İçeriğe Yönlendir

1.6 Dizel Otomatik Egea, Yeni Aracım Tam Bir Makine Gerçekten...

Sedat Demircan

Recommended Posts

Sedat Demircan

Arkadaşlar selam aleyküm dün egea almaya gittim Trabzona ,araç sağlık memurundan aldım 90 bin kmde dizel otomatik comfort paket;

+Aküsü sıfır

+triger+devirdaim 82 binde dışarda parçalarını alıp değişmiş faturasını gösterdi 

+şanzıman robot yağı 82 binde serviste değişmiş ayrıca motora servis carbon clean yapıp yağ+tüm filtreleri değişmiş servis faturası 2100 tl verdi.

yukardaki bakımları dışında arkadaş  ekstra olarak 2000 tl değerinde "alpine swe 815" serisi kendinden anfili bas taktırmış araca,ayrıca 17 inç çelik jantlar takılı ve 16 inç kapak jantlı orjinal jantlarına da sıfır ayarında kışlık lastikleri verdi yanında, ayrıca cam altı ve kapı kolu+ön tampon kromajlar takmış+spoiler ve köpek balığı anten takmış çok da yakışmış açıkçası hepsi:) egealar hafif yüksektir bu arkadaş trabzonda hasan usta diye biyerde orjinal yaylarını soğuk presle 3 cm kısaltmış 2 yıldır da öylece sorunsuz biniyormuş,yol tutuşun 17 jant ve basma sonucu arttığını söyledi,ben ünyeye kadar 250 km yol yaptım açıkçası yol tutuş fena değil ama eskiden 97 mondeom vardı ona yetişemez:) Ha bir de sisler ve farlar(uzunlar hariç) led zenon(orjinal ampülünü de verdi).hızlanması felaket;0-100 km hıza 9.6 saniyede gerçekten ulaşıyo açıkçası anlaması imkansız anında ulaşıyor,otomatik şanzıman da dct 6 ileri ve çok sorunsuz hissettirmiyo geçişleri ben beğendim .Egealarda 90 bin kmde biniciden araç bulmak çok zor 15 gündür arıyordum açıkçası iyi denk geldi  ama gelgelelim tek bir sorun çıktı aracı alırken:)

Expere gitmeden önce kaputta sök tak olduğunu bilmiyorduk alan adam 2 yıl önce boyacıda baktırmış expere sokmamış ve 2 çamurluk(sağ ön-sol arka) bir de sol arka kapı boyalıydı sadece exper kaputa bakınca sök-tak var ama şaseler podyeler farlar tampon orjinal dedi,açıkçası sebebini bilemeyiz dedi sanırım vidalarda anahtar izi oluyo ordan anlıyo. Satıcı da bilmiyordu açıkçası o da şaşırdı, bende sök tak olan bi araç daha önce hiç almamıştım ve pazarlık yaptığımız fiyat167800 dü bunu öğrenince bu fiyata alamam dedim ve 162400 e anlaşabildik satıcı ile ikimiz de razı olduk bilmediği için yaptı son indirimi ama ne dersiniz kaput orjınal, değişen yazmıyor ve diyemiyor Exper ama sök tak olması ben tekrar satarken sıkıntı oluşturur mu acaba fikrinizi merak ettim?Dün akşam egea grubuna olayı yazınca ordan 2 ayrı kişi başına geleni şöyle ifade etti;

ikisi de ön çamurluktan darbe almış ve servise gitmiş servis çamurluğun ayarını tutturabilmek için kaputu söküp ayar yapmak zorunda kalmış ama kaputta hiç bi darbe yada iz falan yok araçlar sadece çamurluktan darbe almış...Bunu duyunca biraz daha rahatladım yani kaputun değişmiş muamelesi görmesini açıkçası istemiyorum satarken yine piyasadan 3-5 aşağı versem alıcısı çıkacaksa dert etmem deyip aldım umarım hata etmemişimdir buraya kadar zahmet edip okuyan herkese teşekkür ederim:) fotoları atıyorum

m6c76da.jpeg

amy9tkb.jpeg

8s9s89a.jpeg

f1498il.jpeg

1pnyvt8.jpeg

hindq7a.jpg

3ovjl5h.jpg

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Ali Gök

bu piyasada araba bulmuş kaputuna anahtar değdi diye dert eden biri çıkacağını sanmıyorum rahat ol :D 

ayarda yapılmış olabilir çıkma kaputta takılmış olabilir, söküp tamirde edilmiş olabilir. sen piyasada benzer km benzer boya değişenli araçlara göre benzer rakamına aldıysan sorun yok zaten

