İçeriğe Yönlendir

Bir Anlık Dikkatsizliğin Bir Yaşama Mal Olması

Onur Tunç Aldı

Recommended Posts

Onur Tunç Aldı

İzmir’de bir otoparkta gerçekleşen kazada, 8 yaşındaki çocuk arabadan inip kapıyı kapadığı sırada çocuğun elbisesi kapıya takılıyor. Durumu farketmeyen halası ise yoluna devam ediyor ve maalesef çocuk aracın altında kalarak vefat ediyor.
İşin üzücü yanı ise kaza sonrasında kadının bilinçsiz bir şekilde hareket etmesi ve iç kanama geçiren çocuğun kurtarılma şansını sıfıra indirmesi. Bir diğer trajik yanı ise, çocuk öldükten sonra çocuğun babasına; ablası, annesi ve babasının yalan beyanda bulunup çocuğun araçtan inerken düşüp kafasını çarptığını söyleyerek olayı gizlemeye çalışmaları. İzlerken çok üzüldüm ve uzun süre aklımdan çıkmadı. O yüzden videoyu, hassas kişilerin izlememsi yerinde olur.

• Beğen 1
  • Üzgün 5
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Çok üzücü bir durum. çocuklar eşim arabadan inince hepsini yol kenarında veya kaldırımda görmeden hareket etmiyorum 

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Nereye götürüyor Allah aşkına...

Allah kimseye yaşatmasın, çok kötü gerçekten.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ifadesinde hastanaeye gitmek için  arabaya dönüp bir şekilde çalıştıramadığını anlattı, ekranda bir yazı çıktı anlamadım diyor doğru yanlış bilemem, ayrıca arka planda önceden başlayan bir aile trajedisi falan da var, Allah rahmet eylesin.

Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

Çok üzücü bi durum, haberlerde gördüm her zaman ailemin arabanin önünden dolanmasini istiyorum inince ama onlar surekli tam tersini yapıyor, araba kullanirken çok dikkatli olmak lazim. 

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Olay nereden baksan elinde kalıyor; neredeyse cam hizası çocuktan yüksek arabadan çocuğun güvenli noktaya geçtiği görülmeden hareket edilmesi, otopark içinde aniden yüksek hızlanma, araba yanında çırpınarak koşan çocuğun fark edilememesi, çocuğu kaza sonrası yardım amaçlı karga tulumba sağa sola taşıma resmen hatalar silsilesi.  Allah bizleri böyle olaylarla imtihan etmesin inşallah... Babayı dinledim bir haber sitesinde, olay adamı zaten yıkmış ama kız kardeşinin kendisine yalan söylemesini sindirememiş anladığım kadarıyla...Çocuğa Allah'tan rahmet dilerim. Arabayı ehliyet sürmüyor, en iyi sürücü çevresine dikkatli, öngörülü ve bilinçli sürücü... 

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı
ifadesinde hastanaeye gitmek için  arabaya dönüp bir şekilde çalıştıramadığını anlattı, ekranda bir yazı çıktı anlamadım diyor doğru yanlış bilemem, ayrıca arka planda önceden başlayan bir aile trajedisi falan da var, Allah rahmet eylesin.

Dediğiniz gibi arka planda maalesef bir aile trajedisi var. Anne baba boşanmış, annesi de bu olaydan üç ay önce vefat etmiş ve çocuğa halası bakıyormuş. Detayları öğrendikçe daha çok üzülüyor insan.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Osman Yücel Çetin yazdı:

Benden daha hakimsin bu konulara. Olayın şoku ile bazı şeyleri yanlış hatırlıyor olabilir mi?

Bu arada görüntülerden gördüğüm sanırım çocuk hemen oracıkta vefat etmiş. Çok üzücü ya. Kelimeler kifayetsiz kalıyor gerçekten.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sefa Çelik yazdı:

Hatta çantalar bagajda olmalı ki araçtan inmek zorunda kalalım.

arkadan gelen ve kullandıı arabaya hakim olamayan veli de o kadar çok ki.. geçen gün benzerini izledik, sabah sabah kocaman araba, içindeki veli arabanın hiçbir tarafına hakim değil, yüzlerce öğrenci dolu kavşakta....

selektörler kornalar kifayetsiz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Kimse kusura bakmasın ama kadınların şu dev gibi araba merakını anlayamıyorum. Oturduğum yerde de çok var koca arabalar ile çocukları okula bırakıyorlar. Ne park edebiliyorlar ne de manevra yapabiliyor ama yine de ayı gibi araba ile trafikte geziniyorlar.

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Sani Gerşon yazdı:

Benden daha hakimsin bu konulara. Olayın şoku ile bazı şeyleri yanlış hatırlıyor olabilir mi?

