İçeriğe Yönlendir

Motorin ve Benzinde Fiyat Değişimleri

Murat Öngür

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Istanbul’da da daha ucuz. Bizim burada 8.16 benzin, 8. 17 Mazot. katkılı alınırsa 8.19 hatta. İl bazında rafineri uzaklığına göre değişiyor fiyatlar. 

Aynen. Şu an gökçeada’da mazot 8,37 benzin 8,33 yazmışlar. Alanya’da 8,15 civarı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Tr şahlanıyor çok şükür hamd olsun. Uçuyoruz bu gidişle g 20 den bile çıkarız 

Ama ver mehteri gitsin.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Gülüyoruz ağlanacak halimize. Her 3-4 yılda bir Karadenizde bulunan doğalgazı çıkartsalar da rahat etsek. 😊

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

M9hr3eV.jpg

Bu nedir ya? 

İlla elektrikli aldıracaklar. 

Neyse sakinleşeceğim, dizel devam. 

Allah'tan az yakıyor. Allah kamyoncuya tırcıya ticarisi olana sabır versin. 

Bu arada dizelle benzin eşitlendi diye sevinen benzincilere seslenmek istiyorum: Yediğiniz içtiğiniz giydiğiniz vs. her şey dizel araçlarla taşınıyor. Sadece taşıma kısmı bu. Dizelin zamlanması demek bu ülkede 10 gün içinde her şeye kat ne kat daha zam olarak yansıması demek. 

Bilin istedim. 

Neyse.. 

Ben şahsi aracı satıp elektrikli hibrit mibrit araştırayım. 

Pedere corolla hibrit aldık memnun hanıma da bir hibrit alayım gitsin eldekini satıp.

Canım sıkıldı gece gece. Depo başı 20 30 lira fazla vericem diye değil.. Her şey katlanarak zamlanmaya devam ediyor, edecek... 

Ver mehteri. ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erhan Doruk yazdı:

Gülüyoruz ağlanacak halimize. Her 3-4 yılda bir Karadenizde bulunan doğalgazı çıkartsalar da rahat etsek. 😊

venezuella çıkartıyor lakin işe yaramıyor, mamül olarak su dan değersizdir, büyük aktör olmadıkça

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

venezuella çıkartıyor lakin işe yaramıyor, mamül olarak su dan değersizdir, büyük aktör olmadıkça

Aktörden değil 

Maduro denen eski otobüs şoförü şimdiki başkan el altından ABD'ye  satıp kendini ve etrafını, destekçilerini zengin ediyor. Kalan çoğunluk aç ya da açla tok arası yaşıyor. Orada mesele başka. ABD muhalifleri destekliyor görünüp bu beyinsizi başta tutuyor. 

Yabancı gelmedi dimi?

tarihinde Muhammet Ali Deli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aktör burada abd olmakta, el altından ona satılmaz ise o da elindeki kozları kullnarak yönetimi elinden alır, petrol ve türevleri mamül olarak değerli sanılmasın, büyük aktör elinde olmadıkça çöp, afrikadaki elmaslar, bizdeki fındıklar (eskiden) mercimekler gibi

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Çağlar Bayur yazdı:

aktör burada abd olmakta, el altından ona satılmaz ise o da elindeki kozları kullnarak yönetimi elinden alır, petrol ve türevleri mamül olarak değerli sanılmasın, büyük aktör elinde olmadıkça çöp, afrikadaki elmaslar, bizdeki fındıklar (eskiden) mercimekler gibi

Sonuç olarak büyük aktörün varlığı da yokluğu da millet için faydasız üstat. Anlatmak istediğim bu. Neyse derinleşmeyelim. Konuşacak çok şey var ama silivriye gittim iki hafta önce büyük bir firmayla görüşmeye. Gerçekten soğuk.....

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Ben arabayı sattım, ev aldım malum. Dolayısı ile beni etkilemeyecek "miş" gibi görünse de akaryakıt zamları neticesinde her şey yeniden zamlanacak.

