İçeriğe Yönlendir

Benzinde Tekleme

Selim Uzun

Recommended Posts

Selim Uzun

arkadaşlar kolay gelsin aracık 2000 model ford focus 1.6 anbiante otomatik aracım ilk çalıştığında yani benzinle çalıştığında pat pat gürültülü sesler çıkartıyor ve çogu kez stop ediyor gaza geçtiğinde sorun yok yolda gaz bitip benzine geçtiğinde sarsmaya ve yavaşlamaya başlıyor.sankş benzin yemekte zorlanıyor sizce ne olmuş olabilir.acaba karbüratörde mi pislik var benim aklıma gelen o ama engin bilgilerinize sunarım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Motor sıcakken benzine geçtiğinizde sorun devam ediyor mu ?

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Benzin pompası hassastır focus 1 lerin. Ona bi baktırın. Benzin pompası sağlamsa da benzin enjektörlerine bi baktırın. Bende de tıkanmıştı vakti zamanında, carbonclean yaptırınca düzelmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Uzun

motor sıcakkende gazdan benzine geçince yine sorun çıkarıyor evet.benzin pompası arızası varsa benzinde aracın yurume imkanı varmı.bu çalıştırınca gurultulu vuruntulu çalışması ondanmı oluyor acaba birde pat pat ses geliyor.pahalımıdır.

Yorum bağlantısı
Alpay Köse

birkaç ay önce pompayı değiştirdim.son zamanlarında aynı belirtileri vermişti.gazdan benzine geçince araç boğuluyor gibi oluyordu sabahta tekleme yapıyordu.ayrıca rolantide ses yapmaya başlamıştı.en son araç benzinde çalışmadı.degisım yaptırdım.bosch marka 1000tl civarıydı sizin araçta daha uygun olabilir.yalniz bu ikinci degistirisim ilki visteon markaydı 1 yıl dayandı.

Yorum bağlantısı
Zafer Oflu

Enjektör. Pat Pat diye ses yapması enjektörün kaçırması (işemesi)ndandır. Benzin pompasından olsa ya hiç çalışmaz, yada çekiş çok düşük olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

Benzin pompası arızasında araç kontak vurunca çalışmaz marş almaya çalışır. Sıcakken gazdan benzine alınca yığılma olur araç gitmez sanki arkadan biri çekiyor gibi olur. Gaza alınca normal akışına döner. Tecrübe ile sabittir. Benzin pompası arızalı olduğunda direkt gazda çalıştırıyordum. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Tekniğini bilirseniz çalışır ama istisnai durumlarda sürekli yapılması tavsiye edilmez. Arızayı gidermeye bakın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

soğuk motoru direkt gazda çalıştırmaki tavanı boyatmaktan daha zararlıdır

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim Uzun

sıralı sistemde direk gazda çalıştırmak mümkünmü ki.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selim Uzun yazdı:

sıralı sistemde direk gazda çalıştırmak mümkünmü ki.

Bazı kitler. lpg yakıt seçme düğmesine basılı tutunca lpg de çalışır.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Uzun

analşılan bizim benzin pompası gitti heralde işçilik bari az tutsa parçada birşey yapamayızda.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Pompa ve enjektör kontrolü yapmanız gerekiyor,

Motora yakıt iletim sisteminde sorun var.

Ateşlemenizi de kontrol ettirmeniz faydalı olur.

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Selim Uzun yazdı:

analşılan bizim benzin pompası gitti heralde işçilik bari az tutsa parçada birşey yapamayızda.

İşçiliği az tutmaz, çünkü değişim için deponun indirilmesi gerekiyor. Parça olarak komple pompa yerine motorunu da değiştirebilirsiniz. En sağlıklısı komple değiştirmek ama ekonomik duruma göre hareket edilebilir.

Fakat pompadan olduğuna emin olmak lazım. Kontrolde belli olur.

Enjektörlerden de yapabilir, benzin filtre tıkanıklığı da olabilir, depoda fazla beklemiş ve özelliğini kaybetmiş benzinden de olabilir, hortumlardan bezin kaçağı da olabilir, vs.

Yani önce iyi bir kontrol ve arıza tesbiti yapılması lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Selim Uzun yazdı:

Ağustosta 500 TL fiyat almıştım.  Logan  1.4 mpı. aracı alan arkadaş fiyatı düşüp öyle aldı aracımı. iki farklı yere sorup öyle emin olduk. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...