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Kaput ne olmuşsa olmuş, sürerken belli olmuyur nasılsa. Keyfini çıkarın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hayırlı olsun güle güle kullanın, bir aracın bir vidasını söküp takınca 5000₺ değeri düşmesi beni çok şaşırtıyor halen alışamadım:)

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
(düzenlendi)

Aracınız hayırlı olsun. 1. resimde kaput açık değil ise kaputtaki sök tak belli oluyor.Ayar için sökülmüşse bile iyi ayarlanmamış ,kaput-tampon ve kaput çamurluk boşlukları fazla geniş. Bu araç önden hafif darbe alıp kaput çıkma orjinal ilede değişmiş olabilir. İçinize kurt düşürmek istemem ama isterseniz tanıdığınız bir kaportacıya baktırın.

Fiyat olarak yapması gerekeni yapmış zaten.

tarihinde Ahmet Türedi tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

hayırlı olsun. takılmayın.  her malın alıcısı vardır.  sıkıntı yaşamadığınız sürece güzel fiyata satılır. takıntılı olanlar uzak dursun zaten. kendileri hata yapmıyor malum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Azalma

Hayırlı olsun. kazasız belasız kullanın.🧿 memleketime selamlar 🖐️

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hayırlı olsun. Trabzon zor yer :) 

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Ahmet Türedi yazdı:

Aracınız hayırlı olsun. 1. resimde kaput açık değil ise kaputtaki sök tak belli oluyor.Ayar için sökülmüşse bile iyi ayarlanmamış ,kaput-tampon ve kaput çamurluk boşlukları fazla geniş. Bu araç önden hafif darbe alıp kaput çıkma orjinal ilede değişmiş olabilir. İçinize kurt düşürmek istemem ama isterseniz tanıdığınız bir kaportacıya baktırın.

Yazdiklarinizdan sonra direkt google'dan beyaz egealara baktim, bazilari tam sizin dediginiz gibi gozukuyor; ancak fotografin cekim yukseliginden kaynakli bir durum da olabilir mi acaba diye bir dusuncem de var.

https://www.google.com/search?q=beyaz+fiat+egea+front&tbm=isch&ved=2ahUKEwjOkI7qhtnzAhX88rsIHbtMAi8Q2-cCegQIABAA&oq=beyaz+fiat+egea+front&gs_lcp=CgNpbWcQAzoHCCMQ7wMQJ1CiC1jvDmD3D2gAcAB4AIABhAGIAdsFkgEDMC42mAEAoAEBqgELZ3dzLXdpei1pbWfAAQE&sclient=img&ei=ARRwYY6MHfzl7_UPu5mJ-AI&bih=963&biw=2560&rlz=1C1GCEU_trTR956TR956#imgrc=fhrk0wAkvfkmFM

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Gökhan Tuna yazdı:

Ben bu açıklıklara araç alırken hep dikkat ederim.Hep gözüme takılır.Arkadaşın çekim açısında aslında o aralık en az şekilde görünmesi gerekiyor ama biraz fazla gibi geldi bana.

Benzer açıdan çekilen fotolarda da aralık oldukça az görünüyor bir çok egea da. 

Ben olsam tekrar bir kontrol ettiririm emin olmak için.Açıkcası benim kafama hep takılır böyle muallak şeyler :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)

Hocam hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın fiyat olarak gayet uygun almışsınız. Otomatik dizellerde şu anda zaten fiyatlar uçtu. @Ahmet Türedihocamın bahsettiği açıklık FİAT araçlarda genel bir sıkıntı zaten. Daha önce kullandığım 2 tane Grande Punto aracımda da temiz olmalarına rağmen kaput ve çamurluk aralıkları sorunluydu. Bunu Fiat forumlarında da bol bol okuyabilirsiniz. 

Kaput olayına gelince hocam orada bakmanız gereken ön paneldir. Ön panel ellenmemiş ve oynanmamışsa merak etmeyin hiçbir şey olmaz. Belki de servis onların dediği gibi ayar yapmaya çalıştı. Yada üstten bir şey düştü ve boyasız göçük tamiri yaptılar. Ön panel ve içleri orijinalse alan kişi de sorun etmeyecektir sök-tak olayını..