Alım gücümüz günden güne eriyor, hala ekonomi çoh eyi, cebindeki telefonu çıkart diyen, önüne kağıt kalem koysan adını yazamayacak, ömründe kitap gazete okumamış, cebinde 20 liradan fazla parası olmayan, her yere borçlu bireyler çıkıyor kırmızı video kanalında kısa videolarda... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tr şahlanıyor çok şükür hamd olsun. Uçuyoruz bu gidişle g 20 den bile çıkarız 
Ama ver mehteri gitsin.
G 20 den çıktık şuan 21.sıradayız dedi geçen radyoda. 2 gün önce.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

@Muhammet Ali Deli hayırlı olsun. Aldınız kibriti demek :) ilk izlenimler nedir? Eskiden arabası ile kaç yakıyordu şimdi kaç yakıyor?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sabah mazot benzin aynı fiyattı. 7.94

lpg en ucuz po’da gördüm. 5,20 yazıyordu. %20 fazla yaktığı için 6,25 sayabiliriz litresini

lpg yan ürün ve eskiye gore az populer. neden fiyati fazla?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

lpg yan ürün ve eskiye gore az populer. neden fiyati fazla?

Az popüler? Toyota, dacia, renault, honda, hyundai bayide lpg takıyorlar. Piyasada harici takılanları söylemiyorum. Lpg kullanımı arttı. Üretim maliyetleri arttı. Zaten petrolden en az çıkan son ürünlerden biri. Doğalgaz da pahalı. 

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

@Muhammet Ali Deli hayırlı olsun. Aldınız kibriti demek :) ilk izlenimler nedir? Eskiden arabası ile kaç yakıyordu şimdi kaç yakıyor?

Kardeşim çok yardımcı oldun sana birçok şey sormuştum hatırlarsan. Tekrardan teşekkür ederim. :) Aldık aynen dizel d4d corolladan geçiş yaptı hibrit corollaya. Dizel de 5 lt yakıyordu bu da 5 lt yakıyor diyor babam. 100 km de. Ama bazen çalışıyor mu çalışmıyor mu diye şüpheye düşüyormuş başlarda çok sessiz bi de dizel alt modeldi buna göre ya daha konforlu diyor. Çok olmadı alalı ama kısa vadede durum bu mevsim değiştirsin 1 sene geçsin bakalım ondan sonra ne der bilmiyorum. 

Kısacası çok memnun. Şimdi dizel benzin fiyatı da eşitlendi daha mutludur tanıyorum babamı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Muhammet Ali Deli yazdı:

Kardeşim çok yardımcı oldun sana birçok şey sormuştum hatırlarsan. Tekrardan teşekkür ederim. :) Aldık aynen dizel d4d corolladan geçiş yaptı hibrit corollaya. Dizel de 5 lt yakıyordu bu da 5 lt yakıyor diyor babam. 100 km de. Ama bazen çalışıyor mu çalışmıyor mu diye şüpheye düşüyormuş başlarda çok sessiz bi de dizel alt modeldi buna göre ya daha konforlu diyor. Çok olmadı alalı ama kısa vadede durum bu mevsim değiştirsin 1 sene geçsin bakalım ondan sonra ne der bilmiyorum. 

Kısacası çok memnun. Şimdi dizel benzin fiyatı da eşitlendi daha mutludur tanıyorum babamı :)

Bu arabada en çok hoşuma giden şey arka süspansiyonlar. D segment kadar yumuşak. Hb arabalar gibi dan dun olmuyor arka koltukta oturanlar. 

babanız biraz daha alışsın. 4,5’a iner belki. O da kafi. Ben dikkat ederek istanbul’da 4-4,5lt kullanıyorum. Peder bey 4,5-5 arası kullanmış, çok değil :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu arabada en çok hoşuma giden şey arka süspansiyonlar. D segment kadar yumuşak. Hb arabalar gibi dan dun olmuyor arka koltukta oturanlar. 

