktı, boyamaya kalkmayın derim, lakin birisi boyasın

Evet cok zor olacaginin farkındayım. O yuzden boyama konusunda tereddutluyum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...