İçeriğe Yönlendir

Arabaya Giren Yılan Nasıl Çıkartılır.

Serkan Karadağ

Recommended Posts

Serkan Karadağ

Pazar günü öğle komşu çocuğunun beni çağırması ile macera başladı. Arabama yılan girdiğini söyleyince şok oldum. Önce inanmak istemesem de aşağı inince diğer komşunun ve mahalledeki çocukların arabanın etrafına toplandığını gördüm. Mahallede ki çocuklar yılanın arabanın altına girdiğini görmüşler. Diğer taraftan çıkmadığına eminler, çünkü arabanın diğer tarafında da bekleyen çocuklarda varmış.

Önce inanmak istemedim. Her ihtimale karşı motor kısmına ve alt tarafta bakabildiğimiz her yere baktık. Sonuç alamayınca itfaiyeyi aradım. Bir ekip geldi, kriko ile aracı kaldırdılar. İtfaiye de bulamadı. Aracın altına süt koymamı tavsiye ettiler. Yılanlar süte gelebilirmiş. Bende pet şişeyi kesip süt koydum. Bir saati aşkın bekledim. Ama yılan çıkmadı. 

Tam yılan olmadığına ikna olmuştum. Bir arkadaşımdan dumanın işe yarayacağı tavsiyesi aldım. Evde küçük bir mangal vardı. Çalı çırpı toplayıp yaktım. Araca zarar vermeyecek uzaklıkta tutarak, dumanın motor kısmına gitmesini sağladım. Beş dakika sonra sol ön lastiğin oradan kafasını çıkardı.  Dumanın işe yaradığını görünce " ne kadar duman, o kadar randuman " kaidesiyle verdim dumanı verdim dumanı. On dakika sonra çıktı. Video da 10. saniyeden sonra sol arka lastiğin oradan kaldırım ile asfaltın birleştiği yerden gittiğini görebilirsiniz. Not: Yılanı öldürmedik.

• Beğen 11
  • Mutlu 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Geçmiş olsun, pek büyük değilse de yılan neticede, gayri ihtiyari insan çekinir :)

Sonuç güzel olmuş. Zarar verilmediği için de ayrıca tebrikler.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök

yazıyı okurken elim ayağım titredi  allahtan görmüşler yolda giderken aracın içinden çıksa allah etmeye kazaya sebep verir .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
Cem Işık yazdı:

Geçmiş olsun, pek büyük değilse de yılan neticede, gayri ihtiyari insan çekinir :)

Sonuç güzel olmuş. Zarar verilmediği için de ayrıca tebrikler.. 

Yılanın adı bile çekinmeye yetiyor ama orada kalsaydı hem kendine hem bize zarar verebilirdi. 70 cm kadar, baş parmağı kalınlığında bir yılandı. 

özer Yıldız yazdı:

Maşallah Passatta yakıyo, geçmiş olsun

Daha iyisi sizin olsun.

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Geçmiş olsun. Bir mangalın çözemeyeceği çok az sorun var tekrar tecrübe etmiş olduk. 

• Beğen 3
  • Mutlu 8
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
Ali Gök yazdı:

yazıyı okurken elim ayağım titredi  allahtan görmüşler yolda giderken aracın içinden çıksa allah etmeye kazaya sebep verir .

Bu ihtimal aklıma geldi. Çıktığına emin olmadan aracı kullanmazdım.

Burak Kuşçu yazdı:

Geçmiş olsun. Bir mangalın çözemeyeceği çok az sorun var tekrar tecrübe etmiş olduk. 

Kime anlatsam bu tarz cevap verdi. 😆

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Geçmiş olsun. Küçük bir yılan olması daha tehlikeli bence. Arabanın her yerine girebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Geçmiş olsun, yaşayacak günleri varmış keratanın. Aslında hazır mangal yakılmışken ...... :D 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Geçmiş olsun. Küçük bir yılan olması daha tehlikeli bence. Arabanın her yerine girebilir.

Ben biraz daha büyük bir şey bekliyordum. Küçük olduğu için ne biz ne de itfaiye göremedi.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Geçmiş olsun.