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Hayırlı olsun alınmış alınmıştır yinede sağlam bir kaportacı ne olduğunu daha iyi anlar experlere fazla güvenmeyin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hayırlı olsun :nazar:

vesile ile şu sök tak lar piyasayı kavurdu gitti , teknik olarak ta çok komik bir terim. bu ekonomik şartlarda daha da komik. onlara hiç takılmayın, mekanik önemli, ben satıcı olsam 1tl bile söktak tan dolayı inmezdim mesela. 2 civata 4 somun sökülür de takılırda ayar da olur kaputtur değişirde, kapıyı kaputu çarpınca arabaları çöpe atacak bir refahımız yok

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun, gerçekten ayardan falan kaputta fark oluştuysa ben satıcı olsam 1 tl inmezdim fiyattan, iyi indirim yapmış bence... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Hayırlı uğurlu olsun. Tertemiz maşallah. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle :) 

1.6 kullanma fırsatım oldu. Malatya Adana yapmıştım. Akıyor maşallah... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun. Aynı motor / şanzıman ikisilini kullanıyorum. Oksijen sensörü arızası hariç kronik sorunu olmayan bir motor gördüğüm kadarı ile. 120hp bana yetmiyor gerçi. 0-100'üm 9.9 olmalı. Racechip'im var ama bi türlü kodlatamadım.

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Mert Gülkokan yazdı:

şimdide 130 hp olarak güncellediler

yazılım ardından kanat takılsa havalanır

Haha aynen :D o kasaya o motor fazla gibi gelmişti bana (kasa hafif kalıyor) ama otobanda 220 230 bana mısın demiyordu araba :)

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Hayırlı olsun. Kazasız belasız güle güle kullanın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Sedat Demircan yazdı:

Arkadaşlar selam aleyküm dün egea almaya gittim Trabzona ,araç sağlık memurundan aldım 90 bin kmde dizel otomatik comfort paket;

+Aküsü sıfır

+triger+devirdaim 82 binde dışarda parçalarını alıp değişmiş faturasını gösterdi 

+şanzıman robot yağı 82 binde serviste değişmiş ayrıca motora servis carbon clean yapıp yağ+tüm filtreleri değişmiş servis faturası 2100 tl verdi.

yukardaki bakımları dışında arkadaş  ekstra olarak 2000 tl değerinde "alpine swe 815" serisi kendinden anfili bas taktırmış araca,ayrıca 17 inç çelik jantlar takılı ve 16 inç kapak jantlı orjinal jantlarına da sıfır ayarında kışlık lastikleri verdi yanında, ayrıca cam altı ve kapı kolu+ön tampon kromajlar takmış+spoiler ve köpek balığı anten takmış çok da yakışmış açıkçası hepsi:) egealar hafif yüksektir bu arkadaş trabzonda hasan usta diye biyerde orjinal yaylarını soğuk presle 3 cm kısaltmış 2 yıldır da öylece sorunsuz biniyormuş,yol tutuşun 17 jant ve basma sonucu arttığını söyledi,ben ünyeye kadar 250 km yol yaptım açıkçası yol tutuş fena değil ama eskiden 97 mondeom vardı ona yetişemez:) Ha bir de sisler ve farlar(uzunlar hariç) led zenon(orjinal ampülünü de verdi).hızlanması felaket;0-100 km hıza 9.6 saniyede gerçekten ulaşıyo açıkçası anlaması imkansız anında ulaşıyor,otomatik şanzıman da dct 6 ileri ve çok sorunsuz hissettirmiyo geçişleri ben beğendim .Egealarda 90 bin kmde biniciden araç bulmak çok zor 15 gündür arıyordum açıkçası iyi denk geldi  ama gelgelelim tek bir sorun çıktı aracı alırken:)

Expere gitmeden önce kaputta sök tak olduğunu bilmiyorduk alan adam 2 yıl önce boyacıda baktırmış expere sokmamış ve 2 çamurluk(sağ ön-sol arka) bir de sol arka kapı boyalıydı sadece exper kaputa bakınca sök-tak var ama şaseler podyeler farlar tampon orjinal dedi,açıkçası sebebini bilemeyiz dedi sanırım vidalarda anahtar izi oluyo ordan anlıyo. Satıcı da bilmiyordu açıkçası o da şaşırdı, bende sök tak olan bi araç daha önce hiç almamıştım ve pazarlık yaptığımız fiyat167800 dü bunu öğrenince bu fiyata alamam dedim ve 162400 e anlaşabildik satıcı ile ikimiz de razı olduk bilmediği için yaptı son indirimi ama ne dersiniz kaput orjınal, değişen yazmıyor ve diyemiyor Exper ama sök tak olması ben tekrar satarken sıkıntı oluşturur mu acaba fikrinizi merak ettim?Dün akşam egea grubuna olayı yazınca ordan 2 ayrı kişi başına geleni şöyle ifade etti;

