İçeriğe Yönlendir

Motorin ve Benzinde Fiyat Değişimleri

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür
Erkut Uysal yazdı:

Kim yapıyor abi bu zamları... Kendi kendine bu kadar artmış olması mümkün değil...  

meclıs cumhurbaskanına kayıtsız şartsız otomotiv ve akaryakıt daki vergilere istediği oranda istediği zaman zam yapma yetkisi verdi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan
Fatih Evcin yazdı:

Sanırım bu birinci artış, daha arka arkaya 3-4 zam daha olacağı bilgisi dolanıyor ortalıkta.

Fatih beyin dediği gibi bugün benzinciye uğradım pompacı iyi bir zam bekliyoruz abi dedi. Arkadan 2. ve 3. zammı bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Binlerce kelime döksek dahi değişen bir şey yine olmayacak, a-lı-şa-ca-ğız :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zam hep vardı, halı altına süpürüldü, şimdi halı bitti, süpürülen tozlar da geri çıkacak bir gün , an olarak mazot 22 TL olmalı en az

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Akaryakıt zam muhabbetleri Türkiye şartlarında babadan oğula geçti, torununa da geçecek. Boşuna çenemizi yoruyoruz.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Şimdi fulledim geldim, sıra vardı.

Yorum bağlantısı
Emre Demir
(düzenlendi)

ötv den karşılanan fark bitti sanırım , benzin 11 , motorin 10 , gaz 9 olacak gibi gibi

tarihinde Emre Demir tarafından düzenlendi
.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Eren Gökmen yazdı:

Avrupada da benzine yaklasik 15-20 cent/euro kadar zam geldi. Brent petrol eylulun 20si gibi 73dolar civari iken simdi 85 dolar yukseldi.

Tahminimce benzin fiyatlari kisa donemde toplamda 1,5 - 2 tl kadar artacaktir

Avrupada da yükselincesorun yok mudur?

Sıkıntı bu un yetkisi neden yetkili kurumda değil de cumhurbaşkanına devrediliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
(düzenlendi)

Reisin en sevdiği şarkı buymuş beyler. 

Benzinciler de sevinmesin ÖTV karşılaması sıfırlanmış. Benzinde de bundan sonra gelen zamların hepsi pompaya yansıyacak. 

Uçuyoruz. Hamdolsun. :D

tarihinde Muhammet Ali Deli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Göktürk yazdı:

Sıkıntı bu un yetkisi neden yetkili kurumda değil de cumhurbaşkanına devrediliyor.

İki iş olması diye.. :)

Reis kurum müdürüne veya bakanına söyleyecek. Bakan zammı teklif edecek, reis onaylayacak.. 

Ne gerek var :)

• Beğen 2
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

İki iş olması diye.. :)

Reis kurum müdürüne veya bakanına söyleyecek. Bakan zammı teklif edecek, reis onaylayacak.. 

Ne gerek var :)

doğru yahu acaip ikna oluyorum bugünlerde nedense

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Öngür yazdı:

çıkar artık bi kaç kişi ben hep 50 TL lik alıyorum diye

Ben 😁 50 TL ile 150km gidiyorum 😁

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben 😁 50 TL ile 150km gidiyorum 😁

bursaya?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

bursaya?

Ali’nin yüzünden fazla yaktık. Adam 190 boyunda. Araba sağa yattı. Hatta sağ ön ağır olunca sol arka saldı virajda yanladık. Radyoyu kapatacağıma ali’yi benzinlikte bıraksaydım hedef tutuyordu 😁 (şaka)

Alilerden bursa 237x2 km. Git gel 16lt yaktı. 125’e gidip gelmişiz. 80 ile ama 😁

Çağlar Bayur yazdı:

bursaya?

Yav ben de hesap yapıyorum. Pardon abi. 50₺ ile Çekmece bursa arasını 6 kere gidiyon. Benimki de laf 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Mehmet Göktürk yazdı:

Yanlis anlamayin hocam. Objektif bakiyorum konuya.  petrol denilen malin gelis fiyati dolar ustunden. Yapilan zam keyfi değil. Petrol fiyati artti. Bizde de dolar yuksek zaten. Avrupadaki fiyat artisa dayanarak Turkiyede olacak muhtemel artisi tahmin ettim sadece. Yetki konusu ayri mesele. Ben yetki vermedim. Verenlere sormak lazim...

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Benim öngörüm benzin mazot lpg hepsi tek fiyatta buluşacak. Buluştukları rakam da 10 tl. Bilen bilir belki, çok eskiden sabahları dörtlü yakıp protesto ediyorduk. Hepimiz aynı anda aynı saatte. Bir süre sonra bazı kişilere trafik cezası geldi. Siyasi yönü olan birisi değilim polemiğe de girmem ama; durum pek iç açıcı değil !

