İçeriğe Yönlendir

Hâkimden Trafik Magandasına İndirim Yok

Ercüment Yıldırım

Recommended Posts

Ercüment Yıldırım

Selam herkese,

Biraz önce okuduğum haberi paylaşmak istedim. Hep sinir olurum yolda hem kurala uymayıp hem de kavga çıkartan tiplere.

Haber de buna benzer bir olayla ilgili. Yol verme kavgasında bıçaklama olmuş ve hakim çok güzel ders vermiş.

İstemeden oldu diyerek savunma yapan sanığa tokat gibi cevap gelmiş "pişman olduğunu sanmıyorum".

İnşallah bu başlangıç olur ve bunun gibilere en yüksekten cezalar verilir.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/hakimden-trafik-magandasina-indirim-yok-ders-olsun-41917455

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Olay anında orada bulunsak, belki gerçekten de tahrik var, bunu bilemeyiz hiç bir zaman öğrenemeyeceğiz ama habere şöyle karşıdan baktıktan sonra, yüreğimin yağı eridi demekle yetinmek istiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Haklı tahrik bile olsa bir insanı sana zarar vermiyorsa bicaklamamalisin. Ya karşıdaki kişinin bakmakla yükümlü olduğu insanlar varsa ne olacak. Ya da karşımızdakine bıçakla giderken adam çekse silahı indirse bizi çocuğumuz çocuğumuz eşimiz dostumuz ne olacak. Maalesef stres seviyemiz gereksiz çok artmış durumda ve artık stresi yönetemiyoruz. Allah yaratıcı hepimize akıl fikir sabır versin.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Hacı Şenyurt yazdı:

Haklı tahrik bile olsa bir insanı sana zarar vermiyorsa bicaklamamalisin. Ya karşıdaki kişinin bakmakla yükümlü olduğu insanlar varsa ne olacak. Ya da karşımızdakine bıçakla giderken adam çekse silahı indirse bizi çocuğumuz çocuğumuz eşimiz dostumuz ne olacak. Maalesef stres seviyemiz gereksiz çok artmış durumda ve artık stresi yönetemiyoruz. Allah yaratıcı hepimize akıl fikir sabır versin.

Amin

Söylediğin gibi hocam karşı tarafa ne kadar zarar vereceğimizin sınırı yok. Allah korusun ölüm de olabilir kalıcı sakatlık ta. Vicdan ve biraz düşünce varsa zaten bu tarz davranışlara yeltenmek zor. Trafikte normalde olduğundan daha çabuk ve daha fazla sinirleniyor insan. Biz kendimizi frenlesek karşıdakinin ne mal olduğu veya ne halt ettiği çok önemli olmuyor.

Ben artık yolda çok ciddi kaza oluşmayacak durum dışında karşıdakine kendi içinden bir iki şey saydırıp bırakıyorum. Günlük trafikteki ... sayısı 23 oldu filan diye geçiştirmeye çalışıyorum. Yoksa her gün kavga edecek durum oluşur.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Sigara alkol tu kaka buzlama olmadan olmayacak ama uçaksavar ile adam tarayan sağa sola sıka sıka giden hatta devlet kanalında pala ile kafa koparan diziler serbest.
Kasıtlı asimile diyorum.... Güzel sonuçlar almaya başladılar.

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Hamit inan yazdı:

Sigara alkol tu kaka buzlama olmadan olmayacak ama uçaksavar ile adam tarayan sağa sola sıka sıka giden hatta devlet kanalında pala ile kafa koparan diziler serbest.

Haklı olmakla birlikte, alkol hafife alınacak bir konu değil maalesef. Trafik olaylarının yarısından fazlasında sebep alkoldür belki de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Az bile.

