İçeriğe Yönlendir

1 Kasım İtibari ile WhatsApp Çalışmayacak Telefonlar Belirlenmiş.

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk

WhatsApp'tan milyonlarca kullanıcısını üzecek haber! Uygulama 1 Kasım'dan itibaren bu telefonlarda çalışmayacak

WhatsApp'tan milyonlarca kullanıcısını üzecek haber! Uygulama 1 Kasım'dan itibaren bu telefonlarda çalışmayacak

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'tan milyonlarca kullanıcısını üzecek haber geldi. Şirket 1 Kasım tarihinden itibaren uygulamayı çalıştırmayacak telefon modellerini açıklarken, listede Apple'ın en çok tercih edilen telefonlarından iPhone 6S ve 6S Plus modellerinin bulunması dikkat çekti. İşte 1 Kasım itibarıyla WhatsApp kullanamayacak telefon modelleri.

WhatsApp eski ve artık güncelleme almayan telefonlara olan desteğini kesiyor. Yayımlanan listeye göre; onlarca telefon modeli 1 Kasım tarihinden itibaren uygulamayı çalıştırmayacak.

WHATSAPP KULLANAMAYACAK TELEFON MODELLERİ

Apple güncelleme desteği söz konusu olduğunda kullanıcılarını en çok destekleyen şirketlerden birisi olmasına rağmen eski telefonlarından desteği çekiyor. iPhone 5 serisi için güncelleme sunulması yıllar önce durdurulmuştu. Şimdi ise WhatsApp kullanamayacaklar.

1 Kasım itibarıyla WhatsApp kullanamayacak telefon modelleri şu şekilde:

Apple:

iPhone SE;

iPhone 6S;

iPhone 6S Plus.

Samsung

Galaxy Trend Lite;

Galaxy Trend II;

Galaxy SII;

Galaxy S3 mini;

Galaxy Xcover 2;

Galaxy Core;

Galaxy Ace 2.

LG

Lucid 2;

Optimus F7;

Optimus F5;

Optimus L3 II Dual;

Optimus F5;

Optimus L5;

Best L5 2

Optimus L5 Dual;

Optimus L3 II;

Optimus L7;

Optimus L7 II Dual;

Optimus L7 II;

Optimus F6 Enact;

Optimus L4 II Dual;

Optimus F3;

Optimus L4 II;

Best L2 2;

Optimus Nitro HD ? 4X HD;

Optimus F3Q.

ZTE

Grand S Flex;

V956;

Grand X Quad V987;

Large Memo.

Huawei

Ascend G740;

Ascend Mate;

Ascend D Quad XL;

Ascend D1 Quad XL;

Ascend P1 S;

Ascend D2.

Sony

Sony Xperia Miro;

Sony Xperia Neo L;

Xperia Arc S.

Diğer

Alcatel One Touch Evo 7;

Archos 53 Platinum;

HTC Desire 500;

Caterpillar Cat B15;

Wiko Cink Five;

Wiko Darknight;

Lenovo A820;

UMi X2;

Faea F1;

THL W8

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Oley ilk defa bir listedeyim. Ne kazanmışım okumadım :crazy:

• Beğen 5
  • Mutlu 10
Yorum bağlantısı
Cengizhan Bekir BAYRAM
İlkay BAŞARAN yazdı:

Oley ilk defa bir listedeyim. Ne kazanmışım okumadım :crazy:

Yeni bir telefon kazandın abi. 😅

• Beğen 2
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Yok artık benim 2 telefonda watsap çalışmicakmı işimiz var ya

bu listenin kaynağı tam olarak neresi

bu bilgi doğru olmayabilir teyid edin  doğru değilse kaldırmakda fayda var gidip telefon alan olabilir bu sebebe

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Ümit kaynak neresi. Benim telefon ios 15 aldı, nasıl olurda whatsup çalıştırmaz, çok ilginç. Güncellemeleri alan telefonları çalıştırması lazım.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Teknoloji haberlerini, en azından sektör ile ilgisi olan kaynaktan almakta yarar var.

https://shiftdelete.net/whatsapp-bu-cihazlarda-kullanilamayacak-son-bir-hafta

WhatsApp, Android 4.0.3 veya daha eski sürümlerle çalışan telefonlarda artık çalışmayacak. Aynı şekilde iOS 9 ya da daha eski sürümlere sahip iPhone cihazlar için de bu geçerli. Bu modeller arasında iPhone SE (1. Nesil), iPhone 6S ve iPhone 6S Plus da yer alıyor. Bunun dışında, Samsung, LG, Sony ve Huawei cihazlardan da birçok model listede.

