İçeriğe Yönlendir

Ev İnternet Bağlantısında Port Problemi

Görkem Karakaş

Recommended Posts

Görkem Karakaş

Evet arkadaşlar. Çok can sıkıcı bi durumun içindeyim. Bizim birader üniversite öğrencisi. Apart tuttuk, tutarken internet hizmeti var dendi apartta sonrasında tartışmalar yaşanmış internet hizmeti kaldırılmış.( Sözleşmede olmadığı için üstüne durmadık) Bu çok problem değil. İnternet alalım diye başvuru yaptık. Alt yapı mevcut ama port(kapasite) dolu diyorlar. Örneğin eve gelen telefon kablosu var. Daha önceden buraya internet alınmış. Apartta boş daireler var. Portun boş olduğunu tahmin ediyorum. Uzaktan eğitim önümüzdeki aylarda gelirse diye tahattsüz bir şey bakalım dedik. Yapan bi iki firma var zaten. Onlardan da sadece milenicom port sorgulayıp tahattsüz internet hizmeti veriyor.

Ben aradığımda özellikle fiziksel bi kontrol olup olmadığını sordum. Yani ekipler gelip binayı kontrol edecek mi diye sorduğumda evet dediler.

Ama bugün 10. Gün sadece sistemden bi kontrol sağladıklarını düşüyorum.

(derslerinin yarısı online bi kısmını telefondan halletmiş fakat böyle devam edemez)

Her gün telesekreter arayıp şimdilik port mevcut değil diyerek kapatıyormuş.

Bu port mevzusunu nasıl çözebilirim.

Siz böyle bi sorunla karşılaştığınız da ne yapmıştınız.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Genel merkeze giderek şansını denemek zorunda. Türk Telekom port vermezse kimse bi şey yapamaz maalesef.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Mekan neresi?

Air fiber internet diye bir olay var. İsmine aldanmayın, antenlerle çatılardan almak üzere koca bir ağ kuruyorlar. İnternet servis sağlayıcınız telekom değil, yerel bir firma oluyor.

Bizim burda captain net, speed net adında 2 tane firma var mesela.. Alt yapı olmadığı için son 3 yıldır kullanıyoruz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Tokcan

Başka kullanan varsa bir modem alınıp ortak kullanılabilir. En son çare superbox tarzı cihazlar kullanılabilir. @Emre Şimşek'in dediği şekilde çatıya kurulan antenlerle alınan yerel internet sağlayıcıları varsa onlarla görüşülebilir.

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Yerel internetlerle ilgili bilgim var, onları da bilirsiniz alıcıları çok pahalı fakat onu bir şekilde çözebilirsem ikinci alternatif olarak düşünüyoruz

Genel merkeze giderek şansını denemek zorunda. Türk Telekom port vermezse kimse bi şey yapamaz maalesef.
Onu söyleyeyim gitsin bi görüşsün. Benim evde gördüğüm eve telefon kablosu geliyor.kabloyu takip ettim porta bağlı Ama sistemde dolu görünüyor. Onu çözdürebilirse bir şekilde halledilir sonrası.
Cep telefonuna internet paketi alıp devam edemezmi ?
Online eğitim olmasa problem değil diyor. Dersleri bir kere izlemesini geçtim tekrar durumunda tekrar tekrar açılırsa sonu gelmez.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Burak Tokcan yazdı:

Başka kullanan varsa bir modem alınıp ortak kullanılabilir. En son çare superbox tarzı cihazlar kullanılabilir. @Emre Şimşek'in dediği şekilde çatıya kurulan antenlerle alınan yerel internet sağlayıcıları varsa onlarla görüşülebilir.