Ben görmedim bir türlü yılanı 😊

Bwlkide telefondan izlediğim için dir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
Yurdaer Elay yazdı:

Geçmiş olsun, yaşayacak günleri varmış keratanın. Aslında hazır mangal yakılmışken ...... :D 

😆 😆 

Murat Öngür yazdı:

Geçmiş olsun.

Ben görmedim bir türlü yılanı 😊

Bwlkide telefondan izlediğim için dir.

Sağolun, bilgisayar ekranından daha rahat gözüküyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Çok geçmiş olsun , bir kaç zaman önce karşı komşumuzun da arabasına yılan girmişti. arabayı lifte kaldırdılar  1 saat yılan aradılar, sonra mecburen parça parça çıkardılar yerinden. Dolanıyor bir yerlere çıkmak istese de çıkamıyor. Bu arada sadece ben göremedim çıktığını sanırm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
Fatih Evcin yazdı:

Çok geçmiş olsun , bir kaç zaman önce karşı komşumuzun da arabasına yılan girmişti. arabayı lifte kaldırdılar  1 saat yılan aradılar, sonra mecburen parça parça çıkardılar yerinden. Dolanıyor bir yerlere çıkmak istese de çıkamıyor. Bu arada sadece ben göremedim çıktığını sanırm.

Sağolun, ben bilgisayardan izlediğim için görüyorum.  

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Serkan Karadağ yazdı:

Sağolun, ben bilgisayardan izlediğim için görüyorum.  

benim gözlerde gitmiş sanırm :D 5-6 kere tekrarladım ama göremedim şimdi de tam ekran yapıp tekrar deneyeceğim.

5. saniyede lastiğin arkasında bir parlama gördüm sanırm oydu :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Geçmiş olsun, fark edilmese gerçekten de büyük sıkıntı yaşatacak bir durum :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
Fatih Evcin yazdı:

benim gözlerde gitmiş sanırm :D 5-6 kere tekrarladım ama göremedim şimdi de tam ekran yapıp tekrar deneyeceğim.

5. saniyede lastiğin arkasında bir parlama gördüm sanırm oydu :) 

10. saniyeden sonra kaldırımın dibinden devam ediyor, bir kaç saniye sonra kaldırımın üstünden yeşil alana geçiyor.😃

İsa Acar yazdı:

Geçmiş olsun, fark edilmese gerçekten de büyük sıkıntı yaşatacak bir durum :shok:

Sağolun, bu kadar küçük beklemiyordum.

H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Geçmiş olsun. Allah korusun.

Sağolun Hocam.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

5. saniyede arka lastiğin arkasından doğru kaldırım kenarına yanaşıyor küçükmüş ama sonuçta yılan yani :) arı da küçük ama alerjisi olana zulüm resmen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
Arif Aykın yazdı:

5. saniyede arka lastiğin arkasından doğru kaldırım kenarına yanaşıyor küçükmüş ama sonuçta yılan yani :) arı da küçük ama alerjisi olana zulüm resmen.

Küçük de olsa insan gördüğü ilk anda çekiniyor ve tepki veriyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
özer Yıldız yazdı:

Maşallah Passatta yakıyo, geçmiş olsun

işte yılan filan bahane aslında :)

Doğan Arşiray yazdı:

yılan gibi araba manasında.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Fatih Evcin yazdı:

Ben de görene kadar 5-6 kez izledim. 6. Saniyede lastiğin yaklaşık 25 cm kadar arkasında enlemesine bir siyahlık beliriyor.  Kaya kaya kaldırım dibinden ileriye doğru gidip gözden kayboluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
Doğan Arşiray yazdı:

yılan gibi araba manasında.

Tüh, her şey ortaya çıktı. 🤣

Emre Şimşek yazdı:

Ben de görene kadar 5-6 kez izledim. 6. Saniyede lastiğin yaklaşık 25 cm kadar arkasında enlemesine bir siyahlık beliriyor.  Kaya kaya kaldırım dibinden ileriye doğru gidip gözden kayboluyor.

Bende ilk izlediğimde görememiştim. Sonradan farkettim. 

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
Macit Aliyev yazdı:

Geçmiş olsun.  İyi ki farkedilmiş.

Sağolun, duman yöntemi olmasa çıkaramazdım. Küçük yılan bir yere kıvrıldığında görmek mümkün değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...