babanız biraz daha alışsın. 4,5’a iner belki. O da kafi. Ben dikkat ederek istanbul’da 4-4,5lt kullanıyorum. Peder bey 4,5-5 arası kullanmış, çok değil :) 

Şu an ben de düşünüyorum hanım Fiesta kullanıyordu şirket meganı alınca sattık benim 2015 focusu kullanıyor. Onu satıp hibrit Corolla düşünüyorum şu an ama sadece düşünüyorum bakalım şu Balkan turu bitsin Kasım'da araştıracağım detaylı şekilde. Aslında hb istiyor da ben hibrit Corolla alayım diyorum. Arada binerim :D

Dediğin gibi başkan 5 lt çok iyi tek merak ettiğim senin de dm den konuştuğumuzda söylediğin sıcakta ne yakacak mevzusu aslında. Onu da araştırdım maks 0,5-1 arası farkettirir o da dert değil. 

Aurislerde de var mı hibrit olan hiç bilgim yok varsa onu düşünelim. Hiç bilgim yok yolda da görmedim eğer varsa. 

Malum hibrite elektrikliye mesafeliydim biraz. :help:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Muhammet Ali Deli yazdı:

Şu an ben de düşünüyorum hanım Fiesta kullanıyordu şirket meganı alınca sattık benim 2015 focusu kullanıyor. Onu satıp hibrit Corolla düşünüyorum şu an ama sadece düşünüyorum bakalım şu Balkan turu bitsin Kasım'da araştıracağım detaylı şekilde. Aslında hb istiyor da ben hibrit Corolla alayım diyorum. Arada binerim :D

Dediğin gibi başkan 5 lt çok iyi tek merak ettiğim senin de dm den konuştuğumuzda söylediğin sıcakta ne yakacak mevzusu aslında. Onu da araştırdım maks 0,5-1 arası farkettirir o da dert değil. 

Aurislerde de var mı hibrit olan hiç bilgim yok varsa onu düşünelim. Hiç bilgim yok yolda da görmedim eğer varsa. 

Sen spor kullanıyorsun. Bu kibritler ekonomi için. Sana avrupa’da satılan 2.0 hybrid lazım :) 

auris hybrid var ama bir önceki teknoloji. Direkt ele onu. Esas güzel olan hb corolla hybrid. Çok şekil araba ama onun da arkası bagajı sedandan küçük. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Ne diyordu şair

"Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 19/10/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 23 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur."

(Osmaniyeden gelecek fıstığı, nevşehirden geçecek köftürü, antalyadan domatisi artık büyük şehirli daha da pahalı yiyecek. Domates.)

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Depodaki mazot çok değerlendi po yu satip TP den mi alsam diyorum o derece 😛

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Depodaki mazot çok değerlendi po yu satip TP den mi alsam diyorum o derece 😛

depoda bekletilmiş mazot şarap gibi kıymetlenir ucuza verme patron litresine 20 lira yaz :D 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

depoda bekletilmiş mazot şarap gibi kıymetlenir ucuza verme patron litresine 20 lira yaz :D 

zarar, an olarak gerçek rakamı 23 üstünde zaten , bir mala destek verince, var olan rakamı yanıltır. bence her destek verilen gün, ileride 2 günü kaybettitiryor torunlarımıza

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Muhammet Ali Deli yazdı:

bizdeki ufak bataryalı hibritleirn tek avantajı sırf durkalk trafikte çıkıyor ortaya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

zarar, an olarak gerçek rakamı 23 üstünde zaten , bir mala destek verince, var olan rakamı yanıltır. bence her destek verilen gün, ileride 2 günü kaybettitiryor torunlarımıza

ben onu hep tarımdaki destek mevzuları için kullanıyorum ama hep okumuş abiler olmaz diyorlar. bana göre bir üretim destekle yürümez, dökme suyla değirmenin dönmeme mevzusundan mütevellit

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...