Yorum bağlantısı
Cengizhan Bekir BAYRAM
Ali Gök yazdı:

Yok artık benim 2 telefonda watsap çalışmicakmı işimiz var ya

bu listenin kaynağı tam olarak neresi

bu bilgi doğru olmayabilir teyid edin  doğru değilse kaldırmakda fayda var gidip telefon alan olabilir bu sebebe

Haber doğru fakat sürüm olayı var. Rahatız yani.

1 Kasım’dan itibaren 43 akıllı telefon modelinde, şifreli mesajlaşma servisini kullanarak mesaj ve resim gönderme veya görüntülü arama yapma özelliğini kaybedecek. Android 4.0.4 veya daha eski bir sürümün yüklü olduğu akıllı telefon modelleri, iOS 9 veya önceki bir sürümün yüklü olduğu iPhone’lar bu kapsamda WhatsApp’ın çalışmayacağı modeller arasında yer alıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Recep Selim Kaya yazdı:

iPhone SE (1. Nesil), iPhone 6S

Bunlar ios 15 aldılar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

".., aşağıdaki modellerin güncellenmesi halinde WhatsApp desteği devam edecek. Bu nedenle telefonunuzu en son sürüme güncellemelisiniz.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

6S en son ios 9 sürümünü mü aldı? İkili bir durum var. Ios 9 altı mı kullanamayacak yoksa direkt 6s mi?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

6S en son ios 9 sürümünü mü aldı? İkili bir durum var. Ios 9 altı mı kullanamayacak yoksa direkt 6s mi?

klik-bait basın haberi....az sonraa...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Fatih Sarıkaya yazdı:

Bunlar ios 15 aldılar.

Biliyorum. Zaten ben de bunu vurgulamak istedim. Bende de düz 6 var. Bu listeden önce benim kullanamamam gerekiyordu.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Piyasaya iOS 9 ile çıktı. Hiç güncelleme yüklenmediyse kullanamama durumu olur ancak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

En kötü bootloader rom vs yeni sürüm yüklenir. Iphone de öyle bir durum var mı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

2021 başında da benzer bir haber vardı. 5s in çalıştırmayacağı yazıyordu. Sorunsuz kullanmaya devam ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Burak Kuşçu yazdı:

2021 başında da benzer bir haber vardı. 5s in çalıştırmayacağı yazıyordu. Sorunsuz kullanmaya devam ediyorum. 

habere tıkla bi kere yeter

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

2 ay önce 2014 te aldığım telefonu artık işi bıraktığı içi (ki hakkıdır) değiştirdim. Hala çalışıyordu. Sadece ing cep şube çalışmıyordu. O da türkçesi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Cengizhan Bekir BAYRAM yazdı:

Yeni bir telefon kazandın abi. 😅

Teknik olarak iki tane kazandı biri kendine biri de malum😂😂

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

Apple da bir hata var bence. Mümkün değil.  Diğerlerini bilemiyorum. 

2014 ten beri 6 modelini kullanıyorum.  Sıkıntı yoh amma 6S ve SE  için çok saçma olmuş. 

Şirket hattımı kendime ait olan 5S e taktım.  Çatır çatır çalışıyor. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

"Telefonları değiştirin, eskidi bak" diye yazılmış bir haber. :) 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Fatih Sarıkaya yazdı:

Ümit kaynak neresi. Benim telefon ios 15 aldı, nasıl olurda whatsup çalıştırmaz, çok ilginç. Güncellemeleri alan telefonları çalıştırması lazım.

Abi bence bir hata var bende çok şaşırdım.  Haberi www.haberler.com sitesinden aldım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Metin Akbal yazdı:

En kötü bootloader rom vs yeni sürüm yüklenir. Iphone de öyle bir durum var mı bilmiyorum.

yok.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Mehmet Göktürk yazdı:

klik-bait basın haberi....az sonraa...

Tartışma programlarını izliyorum, reklam veriyorlar. 10 dakika reklam sonra program başlıyor anında tekrar reklam. Bir şekilde kural kaidenin etrafından dolaşıyorlar. Bu basın kuruluşlarının yatacak yeri yok.. 🙂

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

ios 15 alan 6s Plus çalıştırmıycak mıymış ?  :D :D :D 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...