ikisi de ön çamurluktan darbe almış ve servise gitmiş servis çamurluğun ayarını tutturabilmek için kaputu söküp ayar yapmak zorunda kalmış ama kaputta hiç bi darbe yada iz falan yok araçlar sadece çamurluktan darbe almış...Bunu duyunca biraz daha rahatladım yani kaputun değişmiş muamelesi görmesini açıkçası istemiyorum satarken yine piyasadan 3-5 aşağı versem alıcısı çıkacaksa dert etmem deyip aldım umarım hata etmemişimdir buraya kadar zahmet edip okuyan herkese teşekkür ederim:) fotoları atıyorum

m6c76da.jpeg

amy9tkb.jpeg

8s9s89a.jpeg

f1498il.jpeg

1pnyvt8.jpeg

hindq7a.jpg

3ovjl5h.jpg

hayırlı olsun.. Gülerek kullanın ama Ünye de arnavut kaldırım taşlar rahat verirmi bu jantla bilemedim.. 

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
Önder Özcan yazdı:

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Kaput ne olmuşsa olmuş, sürerken belli olmuyur nasılsa. Keyfini çıkarın.

Abi haklısın da Türkiye de değişen olan araçlar malum istenmiyor :) olsun hayırlısı ben beğendim inş binici olan da ona bakarak karar verir ilerde

Saygın Can Oğuz yazdı:

Hayırlı olsun, kaç model araç?

2016 abi sağol

Alpay Sumer yazdı:

hayırlı olsun.. Gülerek kullanın ama Ünye de arnavut kaldırım taşlar rahat verirmi bu jantla bilemedim.. 

Valla ben genelde asfalttan işe gidiyorum abi nadiren oralara yolum düşüyor o kadarda konfor azlığına razıyım görüntüsünü gördükçe dönüp bakasım geliyor:)

Muhammet Ali Deli yazdı:

Haha aynen :D o kasaya o motor fazla gibi gelmişti bana (kasa hafif kalıyor) ama otobanda 220 230 bana mısın demiyordu araba :)

Abi 160 hıza çıktım en çok fena değildi ama fazlasını zorlamak hata olur yol tutuş anlamında,17 jant ve alçaklık etkisine rağmen böyle..

Sani Gerşon yazdı:

Hayırlı olsun. Aynı motor / şanzıman ikisilini kullanıyorum. Oksijen sensörü arızası hariç kronik sorunu olmayan bir motor gördüğüm kadarı ile. 120hp bana yetmiyor gerçi. 0-100'üm 9.9 olmalı. Racechip'im var ama bi türlü kodlatamadım.

Abi sizin araç neydi...ben 9.6 saniye olduğuna emin oldum dün bu aracın hızlanmasını:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
Muhammet Ali Deli yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun. Tertemiz maşallah. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle :) 

1.6 kullanma fırsatım oldu. Malatya Adana yapmıştım. Akıyor maşallah... :)

Sağolasın abi Aynen akıyor valla akmaya ama işte bu motor hızlanması görünce adam diyo altında Octavia olsun biraz daha güvenli olur ama malum fiyatları ortada almak zor 

Ali Gök yazdı:

bu piyasada araba bulmuş kaputuna anahtar değdi diye dert eden biri çıkacağını sanmıyorum rahat ol :D 

ayarda yapılmış olabilir çıkma kaputta takılmış olabilir, söküp tamirde edilmiş olabilir. sen piyasada benzer km benzer boya değişenli araçlara göre benzer rakamına aldıysan sorun yok zaten

Valla asıl öyle dert eden çok abi bence,ben anahtar dediğini bilsem gitmezdim yalan yok ama aracı ve sahibinin titizlikle kullandığını anlayınca fikrim değişti açıkçası,yoksa hayatta almazdım

Emre Şimşek yazdı:

Hayırlı olsun güle güle kullanın, bir aracın bir vidasını söküp takınca 5000₺ değeri düşmesi beni çok şaşırtıyor halen alışamadım:)

Abi Türkiye burası ben alıştım

Ahmet Türedi yazdı:

Hocam bende sizin gibi açıklığı fark ettim ve kaputu orjınal başka üç beş egea baktım tamamı aynı şekilde açıklık vardı bunu görünce tereddütlerim gitti açıkçası,ben hepsinin böyle olduğunu düşünüyorum

Murat Azalma yazdı:

Hayırlı olsun. kazasız belasız kullanın.🧿 memleketime selamlar 🖐️

A selam abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...