İçeriğe Yönlendir

Okul Çantalarının Ağırlığı

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Tayfun Aydın yazdı:

Şahsen öğrencilerime yardımcı kitap aldırmıyorum. Gel gelelim bazı okullarda yardımcı kitap = başarı demek olunca veliler istiyor.

Biz de veli toplantısında hocayı ikna ettik.  
Yardımcı kitap alacağız.  

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Biz de veli toplantısında hocayı ikna ettik.  
Yardımcı kitap alacağız.  

Hocam eskiden okula kitaplar gelirdi ve öğretmen okul kitaplarına nazaran ileri götürecek bir kitap varsa aldırırdı. Sıkıntı çıkarmazdı kimse. Ancak şimdi öyle değil. Sınıf 40 kişi ise, 39 u alsa ve bir tanesi sorun çıkarsa öğretmen ciddi anlamda sıkıntı yaşıyor. İdare ve bakanlık gerekten bu konuda katı. Ben artık bu işe çeşitli kaynaklardan fotokopi çekerek bir çözüm buldum.. Tabi alan öğretmen arkadaşlarıma saygım var.. Bir seçenek..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bond çanta taşırdım daha ilk okulda iken. Bize bişey olmadı ancak yeni model insan daha zayıf ve dayanıksız

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Selamlar abiler dostlar,

6. sınıfa giden kızımın çok kitap/defter taşıdığı dikkatimi çekti, meraktan tartayım dedim 7 kg geldi. Sınıfı da üst katta ve ilk zamanlar çok dert yanıyordu. Öğretmeniyle konuştuk dolap yapılacaktı ama idare izin vermiyor vsvs denirken şimdilik kaldı. Ben yetişkin halimle elime alınca garipsedim bu kadar ağırlığı. Sizde durum nedir?
Okulda dolap var o yuzden hafif sayilir ama gecenlerde hasta idi hanim gidip okuldaki kitaplari aldi tekrardan okula donuste en az 8 kg vardi. Eger dolap olmasa cok sorun olur sizde bastirin dolap yapilsin cok maliyetli bir sey degil eger idare onay vermezse il milli egitim müdürlüğüne dilekce ile basvurun .
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bizimki henüz anasınıfına gidiyor , gerçek durumla karşılaşmadm henüz ancak 30 yıl önce ilkokula giderken akşamdan yarınki derslere göre çantamı düzenlerdim. Kitaplar ciddi ağırdı. Bazen düzenlemeyi unutuyor sabah elime geçeni çantaya atıyordum, küfesini taşıyan pazarcı gibi gidiyordum okula.

Ortak fikirdeki gibi okula dolap yapılması şart. yada sıralar gözlü olacak kitaplar sürekli içinde duracak.

Aynı sorun birçok ülkede varmış. Hatta Hindistan hükümeti okullarda taşınacak çantaların ağırlık limitleri için yönerge çıkartmış 2020 de. Kısaca vücut aırlığının %10 unu geçmeyecekmiş.

https://www.indiatvnews.com/news/india/school-bag-policy-2020-delhi-govt-guidelines-well-designed-timetable-no-heavy-schoolbags-676325

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Bond çanta taşırdım daha ilk okulda iken. Bize bişey olmadı ancak yeni model insan daha zayıf ve dayanıksız

Bu olmamış hali mi sakallara bak :D

Dün öğretmeniyle kısaca yazıştık, şimdilik sıranın altına koysunlar dedi dolap yaptırma durumu varmış sanırım.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bizim okulda dolap var ama yine getiriyor. ağır. 

insanlara eve iş getirme derken çocuklara niye getirtiyoruz çözemedim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Bize bişey olmadı

ekranda avatrına bakıyorum da ne olmuşsa birşey olmuş :rofl:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Bizim küçük oğlanın da çantası 8 - 10 kg arası var ama halinden memnun 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Aynı dert kızımda da var,sınıfta dolap olmasına rağmen çantalar ağır...ne kadar azaltsakta yinede ağır gerçi benim kız şikayetçi değil hiç nedense taşıyabiliyor,alıştı sanırım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...