Şu anda oturduğum evde internet yok geçen sene 160 tl idi superbox sınırsız 20 mb. bu sene 600 tl olmuş :) 100 gb sınırlı olanı da 300 tl. 15 dk önce görüştüm 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Şu anda oturduğum evde internet yok geçen sene 160 tl idi superbox sınırsız 20 mb. bu sene 600 tl olmuş [emoji4] 100 gb sınırlı olanı da 300 tl. 15 dk önce görüştüm 
Evet box şuanda imkansız. Telefona internet alsa daha uyguna gelir. Tt ile görüştüm resmen tekelleşmenin sorununu gördüm. Adam diyor ki port açarım ama 2 sene bağlarım 140 lira tivibu vs satarım. Diyorum ki siz internet sağlayıcısı altyapısınız bana portu açın başka yerden alayım yok hayır diyor. Bakalım neler yapacağız. Araştırma içindeyim.
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Görkem Karakaş yazdı:
Fatih Evcin yazdı:
Şu anda oturduğum evde internet yok geçen sene 160 tl idi superbox sınırsız 20 mb. bu sene 600 tl olmuş emoji4.png 100 gb sınırlı olanı da 300 tl. 15 dk önce görüştüm 

Evet box şuanda imkansız. Telefona internet alsa daha uyguna gelir. Tt ile görüştüm resmen tekelleşmenin sorununu gördüm. Adam diyor ki port açarım ama 2 sene bağlarım 140 lira tivibu vs satarım. Diyorum ki siz internet sağlayıcısı altyapısınız bana portu açın başka yerden alayım yok hayır diyor. Bakalım neler yapacağız. Araştırma içindeyim.

sen yine iyisin , ben görüşecek bir muhatap da bulamadım :D 

Yorum bağlantısı
Rifat Berber

Benzer bir sorunda boş port gelip gelmediğini sorgulamak için aşağıdaki adres kullanılabiliyor. Bizim orada aynı sıkıntı vardı, komşulardan birisi internet hattını kapatınca vs buradaki sistemden sorgulayarak hat var mı yok mu varsa kaç mb hız veriliyor görebiliyorduk.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/internet/sayfalar/kapsama-haritasi.aspx

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Görkem Karakaş yazdı:
Fatih Evcin yazdı:
Şu anda oturduğum evde internet yok geçen sene 160 tl idi superbox sınırsız 20 mb. bu sene 600 tl olmuş emoji4.png 100 gb sınırlı olanı da 300 tl. 15 dk önce görüştüm 

bölge öğrenci apart bölgesi mi?

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)

Hocam biraz tuzlu ama 150gb 150 lira vodafone den almışlar gayet de güzel çekiyor. Kutu gibi bir şey. Elektrik varsa internet te var. Süper bir şey.. Bilginize..

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
bölge öğrenci apart bölgesi mi?
Evet çağlar abi
Hocam biraz tuzlu ama 150gb 150 lira vodafone den almışlar gayet de güzel çekiyor. Kutu gibi bir şey. Elektrik varsa internet te var. Süper bir şey.. Bilginize..
Çok dalgalı bi muhabbet o konuşulduğu kadar sağlıklı bi bağlantı değil o :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Görkem Karakaş yazdı:

Evet çağlar abiÇok dalgalı bi muhabbet o konuşulduğu kadar sağlıklı bi bağlantı değil o :)

fırsatı keşfetmiş bölgedekiler,

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Görkem Karakaş yazdı:

Evet çağlar abiÇok dalgalı bi muhabbet o konuşulduğu kadar sağlıklı bi bağlantı değil o :)

Görkem hocam kayınço aldı valla gayet memnun. 2 ev kullandığı için böyle bir sistem tercih etti.  ben de yazın 2 ay kullandım. 150gb bittiğinde interneti kesmesi dışında sıkıntı yok diyebilirim..

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Görkem hocam kayınço aldı valla gayet memnun. 2 ev kullandığı için böyle bir sistem tercih etti.  ben de yazın 2 ay kullandım. 150gb bittiğinde interneti kesmesi dışında sıkıntı yok diyebilirim..
Valla öğrenci işi. Öğrenciden ziyade günümüz kullanımında kota olayı çok saçma.
Online eğitim. Youtube kullanımı hem ders takviyesi hemde her şeyle ilgili. Netflix vs derken video içerikleriyle beraber kotalı İnternet imkansız.
Onun dışında benim bildiğim yaşanılan yere göre çok değişken aynı telefon interneti gibi sonuçta. O baz istasyonu rahatsa kullanım iyi olur. Değilse iki ileri bi geri.
Bakalım şimdi konu komşuya soracağım dedi. Şimdilik geçici bi çözüm üretmeye çalışıyor yine de port meselesini de takip edecek.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

port olayını şikayetvar dan twitten ordan burdan bir yazın , bence burada bilinçli haksız kazanç iiçin yol açmış yöredeki

