İçeriğe Yönlendir

Jeep GrandCherokee Summit V6 2019 Rölanti Benzin Tüketimi

Aydil Ferhat Celikel

Recommended Posts

Aydil Ferhat Celikel

Herkese iyi forumlar. 2019 model aracim rölantide 99 litre yakiyor. evet gercekten test ettim araci 10-15 dakika rölantide beklettim ve 100 km range düstü. bu durumu bilen duyan var midir ? 
aracim srt veya trackhawk modeli olsa neyse diyecegim ama v6 diesel.yolda full gas gitsem bu kadar yakmaz. Böyle bir sorunla karsilan olmus mudur ? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tüm araçlar öyle. X marka aracın yol pc sıfırlanıp rölantide çalışınca aynısını yapıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Araç hareket etmediği için x bölü sıfır tanımsız oluyor, yani mantıksız ölçüm yapıyor, litre / saat birimi ile verilmeli. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Anlık gösterge 99 gösteriyor ise sıkıntı ama ortalama tüketim 99 oldu ise normal.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Fabia tdi’da araç durduğu yerde çalışırken Lt/100km yerine Lt/saat yazmaya başlardı. Ne güzel ekrandı o :) 

Hatta rölantide 0,6 lt / saat yazıyordu. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Dikkatimi çeken şu oldu, jeep kj de sıfırladığımda 99lt/100 km şeklinde zirveden başlıyor yol bilg. Avrupa araçlarında ise 0 lt/ 100 km şeklinde en alttan başlıyor. Sizin rakamlar da bu kapsamda gayet normal:)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile motoru 3.0 multijet olan mı? şanzımanı hangi tip bu aracın

Yorum bağlantısı
Aydil Ferhat Celikel
Çağatay Kılınç yazdı:

Anlık gösterge 99 gösteriyor ise sıkıntı ama ortalama tüketim 99 oldu ise normal.

aynen demek istedigimde ne yazik ki o ortama olan degil anlik tüketim. yani km sifirlandiktan sonra düsen sayac degil anlik tüketim 99L. 😕 

Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile motoru 3.0 multijet olan mı? şanzımanı hangi tip bu aracın

3.0 250hp olan aynen 8 ileri otomatik sanziman var modelini tam olarak bilmiyorum yani dsg veya baska bisey ile adlandiramam ne yazik ki 😕 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aracın yürümediğini anlayıp L/h pozisyonuna geçmesi gerekirdi.. Bunu anlayamadığı için bu hızla gidersem bu kadar yakarım hesabı yapıyor. Tabi gitmediği için de bildiği en yüksek değeri giriyor.. 

Yorum bağlantısı
Aydil Ferhat Celikel
Mehmet Ozyurek yazdı:

Aracın yürümediğini anlayıp L/h pozisyonuna geçmesi gerekirdi.. Bunu anlayamadığı için bu hızla gidersem bu kadar yakarım hesabı yapıyor. Tabi gitmediği için de bildiği en yüksek değeri giriyor.. 

heralde yine bi servis yolu gözüktü bir gösterelim bakalim sonucu sizlerlede paylasirim yardimlariniz icin cok tesekkürler . 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

C5 çözmüş konuyu. 
Çok pahalanan ürünü enflasyon sepetinden çıkarmak gibi, 30 km altında anlık tüketim göstermiyor :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Gerek yok servise. Passat da aynı renoda landda.

v6 denmiş jeep denmiş, summit denmiş bir gazlayıp test edelim

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
C5 çözmüş konuyu. 
Çok pahalanan ürünü enflasyon sepetinden çıkarmak gibi, 30 km altında anlık tüketim göstermiyor [emoji4]

Sıfırla ve rölantide çalıştır.. 15 dakika sonra görüşelim
v6 denmiş jeep denmiş, summit denmiş bir gazlayıp test edelim

Şart
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Mondeo mk4, mk5  ve fiestada araç rolantide beklerken  lt/h yazıyor.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

Mondeo mk4, mk5  ve fiestada lt/h yazıyor.