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
zam hep vardı, halı altına süpürüldü, şimdi halı bitti, süpürülen tozlar da geri çıkacak bir gün , an olarak mazot 22 TL olmalı en az

Bu forumda benzin olsun LPG olsun dolar Euro olsun ileriye dönük fiyat telaffuzu yapmayın artık. Dua yerine geçiyor sanki. Ne dediyseniz o gerçekleşiyor be kardeşim. [emoji3][emoji3]

[emoji2186][emoji605][emoji605]
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Serhat Işık yazdı:

Bu forumda benzin olsun LPG olsun dolar Euro olsun ileriye dönük fiyat telaffuzu yapmayın artık. Dua yerine geçiyor sanki. Ne dediyseniz o gerçekleşiyor be kardeşim. emoji3.pngemoji3.png

Mutabık olduğumuz başka bir konuda forum ahalisi olarak sürekli söylensek işe yarar mı acep? :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Eren Gökmen yazdı:

Yanlis anlamayin hocam. Objektif bakiyorum konuya.  petrol denilen malin gelis fiyati dolar ustunden. Yapilan zam keyfi değil. Petrol fiyati artti. Bizde de dolar yuksek zaten. Avrupadaki fiyat artisa dayanarak Turkiyede olacak muhtemel artisi tahmin ettim sadece. Yetki konusu ayri mesele. Ben yetki vermedim. Verenlere sormak lazim...

Tamam canım öyle tabi. Ama bir aile bütçesindeki elektrik gaz benzin bu gibi şeylerin oranı avrupa ile kıyas kabul etmez bizde yüksek. Mesele orda. Çok kazanan durumu iyi olanlar için çok etkilemez. Ticarileri de etkilemez müşteriye pas geçerler. Köküne kadar basarlar yine gaza.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Araba sağa yattı. Hatta sağ ön ağır olunca sol arka saldı virajda yanladık

ispatlı videolu , doğrudur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

ihtiya%C3%A7lar-hiyerar%C5%9Fisi.jpg

Maslov un primidi bu.  Bilmiyorum, kesin bir yerlerde vardır. Bir şeyi ilk söyleyecek kadar zeki değilim.

İhtiyaçlar sıralaması, bir basamağı halletmeden diğer basamağa geçemezsin diyor.

Ben ise burada şunu diyorum, bir kişiye yada topluma hangi basamakta ise oradan ödül yada ceza vermelisin ki "ayık" kalsın. Fizyolojik seviyede olan bir kişiye "senin kitabını elinden alırım diyerek ceza veremezsin. O kişiye demokrasi ve fikir özgürlüğü üzerinden ödül versen dahi bir anlam ifade etmez.

Toplumda böyledir ve fizyolojik basamakta olan toplumları açlık "ayıktırır".

• Beğen 12
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Muhittin Kaplan yazdı:

ihtiya%C3%A7lar-hiyerar%C5%9Fisi.jpg

Maslov un primidi bu.  Bilmiyorum, kesin bir yerlerde vardır. Bir şeyi ilk söyleyecek kadar zeki değilim.

İhtiyaçlar sıralaması, bir basamağı halletmeden diğer basamağa geçemezsin diyor.

Ben ise burada şunu diyorum, bir kişiye yada topluma hangi basamakta ise oradan ödül yada ceza vermelisin ki "ayık" kalsın. Fizyolojik seviyede olan bir kişiye "senin kitabını elinden alırım diyerek ceza veremezsin. O kişiye demokrasi ve fikir özgürlüğü üzerinden ödül versen dahi bir anlam ifade etmez.

Toplumda böyledir ve fizyolojik basamakta olan toplumları açlık "ayıktırır".

Fizyolojiyi bi aşabilsek :)

• Mutlu 3
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Fizyolojiyi bi aşabilsek [emoji4]
Toplumdaki dedeler ve anneanneler fakülte mezunu olduğunda olacak. O zaman kasisler kalkacak, kaldırım yükseklikleri düşecek.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Mehmet Göktürk yazdı:

Tamam canım öyle tabi. Ama bir aile bütçesindeki elektrik gaz benzin bu gibi şeylerin oranı avrupa ile kıyas kabul etmez bizde yüksek. Mesele orda. Çok kazanan durumu iyi olanlar için çok etkilemez. Ticarileri de etkilemez müşteriye pas geçerler. Köküne kadar basarlar yine gaza.

Problem ekonominin kotu olmasi hocam. Disa bagimlilik... Dolarin dusmesi lazim ki bir şeyler ucuzlasin. Bu da su anki durumda pek mumkun degil. 

Sirf benzini ele alirsak gercekten avrupanin en ucuz benzini Turkiyede ama gelir oranina bakarsak (ki asil olan bu) en pahali benzin Turkiyede

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Eren Gökmen yazdı:

Dolarin dusmesi lazim ki bir şeyler ucuzlasin.

Dolar yüksek değil ki.. 

Bakınız Eur Usd grafiği

eurusd.thumb.png.e5e47815baaa7f883571e8f20c461ed9.png

Bu da TRUSD grafiği

tryusd.png.a88ce9e130f9e84921968b3fb17a85b5.png

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...