İçeriğe Yönlendir

Hâkimden Trafik Magandasına İndirim Yok

Ercüment Yıldırım

Recommended Posts

Muhammet Ali Deli

Tek tük oluyor böyle şeyler.. Olayı tam olarak bilmediğimiz için karşıdaki ne dedi de bıçakladı bilemem. Tabi her ne olursa olsun bıçaklama olayı yanlış ayrı konu. 

İlginç olan şey trafikte yandaki araca sıkan adamlar var bunlar nasıl serbest kalıyor anlamıyorum..

Kararlar sabit olmalı.. Herkese uygulanmalı.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Hamit inan yazdı:

Yavaş yavaş abim :) Soğuk suya atılan kurbağa misali.

2002 de nufus 65 milyon, 2018 de 82 milyon.  Nufus %26 artar iken suç %430 artmış.  Ve bu bilgi son 3 yılı kapsamıyor.

snecsn0.jpg

Bence biraz zenginleşmeyle alakalı. Verilen tarih siyasi ama insanların ne oldum delisi olması da oradan başlıyor.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Nihat Palolu yazdı:

insanların ne oldum delisi olması

Verdiğim olay konuyla ilgili yani suç alanı. Birde diğer boyutları var mesala boşanma oranları daha da dehşet boyutta 2017 de evlenen iki kişiden birisi ilk bir sene içinde boşanmış. Resmi kürtaj sayısı 30k iken 500k lari geçmiş. V.s.

Siyaseti ve siyasetcileri ayirmam ve pek sevmem. Birey olarak ise ulkemin insanı olsun vatansever namuslu olsun gerisi onun görüşü der saygı duyar değer veririm.

Buradaki olay sağcısı solsucu  ateisti, müslümanı kadınını erkeği genci yaşlısı değil tümden toplum bireylerinin etkilenmesi.  Kısaca sosyal mühendislik ve psikolojik harp. Toplumu kıvama getirmek. Vamik David volkan ismini ciddi bir şekilde araştırın!

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Irk olarak genel anlamda araç kullanma konusunda meraklı ve yetenekliyiz. Ancak bu konuda yeteneği kısıtlı olanlarda (aslında meraksız) var. Birde kuralcı olanlar. Herkesi kendi gibi olsun isteyenler 50 km lik yolda 50 ile gideni kornalıyabiliyor. Kırmızı ışıkta bekliyoruz diye fırça yemeyen yoktur herhalde. Yol boş geçsene kardeşim. :)) Özellikle son dönemde tahammülsüz bir toplum olduk.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Hamit inan yazdı:

Verdiğim olay konuyla ilgili yani suç alanı. Birde diğer boyutları var mesala boşanma oranları daha da dehşet boyutta 2017 de evlenen iki kişiden birisi ilk bir sene içinde boşanmış. Resmi kürtaj sayısı 30k iken 500k lari geçmiş. V.s.

Siyaseti ve siyasetcileri ayirmam ve pek sevmem. Birey olarak ise ulkemin insanı olsun vatansever namuslu olsun gerisi onun görüşü der saygı duyar değer veririm.

Buradaki olay sağcısı solsucu  ateisti, müslümanı kadınını erkeği genci yaşlısı değil tümden toplum bireylerinin etkilenmesi.  Kısaca sosyal mühendislik ve psikolojik harp. Toplumu kıvama getirmek. Vamik David volkan ismini ciddi bir şekilde araştırın!

Siyaset konuşmuyoruz hiç hoşlanmam zaten. Sadece şunu merak ediyorum. Tablo neden 2002’den sonrasını almış?

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Nihat Palolu yazdı:

2002’den sonrasını almış

Verileri merak edip araştırdığımda denk geldiğim bir tablo. Son 10-15 yılla ilgilendiğim için daha ötesine bakma gereği duymadım. Sonuç olarak bazı şeylerin iyiye değil çok daha yüksek bir hızla kötüye gittiği kesin.

Yorumu yazdıktan sonra bende merak ettim ve yeniden baktım. Bulabildiğim en eski liste 

iuo9762.png

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...