İçeriğe Yönlendir

Araç Gövde Dayanımları Hakkında

Bahattin Akkaya

Recommended Posts

Bahattin Akkaya

çok geçmiş olsun umarım sizlere bir şey olmamıştır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Bahattin Akkaya yazdı:

çok geçmiş olsun umarım sizlere bir şey olmamıştır.

Kimseye olmadı şükürler olsun. Sadece benim kolumu koltuktan çıkan airbag sıyırdı. Çocuğunda çocuk koltuğunda kemeri bağlıydı. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Servet Aydın yazdı:

Bundan değil. Tencere içine gömülü sistem yapacağım

Pil vs yok. Termodinamik yasasından fayfalanacağım

manyetik versiyon olurmu, şu tarz, yapılırmı acep?

isiticili-manyetik-karistirici-2000-rpm-

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Konu tencereye takıldı kaldı. Çoktan mangala gelmeliydi. Kesin uyduruk metalden yaptınız mangalı ve burada işin uzmanı var diye çıkaramadınız piyasaya. Biliyordum...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

deneyelim :seytan:

Şimdi benim iki küçük çocuk var. Risk almayayım. Mehmet abi kasko yaparken de benle hanım dışında kimse kullanmayacak şeklinde yaptı. Seneye artık deneriz :fiuw:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Muhammet Ali Deli yazdı:

hayırlı işler

Eega yi c sınıfına almamış olabilirler mi? Ben açıkçası bilmiyorum. Sorum sadece size değil bilenler yanıtlarını lütfen.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Hacı Şenyurt yazdı:
Muhammet Ali Deli yazdı:

hayırlı işler

Eega yi c sınıfına almamış olabilirler mi? Ben açıkçası bilmiyorum. Sorum sadece size değil bilenler yanıtlarını lütfen.

B+ diye geçiyor. Sınıflar birbirine girdi zaten. D segment geçen s60’ın arka koltuğuna 3 kişi sığamadık. Mercedes c ve bmw 3 serisi de aynı şekilde. 

benim merak ettiğim farklı bi konu var. Bugün dikkatimi çekti. Piyasada taksi olarak egea, linea, accent, symbol, corolla ve az da olsa sandero var. En çok bunlar var yani. Neden psa 301 veya c-elysee yok. Bu arabalar hem dizel hem ucuz hem az yakıyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Şimdi benim iki küçük çocuk var. Risk almayayım. Mehmet abi kasko yaparken de benle hanım dışında kimse kullanmayacak şeklinde yaptı. Seneye artık deneriz :fiuw:

dosya işi bende acentan duymasın gel köşede konuşalım :mangal: pil error felan verise tamirle uğraşma

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

dosya işi bende acentan duymasın gel köşede konuşalım :mangal: pil error felan verise tamirle uğraşma

Fren mren testi demişsiniz. Benim arabanın en pahalı parçası frenler bu arada. Elime almayayım :) pil mil hikaye yani 

images?q=tbn:ANd9GcTe8b-BUe-wgs2_IBCOZsq
images?q=tbn:ANd9GcT1r9YjNzhuOJ5fN2oeNU7

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahattin Akkaya
Muhammet Ali Deli yazdı:

hayırlı işler

Muhammet Bey Merhaba

Sorduğunuz için cevap verdim ve bunu kanıtları ile sundum. Tepkinize anlam da veremedim. Sizce kanal reklamı yapmak istesem burdaki bana yöneltilen her soruya tek tek cevap verirmiydim. Verdiğim cevap hoşunuza gitmiyor olabilir ancak konudan çıkıp beni buradaki okuyanların karşısına başka yönden çıkarmaya çalışmanız benim için hoş değil. 

Konuya dönecek olur isek Egea zaten B+ Sınıfında ve maalesef focus un durumu bu. Saygılar

• Beğen 10
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

fren derken basit düşün, el freni yahu tık tık

Elektrikli 🙈

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Bahattin Akkaya
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Fren mren testi demişsiniz. Benim arabanın en pahalı parçası frenler bu arada. Elime almayayım :) pil mil hikaye yani 

images?q=tbn:ANd9GcTe8b-BUe-wgs2_IBCOZsq
images?q=tbn:ANd9GcT1r9YjNzhuOJ5fN2oeNU7

Tansu Bey aracın yakıt tüketiminden memnun musunuz? 1 defa kullandım uzun yolda birazda hızlı gittik gerçi ama aşırı yakıt tüketmişti. 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Bahattin Bey hoş geldiniz. Bunca sene emek harcayıp öğrendiğiniz ve uyguladığınız mühendisliği bizim anlayabilecegiz dile indirip anlattığınız ve soruları cevapladığınız için teşekkürler. Forum seviyesi genelde çok yüksek olsa da bazen araya dh seviyeliler karışabiliyor. Denk gelirseniz çok takılmayın... 

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
  • Beğen 8
  • Teşekkür 4
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bahattin Akkaya yazdı:

Muhammet Bey Merhaba

Sorduğunuz için cevap verdim ve bunu kanıtları ile sundum. Tepkinize anlam da veremedim. Sizce kanal reklamı yapmak istesem burdaki bana yöneltilen her soruya tek tek cevap verirmiydim. Verdiğim cevap hoşunuza gitmiyor olabilir ancak konudan çıkıp beni buradaki okuyanların karşısına başka yönden çıkarmaya çalışmanız benim için hoş değil. 