rölantide anlık tüketimde ,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

3.0 om642 ile itina ile ezilir :)

ama çok konforlu arabaydı. çok da az yakıyordu. harika bir şanzımanı vardı. sessizdi. 90 100 km ile gidince ML350 cdi den az yakıyordu.

biz 0 aldık. 14 bin km de, 1 sene sonra sattık, yerine ML350cdi aldık. o satılan arabada motorda vuruntu sesi vardı.  servise de götürdük yazılım attılar olmadı tabi. dedimki bunda bir tür şıkırtı var, bazen oluyor, nedir. bunların modeli böyle deyip yolladılar. 3 sene sonra recall geld, enjektörlerde birşeyleri değiştirip o sorunu çözdüler. sakalımız yokki... italyan işte, ne yapsan birşeyle tam olmuyor.

tüketim değeri normal. araç dururken 100 km hiçbirzaman aşılamayacağı için sonsuz olur. 99 da maks tüketim değeridir. aslında  o 9999999999999999999999999 litre gibi birşey. durunca bazı araçlarda litre/saat e değişiyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

servise de götürdük yazılım attılar olmadı tabi. dedimki bunda bir tür şıkırtı var, bazen oluyor, nedir. bunların modeli böyle deyip yolladılar. 3 sene sonra recall geld,

15 dak önce benzer mevzuu konuştuk, iyi ki beyinciye tamire yollamadılar :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydil Ferhat Celikel
Doğan Arşiray yazdı:

3.0 om642 ile itina ile ezilir :)

ama çok konforlu arabaydı. çok da az yakıyordu. harika bir şanzımanı vardı. sessizdi. 90 100 km ile gidince ML350 cdi den az yakıyordu.

biz 0 aldık. 14 bin km de, 1 sene sonra sattık, yerine ML350cdi aldık. o satılan arabada motorda vuruntu sesi vardı.  servise de götürdük yazılım attılar olmadı tabi. dedimki bunda bir tür şıkırtı var, bazen oluyor, nedir. bunların modeli böyle deyip yolladılar. 3 sene sonra recall geld, enjektörlerde birşeyleri değiştirip o sorunu çözdüler. sakalımız yokki... italyan işte, ne yapsan birşeyle tam olmuyor.

tüketim değeri normal. araç dururken 100 km hiçbirzaman aşılamayacağı için sonsuz olur. 99 da maks tüketim değeridir. aslında  o 9999999999999999999999999 litre gibi birşey. durunca bazı araçlarda litre/saat e değişiyor.

bilgi icin cok tesekkürler. ben avrupa cikisli almadim. amerikadan orjinal amerikan gelsin istedik. haniminda benimde bi american takintisi var kismetse onun miniyi satip dodge challenger hellcat alicaz ama bakalim. ortalikta bir cip problemi var su ara araba yok anliyacaginiz. dedik acaba amerikan oldugu icin mi böyle tuhaf bir yakit olayi var ama cözemedik bugun fotograflari paylasirim mutlaka 👍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aydil Ferhat Celikel yazdı:

bilgi icin cok tesekkürler. ben avrupa cikisli almadim. amerikadan orjinal amerikan gelsin istedik. haniminda benimde bi american takintisi var kismetse onun miniyi satip dodge challenger hellcat alicaz ama bakalim. ortalikta bir cip problemi var su ara araba yok anliyacaginiz. dedik acaba amerikan oldugu icin mi böyle tuhaf bir yakit olayi var ama cözemedik bugun fotograflari paylasirim mutlaka 👍

Bazen menü karışıyor, Galon olarak yazıyor, bir galonla kaç km. cinsinden gösteriyor.. 

Menüyü bi kurcalayın.. 

Yorum bağlantısı
Aydil Ferhat Celikel

dl0x92y.jpg

Evet resim de geldi. normal yola ciktigimda yukardaki alan 10-15 arasi yesil bir alan oluyor. ancak durdugumda arac hareket etmedigi taktirde aktuel 99L yakiyor. ben mi yanlis anliyorum vallaha cözemedim :D

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bence hiç bir sorun yok, normali bu şekilde.. Araç tekerleri dönmediğinden aktüel tüketimi ölçemediği için böyle yapıyor. Normali böyle. Eskiden farklı mıydı? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...