Dünde şişli cevahirin orada taksici müşteri seçtiği için belgeleri iptal edilmiş , ama bence çok çok az bu cezalar , tamamen trafikten men edilmeli + o şoför efendinin de bir daha hiç bir şartta taksicilik yaptırılmaması lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Ahmet Caliskan yazdı:

Haklı olmakla birlikte, alkol hafife alınacak bir konu değil maalesef. Trafik olaylarının yarısından fazlasında sebep alkoldür belki de.

Tabiki. Fakat şiddet kasıtlı olarak pompalanıyor gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Olması gereken bile bize olağanüstü geliyorsa daha çok yol gitmek gerekiyor. 

Sadece alkol değil uyuşturucu kullanımı da had safhada, acilen trafik denetimlerinin uyuşturucu kontrolü için de arttırılması lazım. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ
Hamit inan yazdı:

Kimler güzel sonuç almaya başladı? Öznesi belli değil cümlenin. 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Arabada insan yaralayabilecek bıçağın ne işi var. Arabadan niye iniyorsun, inerken bıçağı niye yanına alıyorsun.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

1970 lerde ,( bana anlatılanlara göre ) daha medeni bir ülkeymişiz, yıldan yıla medeniyette ilerleyeceğimize geriliyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Ahmet Hasan Şendağ yazdı:

Kimler güzel sonuç almaya başladı? Öznesi belli değil cümlenin. 

Asimile etmeye çalışanlar (gizli özne)

ÜSt mahkeme beraat verir, onu da takip etmek lazım, o kadar içiniz soğumasın.
adamı bıçaklamış, suçsuzum diyor birde...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erhan Doruk yazdı:

1970 lerde ,( bana anlatılanlara göre ) daha medeni bir ülkeymişiz, yıldan yıla medeniyette ilerleyeceğimize geriliyoruz.

Sebebi çok. 

Önce stresi artıran sebepler ortadan kalkmalı.. 

Sonra cezalar gerektiği gibi olmalı.. 

Ne denek istemeden bıçakladım. 

Bir başka hakim çıkıp.. adam ölmemiş işte.. Ne uğraşıyoruz diyip koşullu salıverebilir.. 

Furkan Avcı yazdı:

ÜSt mahkeme beraat verir, onu da takip etmek lazım, o kadar içiniz soğumasın.

Aynen.. bunlar olduğu sürece, bıçaklanan adam da bıçaksız gezmemeye başlar.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Önce stresi artıran sebepler ortadan kalkmalı.. 

Daha iyi bir araba, daha iyi bir ev, daha iyi bir telefon...... Daha daha daha çok para... Daha lüks bir hayat... Gerekirse çal, çırp, vur kır parçala elde et. Önce ben de...

Mehmet Ozyurek yazdı:

Aynen.. bunlar olduğu sürece, bıçaklanan adam da bıçaksız gezmemeye başlar.. 

İç savaş ve kargaşa ülkede böyle başlıyor işte. Bir zaman sonra cezaevi sistemi peşinden adliye peşinden kolluk kuvvetleri iflas edecek. Sonra kimin kime gücü yeterse. Irak misali, Suriye misali, Afganistan misali

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir başka hakim çıkıp.. adam ölmemiş işte.. Ne uğraşıyoruz diyip koşullu salıverebilir.. 

Onu diyen hakimin başına gelir inşallah.

İstanbul adliyesinin orada aynı taksiye binmeye çalışan bir avukat ile hakim tartışmış, Avukat hakimi darp ederek taksiye binmiş hakime git beni şikayet et demiş diye bir haber okumuştum.

Hakimler kendilerini mağdurun/maktulün yerine koyarak karar verse kimse suç işleyemez. Gerçi kanun yapıcıların kendilerini mağdurun/maktulün yerine koyarak kanun hazırlaması lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Murat Öngür yazdı:

Az bile.

