İçeriğe Yönlendir

Yatırım Fonları Nedir?

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Kerem Kurluva
Mehmet Göktürk yazdı:

Olanı izlemek güzel tabi de genel öngörü biraz lazım sanırım

Mutlaka lazım.

Yurtdışı etkilere zaten açık bir piyasa iken, şimdi tamamen üryan bir şekilde açılmış durumdayız. Bu yüzden, oradaki konjonktür ve beklentilere, her zamankinden daha hassas durumdayız.

Merkez bankalarının faiz politikaları ve enflasyon beklentileri, yükselen sektörler, genel bir öngörü için başlangıç oluşturabilir mesela..

Belirli bir birikimi kanalize etmeden önce de, vade ve getiri beklentisi sorularının cevaplanmış olması gerekir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Kerem Kurluva yazdı:

Mutlaka lazım.

Yurtdışı etkilere zaten açık bir piyasa iken, şimdi tamamen üryan bir şekilde açılmış durumdayız. Bu yüzden, oradaki konjonktür ve beklentilere, her zamankinden daha hassas durumdayız.

Merkez bankalarının faiz politikaları ve enflasyon beklentileri, yükselen sektörler, genel bir öngörü için başlangıç oluşturabilir mesela..

Belirli bir birikimi kanalize etmeden önce de, vade ve getiri beklentisi sorularının cevaplanmış olması gerekir.

Amaç paramızı korumak. Bir kısmını eurobond  bir kısmını karışık hisse fonu yaptım bir kısmını da değişken dengeli fon

Arabaya eve saldırmak yanlış geliyor 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

Geçen sene Yapı Kredi bankasından para piyasası fonu, kira sertifikası fonu ve global fon sepeti fonu almıştım, pek bi kazanç sağlamadım, hatta para ve kiradan bir miktar geldi, global fon sepeti düşünce kâr 0 a indi, komple parayı çekip coin eklemiştim. Para piyasası fonu yıllık %17 veriyor şuanda.

Parayı koyup unutayım, aksiyona gerek yok diyenler için risk seviyesi 2 3 olan fonlar güzel gibi.

Coin ile uğraşanlar için sıkıcı.

2 fon aldım 15 gün önce, her ikiside %20 ye yakın getirdi, iyi oldu valla :) coin nin yanında cep harçlığı tabii...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

15 gün önce, her ikiside %20 ye yakın getirdi,

15 günde %20 getirmeyen birşey yok ki :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

15 günde %20 getirmeyen birşey yok ki :)

zam olarakmı :) ben kar olarak dediyidim,ki bu harçlıkta dediyidim en son...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

zam olarakmı :) ben kar olarak dediyidim,ki bu harçlıkta dediyidim en son...

2 haftada toz şeker alım gücün bile düştü %20 de kaldı isen , fonlarnı gözden geçir

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Evde dolu yedek mutfak tüpü var. 165 e almıştım 200 olmuş. Kardayım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

2 haftada toz şeker alım gücün bile düştü %20 de kaldı isen , fonlarnı gözden geçir

yok yav o artık paraydı sıkıntı yok, ana para coinde, şimdi karı yazmayım ayıp olur, dolar bazlı diyim sen anla :) fondaki kar iyi geldi, hanıma tel almıştım, parası çıktı üstüne birtanede bedavaya geldi...

İlkay bizde mutfak tüpü en az 6 ay gider, eve kombi bile bağlatmayacağım sanırım, gerek olmayacak gibi :D sizin oraya geldimi gaz, gelecekmiymiş yada...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

karı yazmayım

land geldi mi gelmedi mi ? gelmedi ise ayıp

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

land geldi mi gelmedi mi ? gelmedi ise ayıp

land sıfır dimi :D land almam eski seriesler dışında.....

arazi aracı alacaksam japan olacak aga....

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
yok yav o artık paraydı sıkıntı yok, ana para coinde, şimdi karı yazmayım ayıp olur, dolar bazlı diyim sen anla [emoji4] fondaki kar iyi geldi, hanıma tel almıştım, parası çıktı üstüne birtanede bedavaya geldi...

İlkay bizde mutfak tüpü en az 6 ay gider, eve kombi bile bağlatmayacağım sanırım, gerek olmayacak gibi [emoji3] sizin oraya geldimi gaz, gelecekmiymiş yada...
Daha gelmedi abi.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:
Ali Cihangiroğlu yazdı:
yok yav o artık paraydı sıkıntı yok, ana para coinde, şimdi karı yazmayım ayıp olur, dolar bazlı diyim sen anla emoji4.png fondaki kar iyi geldi, hanıma tel almıştım, parası çıktı üstüne birtanede bedavaya geldi...

İlkay bizde mutfak tüpü en az 6 ay gider, eve kombi bile bağlatmayacağım sanırım, gerek olmayacak gibi emoji3.png sizin oraya geldimi gaz, gelecekmiymiş yada...

Daha gelmedi abi.

Elektrik var mı 🙈

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

land sıfır dimi :D land almam eski seriesler dışında.....

arazi aracı alacaksam japan olacak aga....

bi tane var 90 istiyor 4 kapılı. gel alalım sana onu. Yahut benimkini al ben onu alayım. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Alternatör var :blink:

İlgilenmiyorum canım 😎

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

bi tane var 90 istiyor 4 kapılı. gel alalım sana onu. Yahut benimkini al ben onu alayım. 

şuan birşey yapamam, ilk hedef arsa almak, 2. hedef yaptığım işi bırakmak, yetti gari, sonra emeklilik ve land :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sonra emeklilik ve land

sıralama hatalı, land emeklilik merso olacaktı.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Elektrikte zevk yok değil mi :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Elektrikte zevk yok değil mi :) 

gaza basınca..... vınnnnnnnnnnnnnnnn... duman yok titreşim yok .... arkadan rüzgar sesi.. biraz da lastik senfonisi.... şaftı kopartamdan araziye girmeden zevk nedir

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

önce emeklilik, çok yakında :)

motor dediğin tor tor edecek, vınn ney ağa, yinede land alıp pilli yaparız durduğu yerde şarjda olur proce güzel olur :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

önce emeklilik, çok yakında :)

motor dediğin tor tor edecek, vınn ney ağa, yinede land alıp pilli yaparız durduğu yerde şarjda olur proce güzel olur :)

Hiç hybrid motorunun çalışmasını dinledin mi? Massey ferguson yanında uyku modunda takılıyor kalır 😁

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hiç hybrid motorunun çalışmasını dinledin mi? Massey ferguson yanında uyku modunda takılıyor kalır 😁

hakikaten, 1.8 atmosferik tortor edişındı dimi, hele basınca nasıl oluyordur ses :)

bendekine ses olmayınca kibrit çok kulak tırmalar harbiden :tongue:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

hakikaten, 1.8 atmosferik tortor edişındı dimi, hele basınca nasıl oluyordur ses :)

bendekine ses olmayınca kibrit çok kulak tırmalar harbiden :tongue:

Supaplar sıkıştırmanın yarısında kapanıyor. Ses o yüzden sanırım. Fuel oil li kazan gibi çalışıyor :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...