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Çağlar Bayur yazdı:

port olayını şikayetvar dan twitten ordan burdan bir yazın , bence burada bilinçli haksız kazanç iiçin yol açmış yöredeki

En etkili yöntem genel müdüre, şirketin ceosuna falan musallat olmak:) denendi çalışıyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Telekom portu yoksa kablotv var mı diye bakabilirsiniz kablonet fiyatları da uygundur kullandığın kadar öde gibi de bir paket vardı

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Telekom portu yoksa kablotv var mı diye bakabilirsiniz kablonet fiyatları da uygundur kullandığın kadar öde gibi de bir paket vardı
Hiç bakmamıştım şimdi inceledim. Numara bıraktık bakalım arasınlar görüşeceğim çok teşekkür ederim Çiğdem Hanım
Şikayetvara yazayım.
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Bulunduğu yerde wifi on edemeli antenli internet veren var mı?Varsa anten masrafı olur başta .Genellikle mikrotik ubnt vs.5ghz alıcılar kullanılıyor 2.el bulabilirsiniz ucuza mal olur 

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Bulunduğu yerde wifi on edemeli antenli internet veren var mı?Varsa anten masrafı olur başta .Genellikle mikrotik ubnt vs.5ghz alıcılar kullanılıyor 2.el bulabilirsiniz ucuza mal olur 
Evet var. Araştırdık. Sıfır olarak 800 ü buluyor. Ama bizim memlekette aile dostumuzda bu işi yaptığı için dediğiniz gibi ikinci el olarak alternatif düşünüyoruz. Teşekkürler
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Görkem Karakaş yazdı:

Evet arkadaşlar. Çok can sıkıcı bi durumun içindeyim. Bizim birader üniversite öğrencisi. Apart tuttuk, tutarken internet hizmeti var dendi apartta sonrasında tartışmalar yaşanmış internet hizmeti kaldırılmış.( Sözleşmede olmadığı için üstüne durmadık) Bu çok problem değil. İnternet alalım diye başvuru yaptık. Alt yapı mevcut ama port(kapasite) dolu diyorlar. Örneğin eve gelen telefon kablosu var. Daha önceden buraya internet alınmış. Apartta boş daireler var. Portun boş olduğunu tahmin ediyorum. Uzaktan eğitim önümüzdeki aylarda gelirse diye tahattsüz bir şey bakalım dedik. Yapan bi iki firma var zaten. Onlardan da sadece milenicom port sorgulayıp tahattsüz internet hizmeti veriyor.

Ben aradığımda özellikle fiziksel bi kontrol olup olmadığını sordum. Yani ekipler gelip binayı kontrol edecek mi diye sorduğumda evet dediler.

Ama bugün 10. Gün sadece sistemden bi kontrol sağladıklarını düşüyorum.

(derslerinin yarısı online bi kısmını telefondan halletmiş fakat böyle devam edemez)

Her gün telesekreter arayıp şimdilik port mevcut değil diyerek kapatıyormuş.

Bu port mevzusunu nasıl çözebilirim.

Siz böyle bi sorunla karşılaştığınız da ne yapmıştınız.

Hacı kablo çekecek interneti olan yerden veya modem yakınsa wifiden bağlanacak aylık ücret ödeyip. Transportlar da var işe yarar. Port mevzusunda internet sağlayıcıyla görüşmek şart lakin çözüme ulaşılacağını sanmam. Apartın yaptığına karşı siz de kablo çekin bence madem öyle al sana böyle hesabı. Ben olsam yapardım gerekiyorsa kavga gürültü koparır alırdım o interneti.

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Hacı kablo çekecek interneti olan yerden veya modem yakınsa wifiden bağlanacak aylık ücret ödeyip. Transportlar da var işe yarar. Port mevzusunda internet sağlayıcıyla görüşmek şart lakin çözüme ulaşılacağını sanmam. Apartın yaptığına karşı siz de kablo çekin bence madem öyle al sana böyle hesabı. Ben olsam yapardım gerekiyorsa kavga gürültü koparır alırdım o interneti.
O mevzuya geldi olay kavga dövüş şuan. Çözüyor gibiyiz
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...