Dünde şişli cevahirin orada taksici müşteri seçtiği için belgeleri iptal edilmiş , ama bence çok çok az bu cezalar , tamamen trafikten men edilmeli + o şoför efendinin de bir daha hiç bir şartta taksicilik yaptırılmaması lazım.

bu haberleri görünce içimin yağları eriyor. Burada taksici arkadaş varsa hiçte kusura bakmasın az bile cezaları.

defalarca 4 5 km yolu gecenin bir yarısı yürümüşlüğüm var bunun gibiler yüzünden

Mehmet Ozyurek yazdı:

Abi eski işyerinde birine otobüs şoförü saldırdı. kadın apar topar camları kapatırken saçına asılmış koparmış biraz o sinirle arabayı tekmelemiş ... herif

Mahkemeye verdiler adam tespit edildi filan. Davaya bakan hakime olunca bir ümitlendiler adama olması gerekeni verir diye kadın demez mi bir şeyin yok işte burdasın dövmemiş etmemiş.

Adamı beraat ettirmiş. Ne olacaktı acaba öldürecekmiydi ya da başka şeyler o zaman mı ceza verilmeli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Arabasında bıçak taşıyan birisi zaten direk olarak itlaf edilmesi gerekir. Bu tip adamların toplum içinde olmaması doğru olandır. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ercüment Yıldırım yazdı:

bu haberleri görünce içimin yağları eriyor. Burada taksici arkadaş varsa hiçte kusura bakmasın az bile cezaları.

defalarca 4 5 km yolu gecenin bir yarısı yürümüşlüğüm var bunun gibiler yüzünden

Abi eski işyerinde birine otobüs şoförü saldırdı. kadın apar topar camları kapatırken saçına asılmış koparmış biraz o sinirle arabayı tekmelemiş ... herif

Mahkemeye verdiler adam tespit edildi filan. Davaya bakan hakime olunca bir ümitlendiler adama olması gerekeni verir diye kadın demez mi bir şeyin yok işte burdasın dövmemiş etmemiş.

Adamı beraat ettirmiş. Ne olacaktı acaba öldürecekmiydi ya da başka şeyler o zaman mı ceza verilmeli

aynen az bile tamamen ya men edilecekler ya da çift haneli rakamlar ile cezalar yazılacakki odun olanlar yontulsun

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Hamit inan yazdı:

Daha iyi bir araba, daha iyi bir ev, daha iyi bir telefon...... Daha daha daha çok para... Daha lüks bir hayat... Gerekirse çal, çırp, vur kır parçala elde et. Önce ben de...

İç savaş ve kargaşa ülkede böyle başlıyor işte. Bir zaman sonra cezaevi sistemi peşinden adliye peşinden kolluk kuvvetleri iflas edecek. Sonra kimin kime gücü yeterse. Irak misali, Suriye misali, Afganistan misali

Yavaş.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

adaleti kendin imkanınla sağlata sağlata adam gidip diğer arabadikine saplar hale geldi.... eskiden cebinde çakı bulurlar ise, parmak testi yaparlardı (üst arama tarama serbestti) siyah gömlek giyip yırtamazdı kimse, hakimi tebrik ediyorum , umarım görev yeri geceyarısı değiştirilmez

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Önder Özcan yazdı:

Yavaş.

Yavaş yavaş abim :) Soğuk suya atılan kurbağa misali.

2002 de nufus 65 milyon, 2018 de 82 milyon.  Nufus %26 artar iken suç %430 artmış.  Ve bu bilgi son 3 yılı kapsamıyor.

snecsn0.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Hamit inan yazdı:

suç %430 artmış.  Ve bu bilgi son 3 yılı kapsamıyor.

iyi tarafından bakmalı bu suçların yarısını 5 milyonluk düzensiz sığınmacılar  yapmış (kaynak bakanlık) son 3 yılın.

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Çağlar Bayur yazdı:

iyi tarafından bakmalı bu suçların yarısını 5 milyonluk düzensiz sığınmacılar  yapmış (kaynak bakanlık) son 3 yılın

Avrupa rahat uyuyorsa bunu bize borçlu ;)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...