İçeriğe Yönlendir

Focus Araç Çalışmama Sinyali Veriyor.

Erol Güven

Recommended Posts

Erol Güven

Arkadaşlar 2016 dizel focus 89 bin km son zamanlarda marşı azda olsa geç alıyor ama çalışıyor dün akşam işi çıkışı aracın yanına gittim çalıştırayım diye. Marş uzun bastı ve titreşimli halde çalışmamazlık yaptı kapattım yeniden bastım bu sefer titreyerek çalıştı bu durum her zaman olmuyor bazen oluyor. Bu sabah yine hafif bir hareket çekti ve hemen çalıştı daha sonrada yapmadı. 

Aracım bakımları tam yakıtı devamlı sheel alırım şimdiye kadar sorun olmadı ama yolda kalmadan yapmam gereken veya baktırmam gereken yerler nereleri acaba.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ilk önce kızdırma bujileri kontorl, sanırım hiç değişmedi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Erol Güven yazdı:

hafif bir hareket çekti

Aynaya bi şaplak, tekere de bi tekme atsaydınız.

Zevkli araba Focus ya... :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Aküye baktırın.

Yorum bağlantısı
Erol Güven
Koray Demir yazdı:

Kızdırma bujileri veya değişmediyse mazot filtresi.

Mazot Filtresi orj olarak 8 bin km önce değişimi yapıldı. Dün bugün bir sorun olmadı ama hadi hayırlısı. 

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

aracımın geçen ay bakımda mazot filtreside değişmişti. servisten aldığımda marşta bir sorun olduğunu farkettim 1sn de  marş alan araç 2,5 sn de çalışmaya başlamış. hava falan aldılar ancak durum aynı. ıkı gun sonra araç hiç çalışmadı. servise gittim hava alındı ama geç çalışma durumu hala devam. filtreyi değiştirdiler araç eski çalışma durumuna döndü. sıfır filtre de de hata çıkabiliyor yada filtre zamanla özelliğini kaybediyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven
Serkan Gülderen yazdı:

aracımın geçen ay bakımda mazot filtreside değişmişti. servisten aldığımda marşta bir sorun olduğunu farkettim 1sn de  marş alan araç 2,5 sn de çalışmaya başlamış. hava falan aldılar ancak durum aynı. ıkı gun sonra araç hiç çalışmadı. servise gittim hava alındı ama geç çalışma durumu hala devam. filtreyi değiştirdiler araç eski çalışma durumuna döndü. sıfır filtre de de hata çıkabiliyor yada filtre zamanla özelliğini kaybediyor.

Ağır bakım yapılacak parçalarını aldım yaptırmışken ne olur ne olmaz mazot filtresinde değişim yapalım o zaman

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...