Konuya dönecek olur isek Egea zaten B+ Sınıfında ve maalesef focus un durumu bu. Saygılar

Delidir.  Uymayın siz ona. İllaki arada bir özüne dönüyor.  Sonra bir süre frenliyor kendini.  😅

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Bahattin Akkaya
Tahir İlter yazdı:

Bahattin Bey hoş geldiniz. Bunca sene emek harcayıp öğrendiğiniz ve uyguladığınız mühendisliği bizim anlayabilecegiz dile indirip anlattığınız ve soruları cevapladığınız için teşekkürler. Forum seviyesi genelde çok yüksek olsa da bazen araya dh seviyeliler karışabiliyor. Denk gelirseniz çok takılmayın... 

Hoş bulduk Tahir Bey, teşekkür ederim değerli düşünceleriniz için. Aslında konu dışına çıkılmadan her türlü eleştiriyi dinler anlamaya çalışırım. Sadece konu başka yere gidiyor diye rahatsız oldum. Yoksa çok önemli değil. 2 gündür buralardayım gerçekten forum seviyesi şaşırtıcı. Ortam bence çok keyifli. 

Umarım sizlerle birgün bulaşabilirsek internet ortamında anlatamayacağım daha bir çok detayı da sizlerle paylaşmaktan behis duymam.

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Muhammet Ali Deli yazdı:

hayırlı işler

Valla ne yaparsan yap ama üslubunu bozma Sayın Deli. 

Elinde veri varsa tartışabilirsin, ıspatın varsa aksini söyleyebilirsin ama herkese siz diye hitap eden gayet kibarca, egosuzca her soruya cevap veren birine bu şekilde dalman yanlış.  
Sildim mesajını. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bahattin Akkaya yazdı:

Hoş bulduk Tahir Bey, teşekkür ederim değerli düşünceleriniz için. Aslında konu dışına çıkılmadan her türlü eleştiriyi dinler anlamaya çalışırım. Sadece konu başka yere gidiyor diye rahatsız oldum. Yoksa çok önemli değil. 2 gündür buralardayım gerçekten forum seviyesi şaşırtıcı. Ortam bence çok keyifli. 

Umarım sizlerle birgün bulaşabilirsek internet ortamında anlatamayacağım daha bir çok detayı da sizlerle paylaşmaktan behis duymam.

Pazar günü istanbula yakın bir yerde olacağız.. Buyurun gelin..

Siz gelmezseniz Kasımda biz İzmir'e geliriz. Demedi demeyin..  

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kasımda biz İzmir'e geliriz.

1/7 kuralı işlesin

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Elektrikli 🙈

o yüzden tık dedik, yoksa cırttttt gibi denebilir di, lakin el frenini tıklayınca gaza basınca sistem kesiyor deme

Bahattin Akkaya yazdı:

gerçekten forum seviyesi şaşırtıcı.

burda bir admin var, hepimizin kredi kartı bilgileri onda, sıkıyorsa laf edelim :tirs: adam, biz gece uyurken poliçeyi yapıştırıveriyor

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

1/7 kuralı işlesin

Mazot olmuş 8 lira..

Bölünmüş devlet yolu candır.. 80 üstü felakettir. 

Bahattin Akkaya yazdı:

Konuya dönecek olur isek

Videoların hepsini incelemedim kusura bakmayın.. C5 konusu geçti mi ?  2008 sonrası 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahattin Akkaya
Mehmet Ozyurek yazdı:

Pazar günü istanbula yakın bir yerde olacağız.. Buyurun gelin..

Siz gelmezseniz Kasımda biz İzmir'e geliriz. Demedi demeyin..  

Mehmet Abi inanın çok isterim ama gelmem mümkün değil. Pazartesi üniversitede dersim var öğrencilere ders vermeye başlayacağız üniversite sanayi iş birliği çerçevesinde ona hazırlanmak zorundayım. İzmir e her zaman beklerim forumdan gelen olursa da bi alo demesi yeterli. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Mazot olmuş 8 lira..

Bölünmüş devlet yolu candır.. 80 üstü felakettir. 

Videoların hepsini incelemedim kusura bakmayın.. C5 konusu geçti mi ?  2008 sonrası 

😀 Yok abi C5 e sıra gelmedi. C5 te bir çoğunuz bildiği tavan boya problemi bir çok kişiyi madur etti. Bizim ofiste de bir kaç arkadaş mahkemelik oldu. Distribütör çok kötü ülkemizde maalesef. Güvenlik geri planda kaldı araçta. Ama itiraf edeyim aracın süspansiyon sistemi mükemmel yiğidi öldür hakkını yeme demişler.

Çağlar Bayur yazdı:

1/7 kuralı işlesin

Abi bilmediğimden 1/7 kuralı nedir?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bahattin Akkaya yazdı:

İzmir e her zaman beklerim forumdan gelen olursa da bi alo demesi yeterli. 

Alo mu? 

Dumanla anlasır, dumanla iletişim kurarız biz 😬

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bahattin Akkaya yazdı:

İzmir e her zaman beklerim forumdan gelen olursa da bi alo demesi yeterli. 

Bekle bizi İzmir..  Çok yakında. 

İzmir'li dostlara duyurulur. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...