İçeriğe Yönlendir

1.6 Dizel Otomatik Egea, Yeni Aracım Tam Bir Makine Gerçekten...

Sedat Demircan

Recommended Posts

Sedat Demircan
Ahmet Türedi yazdı:

Ben bu açıklıklara araç alırken hep dikkat ederim.Hep gözüme takılır.Arkadaşın çekim açısında aslında o aralık en az şekilde görünmesi gerekiyor ama biraz fazla gibi geldi bana.

Benzer açıdan çekilen fotolarda da aralık oldukça az görünüyor bir çok egea da. 

Ben olsam tekrar bir kontrol ettiririm emin olmak için.Açıkcası benim kafama hep takılır böyle muallak şeyler :) 

Eyvallah abi tekrar dan kontrol ettiririm bakalım artık aldık satmayız zaten

Tayfun Aydın yazdı:

Hocam hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın fiyat olarak gayet uygun almışsınız. Otomatik dizellerde şu anda zaten fiyatlar uçtu. @Ahmet Türedihocamın bahsettiği açıklık FİAT araçlarda genel bir sıkıntı zaten. Daha önce kullandığım 2 tane Grande Punto aracımda da temiz olmalarına rağmen kaput ve çamurluk aralıkları sorunluydu. Bunu Fiat forumlarında da bol bol okuyabilirsiniz. 

Kaput olayına gelince hocam orada bakmanız gereken ön paneldir. Ön panel ellenmemiş ve oynanmamışsa merak etmeyin hiçbir şey olmaz. Belki de servis onların dediği gibi ayar yapmaya çalıştı. Yada üstten bir şey düştü ve boyasız göçük tamiri yaptılar. Ön panel ve içleri orijinalse alan kişi de sorun etmeyecektir sök-tak olayını..

Valla abi bende egealara baktım hemen hepsi böyle açıklık aralığı fazla geldi,ha arabamın yanına gidince bu açıklık çok durmuyor ama fotograflar da duruyor.. açıklamanız için çok teşekkür ederim.exper tanışdı zaten iyice baktı ön panele orjınal dedi ve yazdı resimde göründüğü gibi hepsi orjınal olduğu için aldım 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sedat Demircan yazdı:

Abi sizin araç neydi...ben 9.6 saniye olduğuna emin oldum dün bu aracın hızlanmasını:)

Renegade var bende.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Renegade var bende.

doblo şase miydi o ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

doblo şase miydi o ?

:beee:

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Sedat Demircan yazdı:

abi Aynen akıyor valla akmaya ama işte bu motor hızlanması görünce adam diyo altında Octavia olsun biraz daha güvenli olur ama malum fiyatları ortada almak

Çok hızlanma kardeşim frenleri pek güven vermiyor egeanın. Önce can acele giden ecele gider :)

Sedat Demircan yazdı:

160 hıza çıktım en çok fena değildi ama fazlasını zorlamak hata olur yol tutuş anlamında,17 jant ve alçaklık etkisine rağmen böyle..

Bi Mondeo bi Passat değil neticede.. dediğin gibi onların da fiyatları ortada ama şehir içinde filan da bastın mı hopluyor araç. Değer mi bence 1.3 yerine 1.6 fazlasıyla ederinin hakkını veriyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Hayırlı mübarek olsun. Güle güle kullanın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Demircan

Arkadaşlar peki şunu sormak istedim; üzerinde 225 45 17 jant var, çukur kasis vb acayip hissettiriyor ilk kez 17 jant ve 45 yanak kullanıyorum muhtemelen bu ölçüde hepsi öyle,ama ben 225 60 17 ebat alıp takmayı düşünüyorum bu janta sizce konfor epey artmaz mı ? Bu şekilde geçiş yapıp değerlendirme yapabilecek varmı acaba

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Sedat Demircan yazdı:

Arkadaşlar peki şunu sormak istedim; üzerinde 225 45 17 jant var, çukur kasis vb acayip hissettiriyor ilk kez 17 jant ve 45 yanak kullanıyorum muhtemelen bu ölçüde hepsi öyle,ama ben 225 60 17 ebat alıp takmayı düşünüyorum bu janta sizce konfor epey artmaz mı ? Bu şekilde geçiş yapıp değerlendirme yapabilecek varmı acaba

Fark % 9,6. Kabul edilen +- %3 olmalı

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Arabanın atikliği baya gider ve yakıt artar. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kamyonet lastiği gibi aşırı büyük

şu andaki bile zaten sınırda bir ölçü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

500de de aynı ölçü vardı, gruplarda 215 50 17 takanlar vardı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
Çağlar Bayur yazdı:

kamyonet lastiği gibi aşırı büyük

şu andaki bile zaten sınırda bir ölçü

anladım çağlar abi eyvallah öyleymiş fabrika lounge pluslara 225 45 17 takıyo ama 45 yanaktan fazlası sürter.zaten benim süspansiyonun sert olması yanaktan değil yayın preslenmiş olmasından kaynaklıymış araştırdığım kadarıyla yay soğuk presli,eski haline bi döndürmeye çalışcam

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pres zaten başlıca hata, geri dönmez, dönse bile çok riskli çatanak diye yolda kırılabilir, yeni yay alınacak orjinal takılacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Hayırlı olsun güle güle binin, aracınız şimdiden fiyatını yükseltti, kaputa takılmayın, çok güzel duruyor, lastikleri 50 yanak yapın, hem konfor artar hem de yol tutuşa zararı olmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Egeayı 205 55 16 lastiklerle kullandım 3 sene, bu ebatlarla çok yumuşak bir süspansiyonu vardı. 225 45 17 de çok aşırı sertleşeceğini sanmıyorum. Dediğiniz gibi sizin aracın sertliği preslenmiş yaylardan kaynaklıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
Çağlar Bayur yazdı:

pres zaten başlıca hata, geri dönmez, dönse bile çok riskli çatanak diye yolda kırılabilir, yeni yay alınacak orjinal takılacak

abi soğuk presle yapılmış olmasına rağmen eski haline döndürsek sıkıntı mı kırılabilir mi gerçekten? hani ısıtma yapmadan presle yapıldığı söyleniyorya

Metin Akbal yazdı:

Kazasız belasız o araba bu araba yani :)

aynen meslektaşım:)

Mustafa Yanar yazdı:

Hayırlı olsun güle güle binin, aracınız şimdiden fiyatını yükseltti, kaputa takılmayın, çok güzel duruyor, lastikleri 50 yanak yapın, hem konfor artar hem de yol tutuşa zararı olmaz. 

ne yazıkki alınan şey düşmüyo ülkemizde ev araba artık yatırım aracı olarak görülüyor:(

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sedat Demircan yazdı:

abi soğuk presle yapılmış olmasına rağmen eski haline döndürsek sıkıntı mı kırılabilir mi gerçekten? hani ısıtma yapmadan presle yapıldığı söyleniyorya

O şekilde çorba olur da tarhana mı işlembe mi kelle paça mı ona kim karar verir bilemem :) Ben en sevmediğimi söyleyeyim brüksel lahanası çorbası.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...