İçeriğe Yönlendir

Astra H 1.3 Dizel Motor Yıkama

Murat Ekinci

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya
Murat Ekinci yazdı:

Fatih bey kimsenin görmesinden ziyade benim o halini görmem yetiyor, daha önce ben de corsa b ve corsa c motoru yıkadım sorun yaşamadım ama sanırım astra h daha  fazla donanıma sahip olduğu için bütün uyarılar için ayrı ayrı sensör bulunuyor sensör  çok olunca haliyle hata olasılığı daha fazla oluyor.

Kulakları çınlasın bir arkadaşım var. Motoru pis görmedim. Görmekte imkansız. Her zaman elinde bez biryerleri siler. Hatta derki arabaya su tutulmaz, gazlı bezle silinir. Hayranım temizliğine. Sizde baya titizsiniz. İçinize sinmiyor kirli olunca. Aslında astrayada birşey olmazdıda. Sizdeki şansa denk gelmiş. Bildiğin tazyikli suyu basardım motora. Abi yıkasanda iki gün sonra aynı. Kapalı garajda olsa, yaptığın emek uzun süre gider. Yolda nekadar toz varsa hepsi araca geliyor. Hatta şu aralar motor içinde yumurta buluyorum. Kim getiriyor, nereden geliyor anlamış değilim. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Eskiden yıkardım. Basınçlı sıcak su gördüm mü hiç dayanamazdım. Uzun zamandır yıkamıyorum. Geçen hafta 3 kez denk geldi sıcak su, arabayı yıkadım sadece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Soketleri yağsız kontak sprey ile temizleyin, su itici özelliği var yağ olmadığı için de toz tutmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

opelin motorunu yıkadınız hemi. çekişte düşme yoksa gazlayın kurur yakında sıcaktan motor ısınınca zaten alev gibi oluyordur kaputun içi

arıza tesadüf denk gelmiş olabilirmi ? 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Biz deniz motorunu bile yıkamayız. Hatta benim arabanın motorunda yılların yağ terlemesi vb var. Korozyondan koruyor mis gibi. Akşama fotoğrafını çeker atarım bildiğiniz leş :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Ali Gök yazdı:

opelin motorunu yıkadınız hemi. çekişte düşme yoksa gazlayın kurur yakında sıcaktan motor ısınınca zaten alev gibi oluyordur kaputun içi

arıza tesadüf denk gelmiş olabilirmi ? 

Sanırım bi 10 gün oldu motor ikaz lambası halen yanıyor biraz daha kullanıp ustama tekrar sildireceğim uyarıları cihaza bağlayıp, arızalar yıkamadan önce yoktu yıkadıktan bir iki gün sonra çıkmaya başladı ve bilgisayardan bakıldığında uyarıların hepsi açık devre uyarısı idi buda yıkama sonucu olduğunu gösteriyor sanırım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...