Bu arada görüntülerden gördüğüm sanırım çocuk hemen oracıkta vefat etmiş. Çok üzücü ya. Kelimeler kifayetsiz kalıyor gerçekten.

Adliyeye intikal etmiş bir konu var ortada biraz daraltacağım yorumumu babanın beyanı aslında benim yazdıklarım ama yine de hem babanın anlattıkları eksik ve hatalı hem benim buraya yazmam çok uygun gelmedi bana.  

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Kimse kusura bakmasın ama kadınların şu dev gibi araba merakını anlayamıyorum. Oturduğum yerde de çok var koca arabalar ile çocukları okula bırakıyorlar. Ne park edebiliyorlar ne de manevra yapabiliyor ama yine de ayı gibi araba ile trafikte geziniyorlar.

Millet bulaşmasın diye ekseri. Tabi bunun gösteriş kısmı da ağır basmıyor değil. Hele ki bir kaç zamandır belirli bir zumre içinde
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Sani Gerşon yazdı:

İlk alıntıyı siler misin sana zahmet Sani. Her şey olabilir Sani, insanlar çok garipleşti artık bu olay beni gerçekten çok üzdü çok feci can verdi yavrucak. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Allahım ben ne izledim Allah korusun kimseyi kınamam yazık olmuş

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Olayın şoku ile bazı şeyleri yanlış hatırlıyor olabilir mi?

o an ebeveyn olarak zirvede soğukkanlı olmak vazifedir, bu yaz ilk 20 dak da 20 sene yaşlandım , :bambam: bizim velet yüzünden, sonra 2 gün yürürken sağa sola sallandım orası ayrı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bu videonun youtubedan kaldırılması lazım. Bir insanın ölüm anı nasıl nette dolaşabilir. Ailesi yakınları, geride kalanlarına yazık değil mi? Kim bir yakınının hele çocuğunun ölüm anının video olarak izlenebilmesini kaldırabilir. Allah geride kalanlarına sabır versin.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

çocuğun kapıyı kapatması ile ayağın frenden çekilmesi arasında 1 sn var en fazla; 0:09 içerisinde kapı kapanıyor, ayak frenden çekiliyor, kalkış yapılıyor. daha iç ışıklar bile sönmeden bu ne acele...

bir de dikkat ettiğim bir şey var, bindiğim kadın arabalarında, iç ışıklar kapılar açılınca yanacak şekilde bırakılmıyor nedense, hep kapalı oluyor. küçük çocukları vs olsa anlarım ama hepsi bekar ya da çocukları yetişkin. misal ben içeride ışık yanıyorken hep bir anormallik varmış gibi düşünüp ekstra kontrolcü olurum nolur nolmaz diye, videodaki gibi bin türlü hal var.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Çok uzun zamandır, sadece küçük çocuk değil, arabamdan kim inse ya kendim iner görürüm indiğini, ya da eğer inemeyeceğim bir durumda isem aynadan güvenle araçtan ayrıldığını görmeden hareket etmem ve soğuk falan demem sağ taraftan cam açarım acil bir durumda seslenirse duyayım diye. Maalesef olaydaki durum çok üzücü. 

Hüseyin Sönmez yazdı:

Kimse kusura bakmasın ama kadınların şu dev gibi araba merakını anlayamıyorum. 

Eşimin de kullanabileceği bir araba alacaktım. Gidip C Suvlara baktım hep. Sebebi insanlarımızın bayan sürücü görünce sıkıştırması. Araç büyük olunca efektif rol oynuyor güç konusunda. Mesela hafif ticariler sıkıştıramıyor büyük araçları. Her gün aynı trafikte araç kullanıyordum, söz gelimi linea ile giderken üzerime üzerime gelen araçlar arkadaşımın X5'i kullandığımda hiç yanıma yaklaşmıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ümit Türk yazdı:

Abi izleyemedim. Çocuklara dayanamam ben. 

İzleme abi, ben izledim içime oturdu resmen. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Onur Tunç Aldı yazdı:

Dediğiniz gibi arka planda maalesef bir aile trajedisi var. Anne baba boşanmış, annesi de bu olaydan üç ay önce vefat etmiş ve çocuğa halası bakıyormuş. Detayları öğrendikçe daha çok üzülüyor insan.

İnsan bazen üzülürken seviniyor. 
10 yıl önce yolda otostop çeken bir trafik polisini aldım laf lafı açtı. Eşinden boşanmış yeniden evlenmiş. Eski karım çocukta sürekli sigara söndürüyor dedi beynime kan sıçradı. Neden çocuğunu almıyorsun dedim ses yok... Çok acı bir durum ama belki de kurtuldu çocuk 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Ben izlemedim olaydan daha önce de haberim vardı izlemedim etkileyeceğine eminim çünkü.

Çok yazık gerçekten. Arkaplanda bir de aile trajedisi olması daha da üzdü. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...